Stylowa pustka – surowe, minimalistyczne wnętrza

minimalistyczne wnętrze - aranżacja

Na pierwszy rzut oka mogłoby się wydawać, że mieszkanie jest niewykończone lub w trakcie remontu i meblowania. Niejeden/niejedna z Was po wkroczeniu do takiego wnętrza chciałaby się zabrać za wieszanie zasłon, obrazów i wstawianie kwiatów. Nic z tego, takim wnętrzom niczego nie brakuje. To pustka kontrolowana.

Nie wszyscy lubują się w przytulnych, przeładowanych kolorowymi dodatkami, kwiatami i bibelotami mieszkaniach. Dlaczego wybierają życie w niemal pustych przestrzeniach? Niektórzy wybierają minimalizm, ponieważ nadmiar przedmiotów ich dekoncentruje i nie pozwala się zrelaksować. Inni traktują tę pustkę we wnętrzu jako “płótno”, na tle którego jeszcze wyraźniej widać pojedyncze, stylowe, a często nawet snobistyczne meble.

Minimalistyczne wnętrza urządzane są zazwyczaj w stylu nowoczesnym, chłodnym, i/lub industrialnym. Doskonale prezentują się w nim surowe dodatki, takie jak lampy w formie swobodnie zwisającego kabla (często w

Krzesła nowoczesne  i minimalistyczne

Krzesło Nox Wood

jaskrawym kolorze) zakończonego żarówką lub też plakaty oprawione w ramy, podpierające ściany. Kolorami, które najczęściej dominują w takich wnętrzach, są biel i odcienie szarości. Zazwyczaj jedynymi elementami, które przełamują ten schemat kolorystyczny, są albo drobne dodatki, jak wspomniane lampy, albo rzeczone wcześniej stylowe/kultowe meble, które mają zwracać na siebie uwagę.

Kilka przykładów minimalistycznych wnętrz znajdziecie w galerii poniżej.

 

 


Autor: Basia z Meblobranie.pl
Zostaw komentarz:

Jeden komentarz do wpisu “Stylowa pustka – surowe, minimalistyczne wnętrza”
  1. Rado Czerwiec 17, 2014 at 13:48 #

    Może i to ładnie wygląda, ale wg mnie to nie może być totalna pustka. Jak jest ciemno, to powinny być przynajmniej jakieś minimalistyczne [usunięto link do strony konkurencji].

     

Wszystkie treści wykorzystywane na blogu są objęte prawem autorskim i ich jakiekolwiek wykorzystywanie jest zabronione!