Meble ogrodowe żeliwne – solidne i ponadczasowe

Żeliwne meble ogrodowe często uważane są za rozwiązanie bardziej tradycyjne. Jednak nowoczesne sposoby produkcji i ponadczasowy design sprawiają, że są doskonałym wyborem także do bardziej współczesnego ogrodu. Co warto wiedzieć, zanim zakupimy meble ogrodowe żeliwne?

ogrodowe meble żeliwne

Meble ogrodowe z żeliwa i drewna

Najbardziej popularne są modele wykonane z połączenia żeliwa oraz drewna. Wyróżniają się one ponadczasowym, klasycznym designem, a także wygodą i wytrzymałością. Takie zestawienie sprawia również, że stają się bardziej przyjemne w użytkowaniu. Jednak na rynku można spotkać też meble ogrodowe żeliwne wykonane w całości z tego materiału. Dzięki odpowiedniemu designowi potrafią być one niezwykle wygodne.

meble żeliwne ogrodowe

Meble ogrodowe z żeliwa oraz drewna wykonywane są przy użyciu nowoczesnych rozwiązań technologicznych. Podstawa stworzona zostaje na bazie odpowiednio przygotowanych odlewów, które następnie zabezpiecza się przed działaniem czynników atmosferycznych oraz korozji. To samo dotyczy drewna – po obróbce zostaje ono odpowiednio przygotowane, aby mogło się oprzeć czynnikom zewnętrznymi oraz upływającemu czasowi.

Ponadczasowe żeliwne meble ogrodowe

Na rynku dostępnych jest wiele modeli – klasyczne zestawy ogrodowe żeliwne z drewnianymi siedziskami oraz oparciami po produkty wykonane w całości z tego materiału. Daje to naprawdę duże możliwości pod kątem wyglądu oraz dostosowania mebli do naszych potrzeb. Połączenie drewna i żeliwa ma dużo zalet zarówno od strony wizualnej, jak i praktycznej. Przede wszystkim ich klasyczny wygląd sprawia, że pasują do praktycznie każdego ogrodu.

stoły ogrodowe żeliwne

Meble żeliwne mają nienachalny, prosty urok. Zastosowanie drewna na siedziskach i oparciach zapewnia komfort korzystania. Odpowiednio wykonane odlewy pozytywnie wpływają na stabilność mebli oraz ergonomiczny kształt. Dzięki temu zestawy dobrze sprawdzają się na co dzień. Meble wykonane w całości z żeliwa nieraz zachwycają fantazyjnymi kształtami. Wbrew pozorom, mogą być także bardzo wygodne.

Wytrzymałe ogrodowe meble żeliwne

Bez wątpienia jedną z największych zalet mebli ogrodowych wykonanych z żeliwa jest ich trwałość. Dzięki zastosowaniu wytrzymałych materiałów, stoły ogrodowe żeliwne czy ławki będą służyć lata. Warto wziąć je pod uwagę, jeśli poszukujemy czegoś, co wytrzyma niepogodę i wysokie temperatury, a także zachowa swój nienachalny urok na długo. Meble żeliwne ogrodowe są odpowiednio przygotowane już na etapie produkcji.

meble ogrodowe z żeliwa

Producenci stosują odpowiednie procesy technologiczne, a także środki chemiczne, które mają zabezpieczyć zarówno żeliwo, jak i drewno przed niesprzyjającymi warunkami pogodowymi. Jednak należy pamiętać o ich zabezpieczeniu w przyszłości. Odpowiednia pielęgnacja pomoże ochronić je przed pękaniem i utratą właściwości, w przypadku części drewnianych, oraz zabezpieczyć żeliwną ramę przed korozją.

Jak dbać o meble żeliwne ogrodowe?

Codzienna pielęgnacja żeliwnych mebli ogrodowych jest bardzo prosta i nie wymaga zbyt wiele wysiłku. Wystarczy od czasu do czasu przetrzeć je wilgotną, lecz nie mokrą ściereczką. W razie potrzeby można użyć odrobiny detergentu, takiego jak płyn do mycia naczyń. W celu zapobiegania odpryskiwaniu farby oraz dla utrzymania drewna w dobrym stanie warto od czasu do czasu nałożyć na nie odrobinę oleju lub dedykowanego środka chemicznego.

żeliwne meble ogrodowe

Żeliwne meble ogrodowe wymagają specjalnej troski pod kątem zapobiegania i walki z oznakami korozji. W tym celu raz na jakiś czas należy je odpowiednio zabezpieczyć. Jeśli części wykonane z żeliwa są pokryte farbą, należy ją zdjąć za pomocą szczotki drucianej lub papieru ściernego. Przygotowaną w ten sposób powierzchnię wystarczy pokryć farbą antykorozyjną lub ochronnym lakierem.

Kiedy wybrać zestawy ogrodowe żeliwne?

Meble ogrodowe żeliwne są przede wszystkim idealnym wyborem dla osób, które poszukują trwałych produktów. Wytrzymują one lata w doskonałym stanie. Poza sezonem można bez obaw pozostawić je na zewnątrz. Dzięki uniwersalnemu designowi, modele z żeliwną podstawą i drewnianymi siedziskami będą pasować do praktycznie każdego ogrodu. Trzeba jednak pamiętać, że mogą być one dość ciężkie, co może utrudniać ich samodzielne przestawienie.

zestawy ogrodowe żeliwne

Na zewnątrz doskonale sprawdzają się stoły ogrodowe żeliwne, które są stabilne i wytrzymałe. Można swobodnie łączyć je z elementami wykonanymi z innego materiału lub też skomponować całe zestawy ogrodowe żeliwne. Nie tylko są one funkcjonalne, ale zapewniają też ponadczasową elegancję. Ogrodowe meble żeliwne to doskonały wybór dla osób ceniących trwałość, ponieważ potrafią wytrzymać w dobrym stanie wiele lat.


Polecamy inspiracje:

Autor: Maciek z Meblobranie.pl
Zostaw komentarz:Jeszcze nikt nie skomentował tego artykułu..

Bądź pierwszy! Powiedz nam co myślisz!

Wszystkie treści wykorzystywane na blogu są objęte prawem autorskim i ich jakiekolwiek wykorzystywanie jest zabronione!