Montaż krzesła dla dzieci Ministyle

Montaż krzesła dla dzieci Ministyle to naprawdę nic trudnego. Wystarczy połączyć parę elementów, przykręcić pięć śrubek i fotel gotowy! Z pewnością dacie sobie radę z tym zadaniem. A żebyście poczuli się pewniej, przeprowadzę Was dziś krok po kroku przez cały proces montażu ilustrując poszczególne etapy zdjęciami – z tak przygotowaną instrukcją nie ma szans, żeby coś poszło nie tak!

krzesło biurowe dla dzieci Ministyle

Fotel obrotowy dla dzieci Ministyle

Krzesła dla dzieci Ministyle to seria kolorowych krzeseł biurowych dostosowanych do potrzeb najmłodszych. Producentem foteli jest firma Nowy Styl specjalizująca się w produkcji krzeseł i mebli biurowych. Fotele obrotowe dla dzieci Ministyle są dopasowane pod względem wykończenia i konstrukcji do potrzeb najmłodszych. Krzesła dostępne są w szerokiej palecie kolorystycznej oraz w wielu lubianych przez najmłodszych (i tych trochę starszych) wzorach – od Barbie i Hot Wheels, przez wzory dinozaurów, piratów, księżniczek czy kucyków, po zabawne nadruki z kurczakiem i sercem lub kotem i myszą. Każde dziecko znajdzie tu coś odpowiedniego dla siebie, a dzięki możliwości regulacji wysokości krzesła i głębokości oparcia, nasz młody uczeń zachowa podczas pracy przy biurku odpowiednią sylwetkę. Tyle tytułem wstępu – czas przejść do montażu naszego krzesła dla dzieci.

Montaż krzesła obrotowego dla dzieci Ministyle

Zanim przystąpimy do montażu krzesła dla dzieci Ministyle, sprawdźmy czy w paczce są wszystkie potrzebne elementy. Powinny się w niej znaleźć: 5 kółek jezdnych, podstawa krzesła, podnośnik pneumatyczny, pierścień osłony, osłona podnośnika, śruba M8x20, śruba VL, podkładka, nakrętka, 4 wkręty M6x14, siedzisko, połączone podłokietniki, łącznik, oparcie. Jeśli nie jesteście pewni która część to która, pobierzcie instrukcję i sprawdźcie oznaczenia – wszystko jest w niej dokładnie narysowane i opisane. Poniżej zamieszczam dla Was zdjęcie wszystkich potrzebnych elementów.

Krzesło obrotowe dla dzieci Ministyle poszczególne części do montażu

Poszczególne części krzesła dla dzieci Ministyle przygotowane do montażu

Montaż krzesła dla dzieci Ministyle zaczynamy od przygotowania podstawy jezdnej. Do podstawy w kształcie rozgwiazdy wciskamy w odpowiednie miejsca kółka – i podstawa gotowa.

Podstawa jezdna fotela Ministyle montaż

Podstawa jezdna fotela obrotowego Ministyle – kółka przymocowane do podstawy krzesła

Następnie w gotową podstawę wkładamy podnośnik pneumatyczny.

Podstawa jezdna fotela Ministyle 2 etap montażu

Podnośnik pneumatyczny umieszczony w podstawie jezdnej krzesełka

Na podnośniku pneumatycznym umieszczamy pierścień osłony i osłonę teleskopową. W naszym modelu pierścień osłony trzymał się wewnątrz osłony, więc go nie wyjmowaliśmy, tylko od razu nałożyliśmy całość na podnośnik. Podstawa jezdna jest gotowa – na razie ją zostawmy i zajmijmy się siedziskiem.

Podstawa jezdna fotela Ministyle - 3 etap montażu

Gotowa podstawa jezdna do krzesełka dla dzieci Ministyle.

Montaż części fotelowej krzesełka dla dzieci Ministyle należy zacząć od przykręcenia do podstawy siedziska podłokietników, za pomocą wkrętów M6x14 (to te co są cztery). Na poniższym zdjęciu możecie zobaczyć jak powinno wyglądać mocowanie podłokietników. Polecam włożenie pod podstawę siedziska jakiegoś wąskiego stołeczka czy pudełka – wówczas łatwiej nam będzie przykręcić podłokietniki.

Krzesło obrotowe dla dzieci Ministyle montaż podłokietników do siedziska

Montaż podłokietników do podstawy siedziska krzesełka dla dzieci

A tutaj na zdjęciu mamy gotową postawę siedziska obróconą we właściwą stronę.

Gotowe siedzisko krzesełka obrotowego Ministyle

Podstawa siedziska fotela obrotowego z zamontowanymi podłokietnikami

Kiedy podłokietniki są gotowe, przychodzi czas na zamontowanie łącznika. Jego dolną część wsuwamy w otwór w podstawie siedziska i przykręcamy element za pomocą śruby M8x20 z podkładką i nakrętką. Śrubę wsuwamy od góry, tak żeby przeszła przez otwór w podstawie siedziska i łączniku, a od spodu przykręcamy ją nakrętką z podkładką. Następnie całość odwracamy do właściwej pozycji, jak na poniższym zdjęciu.

Siedzisko krzesła obrotowe Ministyle z częścią łączącą z oparciem

Montaż łącznika do podstawy siedziska krzesełka dla dzieci Ministyle

Teraz należy nałożyć na łącznik oparcie. Wkładamy oparcie na wystającą część łącznika i przykręcamy je śrubą VL – tą z gałką. Część siedziskowa gotowa.

Gotowy fotel obrotowy dla dzieci Ministyle przed włożeniem na podstawę jezdną

Końcowy etap montażu części siedziskowej – krzesełko gotowe do nałożenia na podstawę jezdną.

Na koniec zostaje nam nałożenie siedziska na podstawę jezdną. Połączenie zaciśnie się kiedy dociążymy fotel – wystarczy po prostu docisnąć siedzisko do podstawy. Fotel gotowy!

Fotel do biurka dla dzieci Ministyle - gotowe krzesełko

Gotowy fotel obrotowy dla dzieci Ministyle

Regulacja i dopasowanie krzesła dla dzieci Ministyle

Na koniec mam dla Was kilka wskazówek, które ułatwią dopasowanie fotela do wzrostu waszej pociechy. Wysokość krzesełka można regulować za pomocą dźwigni znajdującej się pod podstawą siedziska. To klasyczny system stosowany w fotelach biurowych, więc na pewno dacie sobie z nim radę.

Pokrętła w dolnej części fotela obrotowego Ministyle pozwalające na regulację wysokości.

Na pierwszym planie widać dźwignię umożliwiającą regulację wysokości siedziska. Z tyłu w tle widoczne jest pokrętło, którym można regulować głębokość oparcia

Wysokość oparcia reguluje się za pomocą śruby VL (z gałką). Trzeba ją poluzować, ustawić oparcie na odpowiedniej wysokości i z powrotem dokręcić. Natomiast głębokość siedziska zmienimy luzując nakrętkę (tę znajdującą się w dolnej części łącznika oparcia z siedziskiem) i dosuwając lub odsuwając oparcie od siedziska.

Krzesło obrotowe dla dzieci Ministyle z systemem regulacji oparcia

Pokrętło w oparciu (śruba VL) pozwala na ustawienie wysokości oparcia stosownie do wzrostu dziecka

Voila! Fotel jest teraz idealnie dopasowany do potrzeb użytkownika lub użytkowniczki. A kiedy maluch trochę podrośnie, będziemy mogli podwyższyć oparcie i zwiększyć głębokość siedziska stosownie do jego wzrostu.


Polecamy inspiracje:

Autor: Natalia z Meblobranie.pl
Zostaw komentarz:

2 komentarze do wpisu “Montaż krzesła dla dzieci Ministyle”
 1. emilia Lipiec 16, 2019 at 10:55 #

  Dzień dobry, czy istnieje możliwość rozłożenia oparcia oraz siedziska tak, aby wymienić obicie?

   
  • Natalia z Meblobranie.pl Lipiec 16, 2019 at 12:02 #

   Witam,
   nie ma takiej możliwości. W siedzisko i oparcie wmontowane są elementy konstrukcyjne mechanizmu CPT, który odpowiada za możliwość regulacji wysokości oparcia, głębokości siedziska, podnoszenie i obniżanie wysokości krzesła, itd. Próby rozkładania oparcia i siedziska mogą spowodować uszkodzenie mechanizmu, a co za tym idzie uniemożliwią bezpieczne korzystanie z krzesełka.

    

Wszystkie treści wykorzystywane na blogu są objęte prawem autorskim i ich jakiekolwiek wykorzystywanie jest zabronione!