Montaż fotela biurowego Hit – instrukcja ze zdjęciami!

Fotel biurowy Hit to jedno z najpopularniejszych krzeseł biurowych w naszej ofercie. Większość z Was radzi sobie z jego montażem bez żadnych problemów, czasem jednak zdarzają się wątpliwości – czy aby na pewno powinniśmy przykręcić śrubę w tym miejscu? Dlatego też pomyśleliśmy, że warto byłoby stworzyć dla Was porządną instrukcję montażu fotela biurowego Hit ze zdjęciami. Mamy nadzieję, że dzięki niej cały proces składnia stanie się szybki, jasny i przyjemny. Gotowi na zostanie bohaterami domu i biura? W takim razie zaczynamy!

krzesło biurowe HIT

Krzesło biurowe Hit Nowy Styl

Zanim przejdziemy do głównej części artykułu – montażu krzesła biurowego Hit – przyjrzyjmy się bliżej samemu fotelowi. Krzesło obrotowe siatkowe Hit to popularny model do biura. Fotel wyposażony jest w mechanizm Tilt, system bardzo popularny w krzesłach biurowych. Pozwala on na swobodne bujanie się, a także na blokadę siedziska w pozycji do pracy. Fotel jest elegancki, wygodny i świetnie się sprawdza nawet podczas długich godzin pracy. Krzesło importowane jest przez firmę Nowy Styl – znanego producenta foteli biurowych i innych akcesoriów przeznaczonych do biur, ośrodków konferencyjnych, hoteli i restauracji.

Montaż fotela biurowego Hit

Jak zabrać się za montaż fotela biurowego Hit? Przed rozpoczęciem prac sprawdźmy czy w paczce znajdują się wszystkie niezbędne elementy. W środku powinniśmy znaleźć: pięć kółek, pięcioramienna podstawa jezdna, siłownik i służąca do jego ukrycia estetyczna osłonka, element sterowniczy mechanizmu Tilt, siedzisko, oparcie, dwa podłokietniki oraz zestaw śrub (4 dł. 20 mm, 6 dł. 25 mm, 4 dł. 30 mm) i kluczyk do ich wkręcania.

Poszczególne części do montażu fotela biurowego Hit

Montaż krzesła biurowego Hit zaczynamy od podstawy jezdnej. Do otworów w pięcioramiennej podstawie jezdnej wciskamy kółka. W środek podstawy wkładamy siłownik, a następnie nakładamy na niego estetyczną plastikową osłonkę. Podstawa jest gotowa.

Montaż podstawy jezdnej fotela biurowego Hit

Następnie przystępujemy do montażu elementów siedziska. Zaczynamy od przykręcenia czarnego elementu – sterownika mechanizmu Tilt. Wykorzystujemy do tego cztery krótkie śrubki (grubość 20 mm). Śrubki należy wkręcić za pomocą dołączonego do fotela kluczyka. Zdaniem naszych kolegów – biurowych specjalistów od montażu – wkręcanie będzie łatwiejsze i mniej męczące, jeśli użyjemy elektrycznej wkrętarki zamiast kluczyka.

Przykręcanie oparcia i siedziska w fotelu Hit

Po zamontowaniu sterownika mechanizmu Tilt przystępujemy do przymocowania oparcia do siedziska. Robimy to za pomocą czterech najdłuższych śrubek – o długości 30 mm. Jak widać wyżej, na tym etapie przyda się niewielka pomoc – ktoś powinien przytrzymać oparcie na właściwym miejscu, żeby druga osoba mogła swobodnie je skręcić. Gotowe siedzisko z przykręconym mechanizmem i oparciem powinno prezentować się jak na zdjęciu poniżej. Pozostaje nam jeszcze przykręcenie podłokietników.

Góra część fotela Hit - montaż siedziska i oparcia

Każdy z podłokietników należy przykręcić do siedziska z pomocą trzech śrub o długości 25 mm. Trzema śrubami przykręcamy prawy podłokietnik, a następnie trzema kolejnymi przykręcamy lewy podłokietnik. Poprawnie zmontowane siedzisko z podłokietnikiem powinno wyglądać jak na poniższym zdjęciu. Ostatni etap to nałożenie gotowej części siedziskowej na przygotowaną wcześniej podstawę.

Montaż podłokietników w fotelu Hit

Wystarczy po prostu włożyć siedzisko wraz z oparciem i podłokietnikami na wystający z podstawy siłownik. Nasz fotel jest gotowy!

Gotowe krzesło obrotowe Hit

Sami widzicie, że montaż fotela biurowego Hit to nic trudnego. Oby Wasza codzienna praca na tym fotelu była równie prosta i przyjemna!

Wyszukiwania powiązane z tematem:
montaż ławki ogrodowej ławka ogrodowa instrukcja


Autor: Meblobranie
Zostaw komentarz:

Jeszcze nikt nie skomentował tego artykułu..

Bądź pierwszy! Powiedz nam co myślisz!

Wszystkie treści wykorzystywane na blogu są objęte prawem autorskim i ich jakiekolwiek wykorzystywanie jest zabronione!