Meble technorattanowe w salonie – czy da się je wykorzystać?

Meble z wikliny, rattanu czy technorattanowe to najczęściej element wyposażenia ogrodów i tarasów. Równie dobrze mogą jednak prezentować się w salonie. Wykorzystane w aranżacji meble technorattanowe mogą pomóc nam stworzyć wnętrze niepostrzeżenie przechodzące w ogród, nawiązujące do aranżacji prowansalskich czy rustykalnych. Jak wykorzystać meble techorattanowe w salonie, by uzyskać odpowiedni efekt?

Meble technorattanowe w salonie - jak je wykorzystać?

Jak korzystać z meblei technorattanowych?

Meble z wikliny i rattanu, a także ich sztuczny odpowiednik – meble technorattanowe – są często wykorzystywane w dodatkach do wnętrz. Ozdobne plecione kosze, rattanowe osłonki na doniczki czy plecione pufy coraz chętniej wykorzystujemy w naszych wnętrzach, ponieważ tego typu dodatki nawiązują do popularnych trendów na naturalne materiały. Takie wnętrza to najczęściej dom niepostrzeżenie przechodzący w ogród. Meble i dodatki utrzymane są tu w odcieniach ziemi, z przewagą brązów i beżów. Meble technorattanowe sprawdzą się też w aranżacjach w stylu prowansalskim, gdzie stawia się na meble i dodatki w przecieranej bieli lub szarościach. Jeszcze jeden styl wnętrzarski lubi rattanowe meble i dodatki – aranżacje kolonialne. Tu łączymy rattan czy wiklinę z ciemnym drewnem i motywami nawiązującymi do safari.

Fotel z technorattanu

Jeśli obawiamy się mebli technorattanowych jako głównego elementu wyposażenia, zacznijmy od pojedynczych mebli i dodatków – na przykład fotela technorattanowego. Taki dodatek urozmaici wystrój naszego wnętrza, doda mu charakteru, a jednocześnie nie będzie dominował całej aranżacji. Świetnym rozwiązaniem będą też wiszące kosze technorattanowe – bardzo modny i designerski dodatek, który często pojawia się w nowoczesnych wnętrzach i aranżacjach. Do bardziej klasycznych aranżacji pasować będą lepiej “babcine” fotele – obszerne i zabudowane, w których dzięki miękkim poduszkom można wygodnie się rozłożyć. Do tego możemy dołożyć stolik w podobnym stylu, a także – obowiązkowo – zielone rośliny, które pozwolą na zmienienie naszego wnętrza w miejską dżunglę. Nie zapomnijmy też o bardziej subtelnych dodatkach jak pudełka czy kosze.

Rattan a inne materiały

Meble technorattanowe w salonie warto uzupełnić o inne naturalne materiały. Świetnym dodatkiem będzie tu drewno. W przypadku aranżacji w stylu miejskiego ogrodu – naturalne i surowe, w aranżacjach kolonialnych – ciemne i eleganckie, również to o bardziej dekoracyjnym wykończeniu, a w aranżacjach prowansalskich – jasne lub bielone. Jeśli chodzi o tekstylia, to tu również warto postawić na naturalność. Surowa bawełna czy len, naturalna wełna – wykorzystanie ich w aranżacji pozwoli nam uzyskać elegancki i harmonijny efekt. W miejskim ogrodzie czy aranżacji kolonialnej warto postawić na proste wykończenie tekstyliów, natomiast w aranżacji prowansalskiej można zdecydować się na nieco więcej ekstrawagancji. I na koniec jeszcze raz – pamiętajcie o ogrodach, rośliny w aranżacjach z rattanem i jego nowoczesnymi wariantami to obowiązkowy dodatek.Autor: Natalia z Meblobranie.pl
Zostaw komentarz:

Jeszcze nikt nie skomentował tego artykułu..

Bądź pierwszy! Powiedz nam co myślisz!

Wszystkie treści wykorzystywane na blogu są objęte prawem autorskim i ich jakiekolwiek wykorzystywanie jest zabronione!