5 porad: jaki narożnik z funkcją spania wybrać?

Narożnik z funkcją spania to popularny element wyposażenia mieszkań i domów. Za dnia pełni on funkcje mebla wypoczynkowego, a wieczorami zmienia się w wygodne łóżko – dla gospodarzy lub dla gości. Jak wybrać idealny model? Na co zwrócić uwagę przy zakupie? Zebraliśmy dla Was najważniejsze elementy w 5 poradach.

narożnik z funkcją spania Mexico de Lux

1. Kształty i usytuowanie narożników z funkcją spania

Pierwszy element, który warto wziąć pod uwagę przy wyborze narożnika do salonu, to kształt i usytuowanie mebla. Do wyboru mamy modele L i U kształtne, czyli posiadające jeden lub dwa szezlongi. Te pierwsze świetnie się sprawdzają nawet w niewielkich mieszkaniach, ustawione w rogu pokoju, z kolei te drugie nadają się głównie do obszernych pomieszczeń. W przypadku narożników L kształtnych standardem jest możliwość wyboru strony, z której ma być usytuowany szezlong. Możemy więc swobodnie dopasować ustawienie narożnika rozkładanego do salonu do wymiarów naszego pokoju dziennego.

narożnik z funkcją spania Space

2. Wymiary i konstrukcja narożników rozkładanych do salonu

Jeśli chodzi o wymiary narożników z funkcją spania, to najważniejsze są oczywiście długość i szerokość mebla. Jednak nie tylko na te elementy warto wziąć pod uwagę. Skoro mebel ma być idealnie dopasowany do nas i do naszej rodziny, zwróćmy uwagę na głębokość i wysokość siedziska oraz wysokość oparcia. Niższym osobom będzie wygodniej na płytszym i niższym siedzisku, z kolei osoby wysokie powinny wybrać głębokie i wysokie siedziska. Wysokość oparcia powinna być taka, żeby zapewnić użytkownikom wygodne podparcie na całej długości kręgosłupa.

Nowoczesny narożnik z funkcją spania Tunis

3. Powierzchnia miejsca do spania i systemy rozkładania sof

Przy wyborze narożnika rozkładanego do salonu warto przyjrzeć się bliżej funkcji spania, szczególnie jeśli mebel ma służyć jako łóżko na co dzień. Najważniejszym elementem jest oczywiście powierzchnia miejsca do spania. Jeśli na łóżku mają spać dwie osoby, minimalna szerokość powierzchni spania to 120 cm, choć oczywiście im więcej miejsca tym lepiej. Jeśli chodzi o systemy rozkładania sof i ich wady i zalety, to szczegółowe informacje na ten temat znajdziecie w naszym artykule Systemy rozkładania sof – jaki system rozkładania narożnika wybrać?

Narożnik z funkcją spania do salonu Osaka IV

4. Pojemnik na pościel i inne praktyczne dodatki w sofie narożnej

Narożnik z funkcją spania będzie jeszcze bardziej funkcjonalny, jeśli znajdzie się w nim pojemnik na pościel. To ważny element – może służyć jako schowek na pościel dla gości lub pojemnik na dodatkowe poduszki czy koce. Wiele modeli narożników rozkładanych do salonu oferuje też dodatkowe elementy funkcjonalne, takie jak szufladki, półki czy chowane pufy. Takie elementy sprawiają, że narożniki z funkcją spania stają się jeszcze w większym stopniu wielofunkcyjnym i praktycznym meblem.

Narożniki rozkładane do salonu Lisbona XL

5. Obicie narożnika z funkcją spania – materiał i kolor

Jeśli chodzi o rodzaje obicia narożników z funkcją spania, to najpopularniejsze są tkaniny tapicerskie oraz obicia z ekoskóry. Oba rozwiązania mają swoje zalety – tkaniny tapicerskie są bardziej wytrzymałe i przyjemniejsze w dotyku, z kolei obicia z ekoskóry uważane są za bardziej eleganckie i łatwiejsze do czyszczenia. Kolorystyka narożników to temat rzeka. Moim zdaniem najważniejsze jest, żeby do małych pomieszczeń wybierać jasne kolory, bo optycznie powiększają pomieszczenie. Do dużych możecie wstawić narożnik w zupełnie dowolnym kolorze, byleby nie gryzł się z resztą wystroju.

***

Co sądzicie o naszych poradach na temat jaki narożnik z funkcją spania wybrać? Czy wspomnieliśmy o wszystkich najważniejszych zasadach? A może o czymś zapomnieliśmy? Dajcie znać w komentarzach!


Autor: Natalia z Meblobranie.pl
Zostaw komentarz:

2 komentarze do wpisu “5 porad: jaki narożnik z funkcją spania wybrać?”
  1. Marzena Grudzień 29, 2017 at 10:32 #

    Gdzie można kupić narożnik z pierwszego zdjęcia?

     

Wszystkie treści wykorzystywane na blogu są objęte prawem autorskim i ich jakiekolwiek wykorzystywanie jest zabronione!