Mechanizm Tilt w fotelach Nowy Styl – jak to działa?

Fotel Nadir Steel

Fotel Nadir Steel, Producent: Nowy Styl

Pozycja ciała, którą przyjmujemy podczas długotrwałej pracy przy biurku, jest niezmiernie istotna dla zachowania zdrowia naszego kręgosłupa. Kluczowym elementem do utrzymania prawidłowej sylwetki podczas pracy w biurze są krzesła i fotele, z których korzystamy. Aby siedziało nam się komfortowo i przede wszystkim zdrowo, potrzebny będzie fotel biurowy z odpowiednim mechanizmem. Dzisiaj prezentujemy jeden z nich – mechanizm Tilt.

To, jaki mechanizm fotela wybierzemy, determinuje czas jaki możemy spędzić na nieprzerwanym siedzeniu za biurkiem. Producent Nowy Styl krzesła i fotele biurowe z mechanizmem Tilt poleca do użytkowania nieprzerwanie przez maksymalnie 4 godziny. Czas ten jest optymalny dla zachowania wygody użytkowania podczas pracy. Krzesła z mechanizmami: CPT, ERGON 2L oraz Kontakt posiadają podobne właściwości do mechanizmu Tilt i również są polecane osobom pracującym bez przerwy przez 4 godziny w ciągu doby.

Krzesła lub fotele z funkcją Tilt posiadają możliwość blokady oparcia w wybranej pozycji oraz regulację wysokości krzesła i głębokości siedziska.

Odpowiedni dobór mechanizmu do długości czasu pracy nie jest gwarantem komfortowej pracy. Równie istotnymi czynnikami wpływającymi na ergonomię pracy jest dobór krzesła/fotela odpowiedniego dla naszej postury. Osoby wysokie, o masywnej posturze, potrzebują krzeseł o szerokim siedzisku i wysokim oparciu. Szczupłym i niskim wystarczają meble o niskim oparciu i wąskim rozstawie podłokietników. Idealne oparcie powinno podpierać plecy do wysokości łopatek lub wyżej. Ważne jest również odpowiednie podparcie części lędźwiowej kręgosłupa – wypukły element krzesła powinien podpierać plecy u dołu. Optymalna głębokość siedziska powinna gwarantować podparcie od 2/3 do 3/4 długości naszych ud.

Inne mechanizmy montowane w krzesłach oraz fotelach Nowy Styl:

Mechanizm Tilt – jak działa? Zobacz video:

Przykładowe modele krzeseł i foteli z mechanizmem Tilt znajdziecie klikając TUTAJ.Autor: Basia z Meblobranie.pl
Zostaw komentarz:

3 komentarze do wpisu “Mechanizm Tilt w fotelach Nowy Styl – jak to działa?”
 1. Basia Lipiec 13, 2012 at 07:08 #

  Ja zawsze mówiłam, że kupowanie jednakowych krzeseł dla wszystkich w firmie to zły pomysł… ja jestem dość wysoka (176 cm), ale sobie jakoś radzę na uniwersalnym krześle. Za to kolega, który ma ponad 190 cm musiał sobie własne krzesło do pracy przynieść, bo nie wyrabiał.
  Choć, szczerze mówiąc, ja też zastanowię się czy nie kupić sobie tego krzesła ze zdjęcia z mechanizmem pozwalającym na 8-godzinną pracę…

   
  • Iny Listopad 8, 2015 at 04:12 #

   Jestem grafikiem komputerowym, siedzę przy kompie na co dzień nawet do 16 godzin.
   To całe pierniczenie o optymalnym czasie pracy to jakaś marketingowa bujda.
   Mnie tam nic się nie dzieje.

    
   • Asia Lipiec 30, 2019 at 17:49 #

    O tym przekonasz się po latach pracy.

     

Wszystkie treści wykorzystywane na blogu są objęte prawem autorskim i ich jakiekolwiek wykorzystywanie jest zabronione!