Metal we wnętrzach: złoto, srebro, mosiądz

Metal we wnętrzach to jeden z najgorętszych trendów w dodatkach i detalach. Chętnie wykorzystujemy metalowe elementy w każdym pomieszczeniu i każdej aranżacji, niezależnie od stylu. Złote, srebrne czy mosiężne detale dodają aranżacjom stylu i elegancji, a dzięki szerokiemu wyborowi i dostępności zróżnicowanych propozycji, możemy wykorzystać je w dokładnie taki sposób, w jaki chcemy. W jaki sposób wykorzystać trend na metal we wnętrzach w swojej aranżacji? Przyglądamy się dziś bliżej różnym propozycjom.

Metal we wnętrzach: złoto, srebro, mosiądz

Metal we wnętrzach – stylowy dodatek

Metal to materiał, który dawniej bywał kojarzony z zimnym stylem industrialnym. W swoim luksusowym wydaniu – srebra, złota czy mosiądzu – nie daje jednak efektu chłodu, a zamiast tego wnosi do pomieszczeń blask i elegancję. Jako pierwszy popularny metal we wnętrzach pojawiło się srebro, chętnie stosowane w dodatkach i wykończeniach. Dużą popularnością cieszyło się też złoto – odpowiednik srebra lepiej komponujący się z aranżacjami w ciepłych barwach. W kolejnych sezonach w aranżacjach wnętrz zaczęły dominować mniej rzucające się w oczy dodatki miedziane czy mosiężne, a także w odcieniu starego złota. Każdy z tych metali lepiej się komponuje z nieco innymi aranżacjami – podpowiadamy, w jaki sposób najlepiej wprowadzić go do wnętrz.

Metal we wnętrzach: złoto, srebro, mosiądz

Metal we wnętrzach – mosiądz

Mosiądz to metal o ciepłym poblasku, pasujący do wnętrz w każdym stylu. Doskonale sprawdzi się w aranżacjach w stylu glamour, nowoczesnych, a także tradycyjnych – wszystko zależy od tego, w jaki sposób wykorzystamy go we wnętrzu. Doskonale sprawdzają się lampy wiszące w odcieniach tego metalu. Dzięki ciepłej barwie mosiądzu światło nabiera przyjemnego przytulnego odcienia. Doskonałym wyborem jest też stolik kawowy z podstawą w odcieniu mosiądzu – to nieco subtelniejszy dodatek niż mocno rzucające się w oczy srebro czy złoto. Mosiądz jest także świetnym materiałem w dodatkach. Wykonane z niego świeczniki, figurki czy akcesoria kuchenne przyciągają wzrok i dodają stylu aranżacji – zarówno pokojowej, jak i kuchennej.

Metal we wnętrzach: złoto, srebro, mosiądz

Metal we wnętrzach – srebro

Srebro to nie tylko drogocenny metal, ale też odcień metalu, i w tej wersji najczęściej pojawia się w pokojowych aranżacjach. Efekt srebrnego wykończenia zapewnia zazwyczaj chromowana stal, której blask zwraca uwagę i przyciąga wzrok. W takiej formie jest to częsty element wykończenia mebli – na przykład stolików kawowych, regałów czy stołów do jadalni. Prawdziwe srebro w aranżacji może się pojawić w postaci srebrnych sztućców, świeczników, ramek do zdjęć czy tac – warto zwrócić uwagę na przedmioty na targach staroci, które po usunięciu warstwy patyny szybko odzyskują dawny blask. Srebro pięknie się też prezentuje jako podstawa lampy stojącej czy w formie ozdobnych figurek pomalowanych srebrną farbą.

Metal we wnętrzach: złoto, srebro, mosiądz

Metal we wnętrzach – złoto

Złoto to metal bardzo popularny w wykończeniach mebli, detalach i dekoracjach. Może występować w wersji błyszczącej lub starego złota – odcieniu bardziej stonowanym, kojarzącym się nieco z mosiądzem czy miedzią. Bardzo popularnym dodatkiem są stoliki kawowe na złotych nóżkach czy regały. W detalach złoto jest często wykorzystywane jako klamka, gałka czy uchwyt meblowy innego rodzaju – jeśli połączymy taki detal z ciemnym drewnem, uzyskamy efekt w stylu vintage, jeśli z wysokim połyskiem aranżację w stylu glamour. Złoto świetnie się też sprawdza w abażurach lamp – daje ciepły odcień światła i potęguje wrażenie blasku. To zdecydowanie dobry pomysł na ciekawy akcent we wnętrzu, niezależnie od stylu.Autor: Natalia z Meblobranie.pl
Zostaw komentarz:

Jeszcze nikt nie skomentował tego artykułu..

Bądź pierwszy! Powiedz nam co myślisz!

Wszystkie treści wykorzystywane na blogu są objęte prawem autorskim i ich jakiekolwiek wykorzystywanie jest zabronione!