Nietypowe aranżacje wnętrz

nietypowa aranżacja wnętrzaChciałabym Was zabrać w małą podróż pokazując pomysły jak mieszkać w nietypowych  wnętrzach. Co w nich takiego nietypowego? Powstały w miejscach, które pierwotnie miały zupełnie inne przeznaczenie. Jakie? Sprawdźcie sami :)

Nasze zwiedzanie zaczniemy od mieszkania, które powstało w budynku… kościoła! Rezydencja znajduje się w Holandii. Wnętrze stworzyli projektanci z firmy  Zecc Architects. Jak oceniacie efekty? Skusilibyście się na mieszkanie w kościele? ;)

 

Kolejnym przystankiem będzie fabryka cementu zaadaptowana na przestronne mieszkanie połączone z pracownią. Właścicielem i zarazem pomysłodawcą projektu jest Ricardo Bofill, hiszpański architekt. Ta imponująca posiadłośc znajduje się w Barcelonie. Szczególne wrażenie wywarło na mnie otoczenie fabryki i jej dziki ogród pełen pnączy. Oceńcie sami.

 

Następne nietypowe miejsce, to schron w Szwecji. W 2008 roku przerobiono go na biuro jednego z providerów internetowych. Zamysł klienta, jak również architektów z Albert France-Lanord Architects, był prosty – dominujący we wnętrzu kamień miał być przedstawiony jako żywy organizm. Jednocześnie chciano, aby miejsce zachowało swój klimat, a wystrój oddawał ideę schronu – tego w jaki sposób ludzie próbują przyzwyczaić się do surowych warunków panujących pod ziemią i starają się przemycić to, co będzie im przywodziło na myśl życie na powierzchni: światło, rośliny, wodę oraz technologię. Co powiecie na biuro w takim miejscu?

 

Na koniec dzisiejszej podróży pokażę Wam dwa sportowe obiekty. Pierwszym z dwóch ostatnich przystanków na dziś będzie San Francisco, gdzie znajduje się hala do gry w koszykówkę zamieniona w piękny, przestronny loft.

 

Na koniec, gwiazda wśród apartamentów. Ten loft, który również powstał w miejscu boiska do kosza, występował już w wielu produkcjach filmowych (np. Music & Lyrics z Hugh Grantem i Drew Barrymore) i telewizyjnych (amerykańska wersja Brzyduli). Stanowił także tło niejednej sesji zdjęciowej. Czy według Was zasłużył na sławę? ;)

 

To już koniec naszej podróży. Obiecuję, że jak tylko wyszperam dla Was podobne “smaczki”, ciąg dalszy nastąpi :)


Autor: Basia z Meblobranie.pl
Zostaw komentarz:

Jeszcze nikt nie skomentował tego artykułu..

Bądź pierwszy! Powiedz nam co myślisz!

Wszystkie treści wykorzystywane na blogu są objęte prawem autorskim i ich jakiekolwiek wykorzystywanie jest zabronione!