Metamorfoza balkonu w bloku

Znajomy rzucił mi któregoś dnia wyzwanie: “Z moim balkonem na pewno nie da się nic zrobić. Jest długi, ale za wąski, koszmarnie nieustawny, no i mam na nim straszny bałagan. Nawet ty sobie z tym nie poradzisz“. Postanowiłam więc podjąć rękawice i zrobić porządek z tym balkonem, z którym się nie da.

Metamorfoza balkonu w bloku

Chaos na balkonie w bloku

Bałagan był rzeczywiście tragiczny. Zresztą zobaczcie sami:

chaos na balkonie w bloku

Planowanie zaczęłam od dokładnego wymierzenia całej dostępnej przestrzeni – to najważniejszy etap, bo niezależnie czy robimy zakupy przez internet, czy kupujemy stacjonarnie, nie mamy możliwości wstawić fizycznie każdego potencjalnie nam się podobającego zestawu ogrodowego w określone miejsce i wymienienie go w razie porażki.

Balkon ma około 1 m szerokości, przy czym ostatnich 15 cm to dziura przy barierce (widać ją wyraźnie na zdjęciach), a brązowe belki, stanowiące elementy konstrukcyjne barierki, wystają na 5 cm. Za to długość jest rzeczywiście imponująca – w części z rowerami balkon ma prawie 3 m, z drugiej strony prawie 170 cm, a do tego dochodzi okno balkonowe o szerokości 135 cm.

W sumie do dyspozycji jest więc około 6 metrów, przy czym wiadomo, że okna balkonowego nie można zastawić, więc wychodzą nam dwie przestrzenie – około 1 na 3 m i z drugiej strony 1 na 1,7 m. Potencjał więc jest.

Wąski balkon pragnie ładu

Stwierdziłam, że przede wszystkim potrzebna będzie tam porządna skrzynia ogrodowa na wszystkie przechowywane na balkonie akcesoria, albo jakiś inny sprytny sposób przechowywania.

W pierwszej chwili pomyślałam o narożniku technorattanowy Canvas – dzięki temu, że siedzisko ma otwartą przestrzeń pod sofą, można tam stworzyć bardzo wygodne schowki na rozmaite akcesoria. A więc jednocześnie zagospodarować bałagan i mieć całkiem sporą przestrzeń do wypoczynku. Przy tej długości balkonu byłoby to bardzo sensowne rozwiązanie! Właściciel balkonu powiedział jednak, że wolałby po prostu stolik i dwa krzesła, przy których można byłoby usiąść i coś zjeść. Trzeba było zatem wymyślić coś innego.

Zerknęłam na meble balkonowe dostępne u nas na stronie i zaczęłam myśleć. Ostatecznie stanęło na nowym komplecie Torgiano Balcony. Trzeba było jeszcze dobrać do tego jakąś skrzynię ogrodową na te wszystkie akcesoria. Zaczęłam rozważać dwie opcje: Keter Glenwood i Keter Patio, które przy okazji byłyby dodatkowym siedziskiem.

Sprawdzam pomysły na balkon

Przyszedł czas na przeniesienie rozważań na schematyczny plan balkonu, żeby sprawdzić jak to się wszystko pomieści. Przyjęłam, że pojedyncza kratka będzie stanowić 10 cm i stworzyłam w ten sposób plan balkonu i utrzymane w skali miniaturki mebli oraz rowerów, które trzeba było również uwzględnić w planie. Zaczęłam dopasowywać obie opcje skrzyń na balkon. Na zdjęciach poniżej widać jak to mniej więcej wyglądało:

pomysły na balkon w bloku

Przerywana linia przed końcem barierki to dziura, o której pisałam Wam na początku. Ostatecznie stwierdziłam, że lepszy będzie Keter Glenwood. Ma większą pojemność, co w tym akurat przypadku ma duże znaczenie. A dodatkowo można go używać jako siedziska, więc dobrze się sprawdzi również w tej roli.

Urządzamy balkon w bloku

Meble ogrodowe przyszły, trzeba było się zabrać za montaż, a potem ich ustawianie. Zestaw i skrzynia dobrze wpasowały się w balkon, po uprzątnięciu i ustawieniu mebli całość wyglądała w ten sposób:

urządzamy balkon w bloku

Trzeba było jeszcze uzupełnić aranżację o dodatki. Ostatecznie balkon prezentuje się w ten sposób:

Balkon w bloku - metamorfoza

Jak Wam się podoba metamorfoza balkonu w bloku? Coś byście dodali, zmienili? Dajcie znać w komentarzach!

Wyszukiwania powiązane z tematem:
skrzynia rattanowa na balkon w bloku


Autor: Natalia z Meblobranie.pl
Zostaw komentarz:

2 komentarze do wpisu “Metamorfoza balkonu w bloku”
 1. Monika Lipiec 16, 2019 at 10:07 #

  Witajcie, mój wąski i długi balkon też dało się urządzić :) Dzięki Waszym meblom :)

   
  • Natalia z Meblobranie.pl Lipiec 16, 2019 at 10:27 #

   Wygląda super :D Błękitne dodatki świetnie komponują się z jasnozielonym odcieniem ścian, doniczka dodaje tropikalnego klimatu, no i ten dywan <3 Pięknie!

    

Wszystkie treści wykorzystywane na blogu są objęte prawem autorskim i ich jakiekolwiek wykorzystywanie jest zabronione!