Czy meblościanka tylko u babci?

Co widzisz przed oczami, kiedy myślisz “meblościanka”? Stare lakierowane szafki z drzwiczkami z cienkiego szkła, stojące w mieszkaniu Twojej babci? Porzuć ten obraz! Współczesne meble systemowe to naprawdę eleganckie i praktyczne uzupełnienie wnętrz. Ale po kolei – przyjrzyjmy się paru faktom z historii meblościanek i obejrzymy nowoczesne meblościanki do salonu, by znaleźć odpowiedź na zadane w tytule pytanie.

Zestaw mebli do salonu Max Meblościanka Dąb Sonoma 260x172

Historia meblościanki zatacza koło

O historii meblościanki pisaliśmy już szerzej w artykule Co to jest meblościanka, więc chciałabym tylko pokrótce przybliżyć temat. Meblościanki pojawiły się w Polsce na przełomie lat 50. i 60. Wielofunkcyjny mebel miał być rozwiązaniem problemu z małym metrażem polskich mieszkań. Pierwsze meblościanki – szerzej znane jako meble Kowalskich – były pięknym przykładem polskiego designu z tego okresu.

Modne meble pokojowe RTV Vero Meblościanka Dąb Sanremo 260x171

Niestety z czasem masowa produkcja i obcinanie kosztów spowodowały, że dobre jakościowo i funkcjonalne meble systemowe zmieniły się w bardziej nam znane z domu babć i dziadków kiepskie meblościanki. Współczesne meblościanki – poza nazwą – nie mają wiele wspólnego z tymi z lat 80. To powrót do korzeni i idei stworzenia mebli funkcjonalnych, pozwalających na łatwe urządzenie ładnego i praktycznego wnętrza nawet na mniejszym metrażu.

Meblościanka w stylu skandynawskim Nordi Biały Połysk/Dąb Riviera 303x197

Nowoczesne meblościanki do salonu

Nowoczesne meblościanki produkowane są z wysokiej jakości materiałów i zachwycają dostępnymi wykończeniami. Znajdziemy wśród nich wszystkie najmodniejsze w ostatnich latach trendy – meblościanki z wykończeniem w wysokim połysku, meble w popularnych wzorach drewnopodobnych czy zestawy w stylu skandynawskim łączące biel z drewnem. Nowoczesne meblościanki świetnie się więc wpasowują we współczesne wnętrza i są ich prawdziwą ozdobą. Co ważne, współcześnie mamy do wyboru naprawdę wiele projektów mebli systemowych, więc mamy możliwość pełnego dopasowania mebli do swojego wnętrza.

Meblościanka salon RTV Vega Dąb Sonoma 270x191

Jeśli chodzi o kwestie konstrukcyjne, to mamy do wyboru jednolite meblościanki kojarzące się właśnie ze ścianą z mebli, a także zajmujące mniej przestrzeni meble systemowe składające się z kilku idealnie pasujących do siebie elementów. Możemy więc wybrać czy bardziej nam odpowiada oferująca wiele miejsca do przechowywania nowoczesna meblowa ściana, czy może prostszy komplet funkcjonalnych mebli pokojowych. Część producentów oferuje też możliwości uzupełniania meblościanek o dodatkowe elementy, np. komodę czy stolik. Wszystko zależy od konkretnego producenta, więc jeśli jesteście zainteresowani jakimś elementem warto dopytać mailowo sprzedawcę o taką możliwość. U nas możecie to zrobić pisząc maila na: [email protected].

Komplet mebli do salonu Faro II Meblościanka Dąb Sonoma/Biały 235x175

***

Na koniec powróćmy do naszego tytułowego pytania: Czy meblościanka tylko u babci? Mam nadzieję, że po lekturze naszego artykułu wiecie już, że współczesne meblościanki niewiele mają wspólnego z tymi babcinymi i że stanowią naprawdę fajny sposób na urządzenie wnętrza. Więc nie, meblościanka nie tylko u babci!


Autor: Natalia z Meblobranie.pl
Zostaw komentarz:

Jeszcze nikt nie skomentował tego artykułu..

Bądź pierwszy! Powiedz nam co myślisz!

Wszystkie treści wykorzystywane na blogu są objęte prawem autorskim i ich jakiekolwiek wykorzystywanie jest zabronione!