Meble ogrodowe z palet – trwałe i oryginalne

Jednym z ostatnich trendów mody są meble tarasowe z palet. Nic dziwnego – wyglądają bardzo ciekawie, a do tego są również tanie, ekologiczne i wytrzymałe. Coraz więcej ludzi zastanawia się, czy nie dołączyć do grona posiadaczy rozmaitych mebli z tego materiału. Też się nad tym zastanawiasz? Jeśli tak – zapraszam do artykułu.

meble ogrodowe z palet

Tanie meble ogrodowe z palet

Nieważne, czy rozpatrujemy meble balkonowe z palet, czy jakiekolwiek inne – nie są tak kosztowne, jak wiele spośród alternatywnych ofert, przy czym zapewniają równie udany wypoczynek. Trudno znaleźć jakieś kompromisy w wygodzie, na które użytkownicy wypoczynków ogrodowych z palet muszą się godzić w zamian za ich niską cenę. Za ich pomocą możesz umeblować właściwie cały dom i ogród. Inne materiały nie mają tej zalety – trudno jest sobie w końcu wyobrazić skórzaną sofę w ogrodzie albo plastikowy stolik w sypialni. W przypadku palet nie ma takich ograniczeń. Sprawdzą się bardzo dobrze niezależnie od tego, czy chodzi o zestaw tarasowy, łóżko, krzesła, stoliki czy nawet meble do altany z palet.

Ekologiczny zestaw ogrodowy z palet

Materiał ten jest drewniany, nie ma więc problemów z recyklingiem. Drewno ulega naturalnemu rozkładowi, więc nawet wyrzucone na wysypisko nie będzie długo stanowiło problemu, podczas gdy pozostałości po naszym plastikowym krzesełku będą widoczne nawet w roku 2500. Podczas używania ogrodowych mebli z palet nie musimy się więc martwić, że niszczymy planetę naszym wnukom. Fakt, że nasze krzesła ogrodowe z palet nie będą stanowiły problemu dla przyszłych pokoleń, jest zaletą dla każdego odpowiedzialnego człowieka.

zestaw tarasowy z palet

Wytrzymałe i ładne zestawy ogrodowe z palet

Wiemy, jak nietrwałe okazują się na przykład tanie meble z plastiku. Blakną od słońca, łatwo je zarysować i złamać. Zestaw tarasowy z palet nie sprawia tego problemu – jeśli nawet pojawi się jakaś rysa na naszym fotelu, może ona nawet interesująco współgrać z przemysłowym wyglądem tego materiału.

Poza tym palety nie są ciężkie. Przyda się to szczególnie, jeśli będzie potrzeba wniesienia kanapy ogrodowej z palet na balkon albo zrobienia gruntownego przemeblowania. Poprzez zakup zestawu mebli ogrodowych z palet z pewnością wyróżnisz się także w gronie znajomych, pokażesz, że jesteś na bieżąco z trendami mody, że lubisz rzeczy praktyczne, tanie, ale też estetycznie wyglądające.

meble balkonowe palety

Jak zrobić zestaw mebli ogrodowych z palet?

Pierwszą rzeczą jest zdobycie podstawowego budulca, czyli palet. Jeśli chcemy, możemy kupić nowe. Jeśli nie uważamy tego za konieczne, możemy udać się do punktu skupu i sprzedaży i wybrać coś dla siebie. Oferta w takich miejscach jest równie bogata co w przypadku produktów nowych, a fakt, że coś, co stanie się naszą kanapą ogrodową z palet, było wcześniej używane w przemyśle, może nadać dodatkowego smaczku korzystaniu z mebla.

Ważne, by przed pójściem na zakupy wiedzieć, czego dokładnie potrzebujemy. Jakie wymiary mają mieć nasze ogrodowe meble z palet? Czy będzie to część zestawu? Określenie tego ułatwi nam podjęcie decyzji o wyborze liczby i rozmiaru kupowanych palet. Po drodze warto kupić również farbę do drewna. Są ludzie wykorzystujący surową stylistykę niepomalowanej palety, jednak zdecydowanie bardziej powszechnym rozwiązaniem jest pomalowanie jej na jakiś gustowny kolor.

zestaw ogrodowy z palet

Budowa mebli ogrodowych z palet

Teraz przyszedł czas na samą budowę. Ze skonstruowaniem prostego stolika poradzi sobie każdy, jednak w przypadku bardziej skomplikowanych wypoczynków ogrodowych z palet, takich jak np. finezyjne krzesła, altany, łóżka czy kanapy – nie obejdzie się bez stolarki. Nie należy się tego jednak obawiać. W dobie powszechnego dostępu do internetu i darmowych kursów oraz poradników, wiedzę potrzebną do odpowiedniego przycięcia i zbicia palet jest w stanie przyswoić sobie każdy.

Jeżeli jesteś osobą, której w przeszłości zdarzyło się zbijać z desek np. krzesełko, wiesz, że nie jest to nic trudnego. Za to późniejsza satysfakcja z korzystania z kanapy ogrodowej z palet, którą samodzielnie się stworzyło, jest ogromna. Niezależnie, czy użytkujemy ją wyłącznie my, czy również nasza rodzina, przyjaciele czy może ukochana osoba. Warto więc przynajmniej spróbować.

Jeśli jednak podobają nam się meble balkonowe z palety, a nie chcemy ich wykonywać samodzielnie, możemy sięgnąć po gotowe rozwiązania proponowane nam przez sklepy. Dzięki temu bez wysiłku uzyskamy wyjątkowe meble tarasowe z palet do naszego ogrodu.

ogrodowe meble z palet

Zestaw tarasowy z palet – pielęgnacja i ochrona

Jeśli mamy już zestaw ogrodowy z palet, warto również pomyśleć o jego pielęgnacji. Surowiec ten nie wymaga aż takiej troski jak meble skórzane, jednak i on potrzebuje odrobiny troski.

Jak wspominamy wyżej, należy pamiętać o impregnacie. Dotyczy to zwłaszcza ogrodowych mebli z palet, jednak również komplety balkonowe i tarasowe nie są wolne od uszkodzeń spowodowanych przez wodę. Kupno impregnatu to niewielki koszt, a dzięki niemu nasze meble balkonowe z palet posłużą nam zdecydowanie dłużej.

Warto również pamiętać, że o ile zestawy ogrodowe z palet są wytrzymałe, o tyle lepiej naprawić je od razu, jeśli zauważymy na nich jakieś pęknięcie. Jeśli tego nie zrobimy, defekt będzie się pogłębiał i na późniejszym etapie naprawa będzie wymagała więcej czasu. Na szczęście meble do altany z palet (czyli drewna) naprawia się dużo łatwiej niż te z plastiku.Autor: Maciek z Meblobranie.pl
Zostaw komentarz:

Jeszcze nikt nie skomentował tego artykułu..

Bądź pierwszy! Powiedz nam co myślisz!

Wszystkie treści wykorzystywane na blogu są objęte prawem autorskim i ich jakiekolwiek wykorzystywanie jest zabronione!