Narożniki do salonu – jaki wybrać dla dużej rodziny?

Wiecie co jest warunkiem udanego rodzinnego wypoczynku? Odpowiednio duży narożnik do salonu. Nie wierzycie? To przypomnijcie sobie te momenty, kiedy rodzinne oglądanie filmu zakłócała kłótnia z siostrą czy bratem o miejsce na sofie. Albo kiedy przenosiliście się z grą w monopoly na dywan, bo na narożniku nie wszyscy się mieścili. Jeśli chcemy spędzać czas w rodzinnym gronie, potrzebujemy takiego miejsca do wypoczynku, w którym wszyscy się zmieszczą. Ale oczywiście nie tylko rozmiar jest ważny. Na co jeszcze zwrócić uwagę? Sprawdźmy.

Nowoczesny narożnik z funkcją spania Nelly Maxi - Wersal

Rodzinny narożnik? Rozmiar ma znaczenie!

Najważniejszym elementem, który trzeba wziąć pod uwagę przy zakupie rodzinnego narożnika, jest jego rozmiar. Zastanówmy się, ile osób będzie korzystać z tego mebla. Trzeba wziąć pod uwagę nie tylko liczbę osób mieszkających w domu na stałe, ale też zastanowić się, czy często odwiedzają nas rodzina i znajomi. Jeśli w weekendy regularnie goszczą u nas przyjaciele rodziny czy też dorosłe dzieci, warto uwzględnić je przy wyliczaniu miejsca na sofie. W takich wypadkach warto też pomyśleć o dodatkowym miejscu noclegowym i wybrać narożnik z funkcją spania.

Nowoczesny narożnik z funkcją spania Lisbona XL - Wersal

Narożniki do salonu – jaki rodzaj obicia wybrać?

Kolejna ważka kwestia to rodzaj obicia. Jeśli chcemy, żeby narożnik długo nam posłużył, wybierzmy obicie z materiałów odpornych na ścieranie. W tej kategorii najlepiej się sprawdzają tradycyjne tkaniny, takie jak Inari. Jeśli zależy nam na skórzanym obiciu, wybierzmy ekoskórę – bardziej odporną od skóry naturalnej. Dobrym pomysłem jest też zakup narożnika, który siedziska wyłożone ma tkaniną, a pozostałe elementy ekoskórą. Taki narożnik dłużej nam posłuży, a skórzane detale będą cieszyć oko.

Nowoczesny narożnik z funkcją spania Infinity Mini - Wersal

Biały narożnik? Tylko nieużywany!

Przy wyborze rodzinnego narożnika nie sposób pominąć kwestii koloru. Jeśli marzycie o białym, nieskalanym narożniku, to muszę Wam powiedzieć jedno – takie istnieją tylko na stronach katalogów. Biel to kolor, który na meblach bardzo szybko zmienia się w odcień szarości. Jeśli zależy nam na jasnym narożniku, wybierzmy beż lub jasnoszarą tkaninę na siedzisku i białe detale – w takiej wersji obicie dłużej będzie elegancko wyglądać. Zabrudzenia (których przy dzieciach nie da się uniknąć) najmniej widać na meblach w odcieniach szarości, beżów i brązów.

Nowoczesny narożnik z funkcją spania Tornado - Kinas Meble

Narożniki do salonu w kolorze – czemu nie?

Oczywiście fakt, że na szarościach najmniej widać zabrudzenia, nie oznacza że taki właśnie narożnik ma stanąć w naszym salonie. Do wyboru mamy pełną paletę barw. Najlepiej sprawdzą się tkaniny w ciemniejszych odcieniach, w których ciemne nitki przeplatają się z kolorem – ewentualne plamy będą na nich mniej widoczne. Jeśli chodzi o oferowane przez nas modele, to możemy je wykonać specjalnie dla Was w prawie każdym odcieniu tkaniny Inari lub ekoskóry Soft. Zapytanie o określony kolor prześlijcie na maila [email protected].

Nowoczesny narożnik z funkcją spania Dominic SP - Wersal

Dodatkowe funkcje? Mile widziane!

Rodzinny narożnik nie musi – a wręcz nie powinien – być jedynie narożnikiem. Mile widziane są wszelkie narożniki rozkładane z funkcją spania, ukryte schowki na pościel i inne akcesoria czy dodatkowe półeczki. Duża ilość osób mieszkających wspólnie oznacza często konieczność zastosowania niestandardowych rozwiązań służących oszczędzeniu przestrzeni. W domu dużej rodziny z pewnością przydadzą się dodatkowe schowki oraz rozkładane miejsca do spania, które pozwolą nam wygodnie przenocować odwiedzającą nas rodzinę lub znajomych.

Narożnik Avatar - animacja rozkładania i schowków.

***

Czy wiecie już, jak wybrać odpowiedni narożnik dla dużej rodziny? A może uważacie, że o pewnych kwestiach zapomnieliśmy? Podzielcie się swoimi wrażeniami w komentarzach!


Autor: Natalia z Meblobranie.pl
Zostaw komentarz:

Jeden komentarz do wpisu “Narożniki do salonu – jaki wybrać dla dużej rodziny?”
  1. Kasia Grudzień 8, 2016 at 15:16 #

    Uwielbiam narozniki sa swietne do duzego domu, sa takim centrum salonu. U siebie w salonie mam taki prosty i nowoczesny naroznik, podobny do tego z pierwszego zdjecia. Wg mnie takie sa najladniejsze i najwygodniejsze.

     

Wszystkie treści wykorzystywane na blogu są objęte prawem autorskim i ich jakiekolwiek wykorzystywanie jest zabronione!