Moje pierwsze biurko wielozadaniowe – czyli mebel pierwszoklasisty

Pójście do pierwszej klasy szkoły podstawowej to nie lada stres zarówno dla rodziców, jak i dla dziecka. Zadbajmy o to, aby nasz maluch odrabiał swój pierwsze prace domowe przy biurku dostosowanym do jego potrzeb.

 Biurko wielozadaniowe

Duże czy małe?

Dla malucha pójście do szkoły to już pierwszy poważny krok w dorosłość. Nic więc dziwnego, że marzy mu się obszerne biurko, z licznymi szufladami i przegródkami. Oczywiście nie musimy się na to godzić. Aż tak obszerny mebel nie jest konieczny. Potrzeby malucha w zupełności zaspokoi proste i mniejsze biurko. Szukając inspiracji możemy korzystać z Internetu. Po wpisaniu w wyszukiwarce frazy „moje pierwsze biurko wielozadaniowe” zostaniemy przekierowani na liczne blogi wnętrzarskie. Znajdziemy na nich zdjęcia i porady. My z kolei możemy zarekomendować biurko na tyle duże, aby pomieściło wszystkie drobiazgi naszego dziecka – jego zeszyty, książki i przybory. Dobrze, aby na blacie zmieścił się także laptop lub komputer. Biurko musi mieć zatem na tyle duże rozmiary, aby maluch mógł przy nim swobodnie pracować. Z drugiej jednak strony, zbyt duży blat jest niepraktyczny, a niezliczona liczba szufladek nie będzie po prostu niezbędna jak na potrzeby kilkulatka.

Biurko wielozadaniowe dla dziecka

Jaki fason?

W pierwszej kolejności zadbajmy o to, by wybrane przez nas biurko miało odpowiednią wysokość. Nasz maluch nie może się garbić, ale blat nie może także być zbyt wysoki. Pamiętajmy także, że biurka dziecięce szczególnie narażone są na uszkodzenia. Aby uchronić blat, możemy rozciągnąć na nim specjalne podkładki ochronne. Żeby sprawić maluchowi frajdę, wybierzmy podkładki ozdobione np. podobizną postaci z komiksu lub ulubionej bajki. W dziecięcych pokojach zdecydowanie lepiej postawić na jasne meble, np. w naturalnych kolorach drewna. Choć biurko wielozadaniowe nie kojarzy nam się z elegancją, nikt nie powiedział, że takie modele to nie zarazem biurka stylowe. Zadbajmy o to, aby miejsce nauki i pracy naszego malucha było zarazem wygodne i funkcjonalne, jak i po prostu estetyczne.

biurko stylowe wielozadaniowe

Wszystko, co niezbędne

Świetnym przykładem takiego mebla jest biurko komputerowe dla dzieci Adaś. Jest zarazem wygodne, funkcjonalne, jak i nieduże, ale eleganckie. Biurko jest proste, a jednocześnie zapewnia maluchowi optymalne warunki do pracy – posiada kontener, szufladę i specjalną przestrzeń pod blatem. Możemy przechowywać w nim podręczniki lub klawiaturę komputera. Blat biurka ma wymiary 88 x 45 cm. To optymalne wymiary – biurko nie jest dla dziecka ani za małe, ani za duże. Dostępny jest w ponadczasowych kolorach: olcha, dąb sonoma, wenge i calvados. Biurko wykonano z płyt metalowych o grubości 18 mm. Zostało pokryte specjalną okleiną, która stanowi doskonałą ochronę przed zarysowaniami i zniszczeniami. Mebel waży nieco ponad 25 kilogramów. Zamawiającemu dostarcza go firma kurierska. W paczce znajdują się konieczne elementy oraz instrukcja i gwarancja. Biurko bez trudu można samodzielnie złożyć w domu. Biurko komputerowe dla dzieci Adaś objęte jest dwuletnim okresem gwarancyjnym.Autor: Meblobranie
Zostaw komentarz:

Jeszcze nikt nie skomentował tego artykułu..

Bądź pierwszy! Powiedz nam co myślisz!

Wszystkie treści wykorzystywane na blogu są objęte prawem autorskim i ich jakiekolwiek wykorzystywanie jest zabronione!