Montaż wieszaka na ubrania Arizona – jak to zrobić?

Montaż wieszaka na ubrania Arizona nie jest zadaniem przerastającym siły dorosłej osoby, choć po pierwszym spojrzeniu na instrukcję można mieć co do tego wątpliwości. Żeby Wam udowodnić, że każdy da radę, a przy okazji pokazać jak dokładnie powinien wyglądać montaż wieszaka na ubrania, podjęłam się zadania samodzielnego złożenia wieszaka stojącego Arizona do naszego biura. Jesteście ciekawi jak mi poszło? Zapraszam do lektury!

Części do montażu wieszaka na ubrania do biura Arizona w paczce

Wieszak na ubrania do biura Arizona

Zanim zajmiemy się montażem wieszaka na ubrania Arizona, zajmijmy się chwilę samym wieszakiem. Wieszak na ubrania do biura Arizona to popularny model wieszaka stojącego. Prosty i elegancki mebel świetnie sprawdzi się w biurze, urzędzie czy innych instytucjach (w naszym biurze stoją dwa takie wieszaki i dobrze nam służą). Duża ilość miejsc na kurtki, wygodny pojemnik na parasole i solidność wykonania to główne zalety mebla. Wieszak na ubrania do biura Arizona produkowany jest polską markę Nowy Styl – znanego i cenionego producenta mebli biurowych.

Montaż wieszaka na ubrania do biura Arizona

Montaż wieszaka na ubrania do biura Arizona zaczęłam oczywiście od rozpakowania paczki. W środku znajdowały się części i instrukcja montażu. Po spojrzeniu na nią poczułam się trochę niepewnie i na chwilę zwątpiłam czy dam radę to sama złożyć. Ale potem przyjrzałam się bliżej poszczególnym krokom i stwierdziłam, że chyba tylko tak strasznie to wygląda. Jak się później okazało miałam rację :)

Montaż wieszaka na ubrania do biura Arizona - instrukcja

To właśnie ta instrukcja, po spojrzeniu na którą zaczęłam mieć wątpliwości czy samodzielne montowanie to rzeczywiście taki dobry pomysł…

Po rozpakowaniu paczki sprawdziłam dokładnie czy zawartość zgadza się ze spisem części w instrukcji. Wszystko było na swoim miejscu i w odpowiedniej ilości. Małe ostrzeżenie – przy rozkładaniu części do zdjęcia ubrudziłam się trochę smarem, którym pokryto te duże czarne pręty (w instrukcji element 9) i potem na głównej obudowie zostawiłam parę brudnych śladów. Nie powtórzcie moich błędów!

Części do montażu wieszaka na ubrania stojącego Arizona

Kontrola zawartości paczki wyszła pozytywnie – wszystkie części zaznaczone w instrukcji znajdowały się w środku. I to we właściwej ilości!

Po sprawdzeniu zawartości pudełka przyszedł czas na montaż wieszaka na ubrania. Proces jest prosty i przypominał mi trochę układanie klocków ;) Najpierw ustawiamy na ziemi podstawę i wkręcamy w nią pręt (element 9). Następnie nakładamy na niego srebrny pierścień (element 7), a na pierścień – podstawę do parasoli (element 12). Na koniec ukrywamy pręt pod długą rurą (element 2). Poniżej możecie obejrzeć zdjęcia ilustrujące poszczególne etapy.

Pierwszy etap montowania podstawy wieszaka na ubrania do biura Arizona

Przyszedł czas na zabawę klockami z pudełka. Punkt pierwszy – montaż podstawy.

Dalszy etap montażu wieszaka na ubrania to włożenie na wierzch srebrnej obręczy na parasole (element 11). Do niej montujemy drugi z długich prętów (element 9). W tym miejscu poczułam się dość niepewnie – pręt nie chciał głęboko się wkręcić, trochę się ruszał i byłam już niemal pewna, że coś zrobiłam nie tak. Uspokoił mnie kolega, który wcześniej montował drugi z naszych wieszaków. Po zmontowaniu całości, w czasie przykręcania górnej części, jednocześnie miał się dokręcić rzeczony pręt. Rzeczywiście tak było – całość po ukończeniu nie chwieje się i jest stabilna. Wracając do tematu: na pręt nakładamy osłonkę z czarnej rury (element 2), na nią drugi ze srebrnych pierścieni (element 7) i na całość wkręcamy czarny pręt z dziurami (element 3).

Drugi etap montażu podstawy wieszaka na ubrania stojącego Arizona

W połowie drogi do sukcesu.

Po zmontowaniu głównej części wieszaka stojącego na ubrania Arizona pozostaje nam jeszcze zamontowanie wieszaków. Najpierw mocujemy w dwóch najniższych dziurach mniejsze zawieszki. Wygląda to tak: przez dziurę przekładamy mały pręt (element 10). Bierzemy następnie dwie małe rurki (element 8) oraz dwie duże nakładki-śrubki (element 6) i przykręcamy je z wyczuciem do małego pręta. Po przykręceniu elementów możemy dokręcić zawieszkę kluczami z zestawu. Większe zawieszki mocujemy w wyższych dziurach wkładając zakrzywioną rurę (element 4) w większy otwór i przykręcając ją do stelaża załączonym wkrętem (element 5). Wkręt należy dokręcić śrubokrętem krzyżakowym. W ten sam sposób montujemy pozostałe trzy zawieszki.

Montaż zawieszek wieszaka na ubrania do biura Arizona

Montaż zawieszek wieńczy dzieło.

Uff! Wieszak gotowy! Cały montaż nie był skomplikowany i na pewno kolejny raz zmontowałabym ten wieszak trzy razy szybciej, ale rozgryzanie instrukcji zawsze zajmuje trochę dodatkowego czasu. Wam na pewno montaż wieszaka na ubrania do biura pójdzie szybciej!

Gotowy wieszak na ubrania do biura Arizona po ukończeniu montażu

Gotowe! Ładnie mi wyszedł, prawda?

I jak Wam się podoba mój wieszak? No może nie do końca mój, ale zżyłam się z nim w trakcie prac. Teraz już zawsze będę wieszać na nim mój płaszcz! ;)

Wyszukiwania powiązane z tematem:
montaż ławki ogrodowej


Autor: Natalia z Meblobranie.pl
Zostaw komentarz:

Jeszcze nikt nie skomentował tego artykułu..

Bądź pierwszy! Powiedz nam co myślisz!

Wszystkie treści wykorzystywane na blogu są objęte prawem autorskim i ich jakiekolwiek wykorzystywanie jest zabronione!