Modułowe meble ogrodowe – możliwości wykorzystania

Modułowe meble ogrodowe to coraz popularniejszy rodzaj zestawów na tarasy. Komplety tego typu dają szerokie możliwości aranżacyjnie, świetnie sprawdzają się w przestrzeniach o rozmaitych rozmiarach i pozwalają na naprawdę twórcze wykorzystanie ich do stworzenia aranżacji.

Modułowe meble ogrodowe Ligurito

Jak właściwie wykorzystać modułowe meble ogrodowe

Modułowe meble ogrodowe to świetny sposób na rozwiązanie problemów aranżacyjnych. Dzięki temu, że sofa ogrodowa jest podzielona na segmenty, można łatwiej urządzić wnętrze w optymalny sposób. Poszczególne moduły można rozstawiać w dowolny sposób – jako osobne siedziska, leżanki czy sofy. Dodatkowym plusem jest możliwość rozbudowy takiej kolekcji o kolejne moduły, a także fotele ogrodowe, pufy do siedzenia, leżaki plażowe i stoły ogrodowe. Dzięki temu meble sprawdzają się w każdym typie ogrodu, choć szczególnie docenią je właściciele przestrzeni o nieregularnych czy nieproporcjonalnych kształtach.

Modułowe meble ogrodowe Ligurito

Modułowe meble ogrodowe w dużym ogrodzie

W dużym ogrodzie modułowe meble ogrodowe pozwalają na stworzenie jednolitej i jednocześnie nieprzeładowanej aranżacji. Wolnostojące elementy, zgrupowane blisko siebie, dadzą harmonijny, spójny efekt aranżacyjny. Na początek warto zaopatrzyć się w podstawowy komplet mebli modułowych, a następnie uzupełnić go o brakujące obiekty. Mogą to być dodatkowe moduły, siedziska, leżaki czy inne dodatki – zależnie od potrzeb.

Modułowe meble ogrodowe Nilamito

Jeśli chodzi o materiał, najbardziej warte polecenia są oczywiście meble z technorattanu. To materiał o dużej odporności na warunki atmosferyczne, dający bardzo eleganckie efekty aranżacyjne. W takich kolekcjach jak Nilamito czy Ligurito całość można uzupełnić o leżaki ogrodowe, fotele, a także tak ciekawe rozwiązania jak dopasowane do mebli ogrodowych fotele wiszące. Aranżację warto tworzyć wokół określonego punktu, co pozwoli nam zachować całość w harmonijnym porządku. Pomyślmy też o uzupełnieniu mebli modułowych takimi dodatkami jak parasole ogrodowe, które pozwolą na zwiększenie wygody korzystania z naszego obszernego i wygodnego ogrodu.

Modułowe meble ogrodowe Nevada

Modułowe meble ogrodowe na tarasie i balkonie

W przestrzeniach tarasowych i balkonowych przestrzeń do wykorzystania jest zazwyczaj znacznie mniejsza niż na obszernych terenach ogrodowych. Modułowe meble ogrodowe sprawdzą się tu ze względu na swoją inną właściwość – możliwość doskonałego wpasowania się w nieustawne czy niewymiarowe przestrzenie. W takim wypadku często sprawdza się klasyka – modułowa sofa narożna, która nawet podzielona na części pozwoli nam przygotować odpowiednią ilość miejsc siedzących. Poszczególne moduły można bardzo dowolnie ustawiać, dopasowując je do posiadanej przestrzeni. Przed zakupem koniecznie sprawdźmy dokładne wymiary poszczególnych modułów, by mieć pewność, że wpasują się w zaplanowane przez nas miejsce.

Modułowe meble ogrodowe Farlito

Wybór mebli jest bardzo szeroki – z mniejszych zestawów można wymienić w tej kategorii sofę narożną Nevada Low czy bardziej wygodny komplet technorattanowy Farlito, z większych zestawy Ligurito czy Nilamito. Aranżację warto uzupełnić o ciekawe oświetlenie czy zawieszone na balustradzie doniczki z kwiatami – tego typu dodatki nie zajmą wiele miejsca, a dodadzą naszej aranżacji wiele uroku.Autor: Natalia z Meblobranie.pl
Zostaw komentarz:

Jeszcze nikt nie skomentował tego artykułu..

Bądź pierwszy! Powiedz nam co myślisz!

Wszystkie treści wykorzystywane na blogu są objęte prawem autorskim i ich jakiekolwiek wykorzystywanie jest zabronione!