Mechanizmy do foteli biurowych Nowy Styl

Decydując się na wybór fotela biurowego przeznaczonego do codziennej pracy, warto kierować się nie tylko jego wyglądem i ceną. Szczególną uwagę powinniśmy zwrócić na zastosowane mechanizmy foteli biurowych, które sprawią, że ośmiogodzinna praca przy biurku nie skończy się ogólnym odrętwieniem i obezwładniającym bólem kręgosłupa.

mechanizm krzesła fotela obrotowego

Jednak żeby podjąć świadomą decyzję o zakupie krzesła biurowego, potrzebujemy wiedzy na temat sposobu działania poszczególnych mechanizmów. Dlatego też przygotowaliśmy dla Was przewodnik po mechanizmach do foteli biurowych Nowy Styl – dzięki niemu łatwo zorientujecie się we właściwościach poszczególnych systemów.

Interesujące Was mechanizmy foteli biurowych możecie znaleźć klikając w nazwę widoczną na poniższej liście:

Mechanizm Tilt do fotela biurowego
Mechanizm krzesła obrotowego Epron Syncron
Mechanizm fotela biurowego Epron Syncron Plus
Mechanizm Multiblock do foteli biurowych
Mechanizm do fotela obrotowego Active
Mechanizm krzesła fotela obrotowego CPT
Mechanizm do fotela obrotowego Ergon
Mechanizm do krzesła obrotowego Ibra
Mechanizm krzesła obrotowego Kontakt

Mechanizm Tilt do fotela biurowego

Mechanizm Tilt do fotela biurowego to system pozwalający na nieprzerwaną pracę przy biurku nawet przez 4 godziny. Fotele biurowe z tym systemem dają użytkownikom możliwość swobodnego kołysania się, a także blokady siedziska i oparcia w pozycji do pracy. Wysokość foteli i krzeseł biurowych z systemem Tilt jest regulowana. Możliwa jest także regulacja siły i oporu oparcia, dzięki czemu możemy dostosować fotel do wagi i gabarytów użytkownika – zapewnia to lepszy komfort siedzenia. System Tilt jest najprostszą i najpopularniejszą wersją mechanizmu do foteli biurowych.

Fotele biurowe z systemem Tilt to na przykład: fotel biurowy Manager KD, fotel Mefisto 2002.

Mechanizm krzesła obrotowego Epron Syncron

Mechanizm fotela biurowego Epron Syncron jest systemem pozwalającym na ponad 8 godzin nieprzerwanej pracy przy biurku. Krzesła biurowe z tym systemem umożliwiają swobodne kołysanie się – przy korzystaniu z tej funkcji oparcie odchyla się synchronicznie z siedziskiem w stosunku 2:1. Istnieje możliwość blokady siedziska i oparcia w 5 pozycjach, które pozwalają na przyjęcie odpowiedniej pozycji przy biurku. Lepszy komfort siedzenia zapewnia też regulacja siły oporu oparcia, dzięki której fotel można dopasować do wagi i gabarytów użytkownika. Dodatkowo fotele z mechanizmem Epron Syncron wyposażone są w system Anti-Shock, zabezpieczający przed uderzeniem oparcia w plecy użytkownika. Istnieje również możliwość regulacji wysokości i głębokości krzesła.

Krzesła biurowe z systemem Epron Syncron to na przykład: krzesło Intrata Operative, fotel Chester.

Mechanizm fotela biurowego Epron Syncron Plus

Mechanizm krzesła obrotowego Epron Syncron Plus to system umożliwiający wygodną pracę przy biurku nawet powyżej 8 godzin. Fotele biurowe z tym systemem dają możliwość swobodnego kołysania się. Oparcia krzeseł odchylają się synchronicznie z siedziskiem w stosunku 2:1. Możliwa jest blokada siedziska i oparcia w pozycji do pracy – do wyboru mamy aż 5 różnych pozycji. Dzięki możliwości regulacji siły oporu oparcia, możemy dostosować opór do wagi i gabarytów użytkownika krzesła, co zwiększa wygodę siedzenia. Dodatkowo fotele biurowe z mechanizmem Epron Syncron Plus wyposażone są w system Anti-Shock zabezpieczający przed uderzeniem oparcia w plecy osoby siedzącej. Istnieje również możliwość regulacji wysokości krzesła i głębokości siedziska.

Fotele biurowe z systemem Epron Syncron Plus to na przykład: fotel Intrata Manager, krzesło obrotowe Montana.

Mechanizm Multiblock do foteli biurowych

Mechanizm Multiblock do foteli biurowych jest systemem pozwalającym nawet na 6 godzin wygodnej pracy przy biurku. Oprócz możliwości swobodnego kołysania się, mamy możliwość blokady siedziska i oparcia w 5 pozycjach – łatwo dostosujemy pozycję krzesła do pracy przy biurku. Dodatkowo fotele biurowe z mechanizmem Multiblock wyposażone są w system Anti-Shock, który zabezpiecza przed uderzeniem oparcia w plecy osoby siedzącej. Wysokość fotela jest regulowana, istnieje również możliwość regulacji siły oporu oparcia (dopasowania do wagi i rozmiarów użytkownika), co zapewnia większy komfort siedzenia. Fotele biurowe z mechanizmem Multiblock zapewniają większy komfort i ergonomię siedzenia niż krzesła z mechanizmem Tilt.

Fotele biurowe z systemem Multiblock to na przykład: fotel Premier, fotel gabinetowy Linea Steel.

Mechanizm do fotela obrotowego Active

Mechanizm krzesła fotela obrotowego Active to system umożliwiający wygodną pracę przy biurku do 8 godzin. Fotele biurowe z tym systemem dają możliwość swobodnego kołysania się, a ich oparcia odchylają się synchronicznie z siedziskiem w stosunku 2:1. Dodatkowy system Anti-Shock zabezpiecza przed uderzeniem oparcia w plecy osoby siedzącej. Istnieje możliwość dostosowania siły oporu oparcia do wagi i rozmiarów użytkownika krzesła. Krzesła biurowe z mechanizmem Active można blokować w 5 pozycjach, co ułatwia przyjęcie przy biurku pozycji odpowiedniej do pracy. Regulowana wysokość krzesła i regulowana wysokość oparcia pozwalają na dostosowanie krzesła do wzrostu użytkownika i zwiększenie komfortu korzystania z fotela.

Fotele biurowe z systemem Active to na przykład: krzesło Stillo, krzesło GEM.

Mechanizm krzesła fotela obrotowego CPT

Mechanizm do krzesła obrotowego CPT to system pozwalający na pełne dopasowanie fotela do wymiarów użytkownika. Umożliwia on regulację wysokości krzesła i wysokości oparcia, a także regulację głębokości siedziska (odległości siedziska od oparcia). Dzięki temu w pełni możemy dostosować fotel biurowy do własnych potrzeb. Warto pamiętać, że oparcie powinno podpierać kręgosłup w odcinku lędźwiowym, a zalecany dystans między krawędzią siedziska a kolanami to 2 cm. Dodatkowo mechanizm CPT umożliwia blokadę oparcia w wybranej pozycji, co pozwala na przyjęcie przy pracy odpowiedniej dla użytkownika pozycji. Krzesła obrotowe z mechanizmem CPT pozwalają na nawet 4 godziny nieprzerwanej pracy przy biurku.

Fotele biurowe z systemem CPT to na przykład: krzesło obrotowe Prestige, krzesło Negro II.

Mechanizm do fotela obrotowego Ergon

Mechanizm do krzesła obrotowego Ergon to system pozwalający na szerokie dostosowanie fotela do własnych potrzeb. Krzesła biurowe z systemem Ergon mają regulowaną wysokość krzesła i wysokość oparcia, więc swobodnie dostosujemy wymiary fotela do wzrostu użytkownika. Dodatkowo istnieje możliwość blokady oparcia w wybranej pozycji, co umożliwia przyjęcie odpowiedniej dla użytkownika pozycji do pracy. Fotele biurowe z mechanizmem Ergon pozwalają na nawet 4 godziny nieprzerwanej pracy przy biurku.

Fotele biurowe z systemem Ergon to na przykład: krzesło obrotowe TAKTIK, krzesło biurowe Reflex.

Mechanizm do krzesła obrotowego Ibra

Mechanizm fotela biurowego Ibra to system pozwalający na nieprzerwaną pracę przy biurku do 6 godzin. Mechanizm pozwala na swobodne kołysanie się, daje też możliwość regulacji oporu siedziska i dostosowania go do wagi użytkownika. Fotele biurowe z mechanizmem Ibra umożliwiają niezależną blokadę oparcia i siedziska w wybranej pozycji, co pozwala na przyjęcie przez osobę korzystającą odpowiedniego ułożenia sylwetki. System Ibra pozwala też na regulację wysokości krzesła i regulację wysokości oparcia. Funkcje te pozwalają dostosować wysokość oparcia do wzrostu użytkownika, tak aby podczas pracy kręgosłup był odpowiednio podparty.

Fotele biurowe z systemem Ibra to na przykład: krzesło biurowe Offix R15G-3, krzesło obrotowe Offix gtp41.

Mechanizm krzesła obrotowego Kontakt

Mechanizm do fotela obrotowego Kontakt to system pozwalający na swobodne dopasowanie ustawień krzesła. Mechanizm umożliwia blokadę oparcia w 6 pozycjach. Regulowana wysokość oparcia i wysokość krzesła pozwalają na dostosowanie oparcia i całego fotela do wzrostu użytkownika. Dodatkowo krzesła biurowe z mechanizmem Kontakt wyposażone są w system Anti-Shock, który zabezpiecza oparcie przed uderzeniem w plecy użytkownika. Po zwolnieniu blokady oparcie nie powraca automatycznie do pozycji wyjściowej – należy lekko oprzeć się o oparcie i dopiero wtedy pod wpływem nacisku powróci ono do pozycji wyjściowej. Krzesła obrotowe z mechanizmem Kontakt pozwalają na 4 godziny nieprzerwanej pracy przy biurku.

Fotele biurowe z systemem Kontakt to na przykład: krzesło obrotowe Mind, krzesło [email protected].

***

Co sądzicie o dostępnych systemach foteli? Czy mechanizmy do foteli biurowych Nowy Styl spełniają Wasze oczekiwania? A może macie dodatkowe pytania? Jeśli tak, pytajcie – chętnie Wam pomożemy.


Polecamy inspiracje:

Autor: Natalia z Meblobranie.pl
Zostaw komentarz:

Jeszcze nikt nie skomentował tego artykułu..

Bądź pierwszy! Powiedz nam co myślisz!

Wszystkie treści wykorzystywane na blogu są objęte prawem autorskim i ich jakiekolwiek wykorzystywanie jest zabronione!