Meble ogrodowe modułowe – czy warto je kupić?

Zastanawiasz się jakie meble ogrodowe kupić na taras? Wpadły Ci w oko meble ogrodowe modułowe, ale nie wiesz czy to dobry wybór? W takim razie zapraszam do lektury – przyjrzymy się dziś bliżej wadom i zaletom tego typu kompletów.

Meble ogrodowe technorattan Ligurito

Meble ogrodowe modułowe – co to jest?

Meble ogrodowe modułowe stają się coraz popularniejszym rodzajem zestawów na taras. Co w nich jest charakterystycznego? Cały komplet tworzą pojedyncze elementy – moduły, które można zestawić w narożniki czy sofy lub też wykorzystywać oddzielnie. Najczęściej w seriach mebli ogrodowych modułowych mamy do dyspozycji pufy, siedziska z oparciem i siedziska narożne. Często w ramach serii dostępne są też pojedyncze fotele o kształcie analogicznym do pozostałych modułów w zestawie.

Meble ogrodowe technorattan Ligurito Brown Elite Grey

Czym charakteryzują się meble ogrodowe modułowe?

Dlaczego warto zdecydować się na meble modułowe na taras? Główną zaletą modułowych mebli ogrodowych jest duża swoboda dopasowania zestawu do naszego tarasu czy balkonu. Takie meble tarasowe możemy swobodnie ustawić w miejscach niewymiarowych, w których ciężko zmieścić klasyczny zestaw ogrodowy. Dzięki temu w pełni możemy wykorzystać posiadaną przestrzeń, która w przypadku zwykłego kompletu wypoczynkowego do ogrodu mogłaby się wydawać zbyt wąska czy zbyt mała.

Meble ogrodowe z technorattanu Ligurito

Na co zwrócić uwagę kupując meble ogrodowe modułowe?

Przed zakupem określonego zestawu warto sprawdzić kilka rzeczy. Przede wszystkim wymiary poszczególnych elementów. Jeśli naszym problemem jest zbyt wąski taras, warto sprawdzić jaka ilość modułów zmieści się przy jego węższej krawędzi. W ofertach producentów znajdziemy moduły o różnych wymiarach, więc spokojnie powinniśmy dopasować odpowiedni model. Kolejny element to ilość modułów i ich rodzaj. Sprawdźcie też, czy zestaw posiada łączniki, które pozwolą na połączenie modułów, a jeśli nie to czy istnieje możliwość ich dokupienia.

Meble ogrodowe technorattan Nilamito Brown Grey

Meble ogrodowe modułowe – najciekawsze zestawy

Na jakie konkretnie zestawy warto zwrócić uwagę? Moim zdaniem najciekawsza propozycja to serie mebli modułowych od marki Gardinetta: Nilamito i Ligurito. Są to analogiczne kolekcje o nieco innym wykończeniu – meble technorattanowe Nilamito wykończone są plecionką płaską, natomiast zestawy z technorattanu Ligurito wykończone są plecionką półokrągłą. Do wyboru mamy tu wiele wariantów zestawów, możemy kupić do mebli stolik kawowy lub obiadowy, a dodatkowo uzupełnić komplet o leżaki czy skrzynie.

Meble ogrodowe technorattan Nilamito Grey Grey

Jakie wybrać meble ogrodowe modułowe na mniejsze tarasy

Dla osób szukających nieco tańszych lub po prostu mniejszych mebli ogrodowych modułowych, poleciłabym meble technorattanowe Farlito. W tej kolekcji mamy do dyspozycji tylko dwa warianty składu zestawów, ale za to dwa moduły ustawione obok siebie zmieszczą się na balkonie czy tarasie o szerokości mniejszej niż 150 cm. Łatwiej więc dopasować moduły z tej serii do węższej przestrzeni. Dużą zaletą serii jest też możliwość dokupienia do modułowego narożnika pasujących zestawów obiadowych dla czterech osób.

Meble ogrodowe technorattan Farlito Black Along Ice Grey

***

I co sądzisz? Czy meble ogrodowe modułowe to odpowiedni wybór na Twój taras? Podziel się swoją opinią w komentarzu!


Polecamy inspiracje:

Autor: Natalia z Meblobranie.pl
Zostaw komentarz:

Jeszcze nikt nie skomentował tego artykułu..

Bądź pierwszy! Powiedz nam co myślisz!

Wszystkie treści wykorzystywane na blogu są objęte prawem autorskim i ich jakiekolwiek wykorzystywanie jest zabronione!