Montaż paneli ściennych na suficie – jak to zrobić?

Marzycie o oryginalnym suficie ozdobionym panelami dekoracyjnym 3D, ale boicie się problemów z montażem? Niepotrzebnie! Montaż lekkich paneli sufitowych 3D nie przysporzy Wam żadnych trudności. W dzisiejszym artykule odpowiemy Wam na pytanie jak położyć panele na suficie i rozwiejemy wszelkie wątpliwości dotyczące montażu paneli sufitowych. Gotowi? Zaczynamy!

Ściana i sufit w korytarzu ozdobione panelami bump

Jak położyć panele na suficie?

Panele na suficie montuje się mniej więcej w ten sam sposób, co panele na ścianach. Warunkiem sukcesu jest wykorzystanie odpowiednio lekkich paneli ściennych na sufit – na przykład paneli piankowych – i skorzystanie z mocnego, zalecanego przez producenta kleju do montażu. Przed zakupem paneli dekoracyjnych 3D warto sprawdzić, czy dany produkt jest zalecany do montażu na suficie. Polecane przez nas panele ścienne na sufit VIA Panels zostały pod tym kątem sprawdzone i możecie je spokojnie montować na sufitach. Tyle słowem wstępu, a teraz przejdźmy do najważniejszej kwestii – montażu.

Montaż paneli ściennych na suficie

Pierwsze trzy kroki montażu paneli ściennych na sufit

Prace związane z montażem paneli ściennych na sufit należy zacząć od przygotowania produktu do montażu. Panele sufitowe 3D najpierw rozpakowujemy i sprawdzamy czy nie ma w nich ubytków lub uszkodzeń, których nie da się usunąć w trakcie montażu. Następnie pozostawiamy panele na co najmniej 4 godziny w pomieszczeniu, w którym będą montowane, w temperaturze pokojowej. Po zaklimatyzowaniu paneli 3D wyznaczamy na suficie linie pomocnicze, wzdłuż których będziemy układać panele, i gruntujemy powierzchnię sufitu.

Montaż paneli ściennych na suficie - przyklejanie paneli

Po zakończeniu przygotowań możemy przystąpić do montażu. Panele pokrywamy klejem zalecanym przez producenta, a następnie przyklejamy do sufitu. Klejem powinniśmy pokryć tył i boki styczne paneli. Przed nałożeniem kleju warto przetrzeć miejsca, na które będziemy go nakładać, rozpuszczalnikiem nitro – polepszy to przyczepność kleju do panela. Panele ścienne na sufit należy mocno docisnąć do powierzchni, tak żeby przylegały do sufitu całą powierzchnią. Nadmiar kleju na łączeniach poszczególnych paneli można usunąć bawełnianą ściereczką. Po przyklejeniu wszystkich paneli, w miejscach styku dekoracji ze ścianą należy pozostawić przerwy dylatacyjne i zablokować panele klinami.

Montaż paneli ściennych na suficie - schnięcie i malowanie

Po zakończeniu montażu paneli na suficie pozostawiamy całość na co najmniej 24 godziny w temperaturze pokojowej, żeby klej dobrze związał. Po wyschnięciu kleju wyciągamy kliny z przerw dylatacyjnych – ubytki można wypełnić elastyczną masą silikonową. Tak przygotowaną dekorację sufitową z paneli ściennych 3D można pomalować. Efektowny sufit gotowy!

***

Czy wiecie już jak położyć panele na sufit? Mam nadzieję, że po lekturze naszego artykułu montaż paneli ściennych na suficie nie będzie już dla Was problemem. Ale jeśli wciąż coś nie jest dla Was jasne, pytajcie – chętnie rozwiejemy Wasze wątpliwości!

Wyszukiwania powiązane z tematem:
montaż ławki ogrodowej


Autor: Natalia z Meblobranie.pl
Zostaw komentarz:

Jeszcze nikt nie skomentował tego artykułu..

Bądź pierwszy! Powiedz nam co myślisz!

Wszystkie treści wykorzystywane na blogu są objęte prawem autorskim i ich jakiekolwiek wykorzystywanie jest zabronione!