Najdroższe łóżko świata

Mebel powstały w wyniku współpracy brytyjskiego projektanta i włoskiej firmy, już znalazł swojego nabywcę. Co go wyróżnia spośród innych modeli? Co sprawia, że znajdują się osoby chętne zapłacić za niego, bagatela, cztery miliony funtów?

Najdroższe łóżko świata

Najdroższe łóżko świata

Baldachim ze szczerego złota

Łóżko powstałe według projektu Stuarta Hughesa, zostało wyprodukowane z drzew kasztanu, wiśni i jesionu. Jego wezgłowie jest wysadzane diamentami, a baldachim – 24-karatowym złotem. Jak podliczyli dociekliwi, przy produkcji jednego łóżka wykorzystano aż 200 kilogramów tego metalu! Designer Stuart Hughes słynie zresztą ze słabości do złota. Kilka lat temu zaprojektował nawet pozłacany…  smartfon. Do tej pory powstały dwa modele łóżka Hughesa. Jego ręcznie rzeźbione ornamenty i jedwabne tkaniny skłoniły włoskiego biznesmena to zapłacenia za jeden z nich astronomiczną kwotę czterech milionów dolarów!

Najdroższe łóżka świata

W ekskluzywnych wnętrzach osadzane są pasujące do nich łóżka

Dla wymagających par

Na pozostałych pozycjach elity najdroższych łóżek świata znajdują się także świetne propozycje do małżeńskich sypialni. Za 50 tysięcy dolarów możemy kupić łóżko likwidujące kłopot chrapiącego partnera. Jednym przyciskiem podniesiemy jego część łóżka o kilka centymetrów, co rozwiąże problem. Model dodatkowo posiada funkcję regulacji temperatury i monitoringu ruchów ciała. Najdroższe łóżka podwójne do sypialni to także m.in. wyposażone w ponad trzy tysiące sprężyn łóżko z sypialni Davida i Victorii Beckhamów. Pokrowiec jest ręcznie wyhaftowany, a na życzenie zamawiającego producent obije obramowanie łóżka jedwabiem, bawełną, a nawet kaszmirem lub ekologiczną wełną. Koszt? 50 tysięcy dolarów. Znacznie więcej, bo aż 160 tysięcy zapłacimy za łóżko… kuloodporne. Jest także wyposażone w ochronę przed zalaniem, czujniki mierzące poziom tlenu i wykrywające ruch, a nawet małą toaletę. Natomiast tych, którzy interesują się fantastyką, na pewno nie będzie trzeba długo namawiać do zakupu szybującego łóżka, który wprowadza śpiącego w stan nieważkości. Za jedynie 1,6 miliona dolarów możemy nabyć ten autentycznie unoszący się nad podłożem model. Magnesy i sieć kabli uniemożliwią mu jednak odpłynięcie.

Luksusowe łóżko

Luksus w praktycznym wydaniu

Nawet jednak projektanci luksusowych łóżek myślą o ich praktyczności. Swoim klientom proponują łóżka do sypialni z pojemnikiem na pościel. Za 85 tysięcy dolarów kupimy taki ekskluzywny model, dodatkowo kuszący materiałami, z których został wykonany. Producenci nie oszczędzali na najwyższej klasy bawełnie, kaszmirze i jedwabiu. Wisienkę na torcie stanowią warstwy złota i srebra. Również po te metale sięgnęli producenci kolejnej pozycji z listy najdroższych łóżek. Efektu dopełnia drewniany zagłówek – w dodatku rzeźbiony ręcznie! Tradycja idzie jednak w parze z nowoczesnością, bo łóżko posiada nawet telewizor.  Z kolei inny model z listy, wzbogacony jest także o odtwarzacz DVD, Playstation i Internet. Pokryty jest prawdziwym złotem i ozdobnymi kryształkami Swarowskiego. Koszt takiego luksusu to niespełna 700 tysięcy dolarów.


Autor: Meblobranie
Zostaw komentarz:

Jeszcze nikt nie skomentował tego artykułu..

Bądź pierwszy! Powiedz nam co myślisz!

Wszystkie treści wykorzystywane na blogu są objęte prawem autorskim i ich jakiekolwiek wykorzystywanie jest zabronione!