Narożniki ogrodowe – przegląd modeli marzec/kwiecień 2016

Narożna sofa ogrodowa to mebel idealny do wypoczynku i relaksu na świeżym powietrzu. Nadaje się do leniwego wylegiwania się, spotkania ze znajomymi czy weekendowego wypoczynku z rodziną. Nic dziwnego, że tak wiele osób chce mieć go w swoim ogrodzie. Jaki model jednak wybrać? Z tworzywa sztucznego czy technorattanu? Mebel modułowy czy jednolitą sofę? Żeby ułatwić Wam wybór przygotowaliśmy zestawienie najciekawszych dostępnych obecnie modeli.

Narożnik technorattanowy Nilamito

Eleganckie technorattanowe narożniki najlepiej prezentują się na tarasie

Narożniki ogrodowe i tarasowe

Szykując się do zakupu narożnika tarasowego powinniśmy zastanowić się nad kilkoma kwestiami. Przede wszystkim trzeba rozważyć, czy chcemy zainwestować w model z tworzywa sztucznego czy technorattanu. Różnice między tymi dwoma materiałami przybliży Wam nasz artykuł „Technorattan Corfu – uogólnienie czy nadużycie”. Warto też zastanowić się, czy chcemy kupić model modułowy, który możemy dowolnie przestawiać i na nowo aranżować przestrzeń tarasu, czy w pojedynczy narożny mebel.

Zakres cen narożników ogrodowych waha się od około 1500 zł do nawet 8000 zł – wszystko zależy od wybranego materiału i wielkości modelu. Najtańsze są narożniki z tworzywa sztucznego, a najdroższe mocno rozbudowane designerskie modele technorattanowe. W tym zestawieniu ominęliśmy najdroższe modele – proponowane narożniki dostępne są w cenach od 1500 do 3500 zł. Poniższe modele nadają się do wygodnego korzystania przez 4-5 osób. W przypadku modeli modułowych istnieje możliwość dalszej rozbudowy kompletów – o kolejne moduły.

Narożnik ogrodowy Keter Provence grafitowy

Zestaw ogrodowy z tworzywa wygląda równie elegancko co technorattanowy

Narożniki na taras imitujące technorattan:

Allibert Nevada Low
Keter Provence
Corfu Relax Set

Narożniki ogrodowe z technorattanu:

Technorattanowe meble ogrodowe Tinto
Narożnik ogrodowy z technorattanu Farlito V
Technorattanowy narożnik na taras Fenomale
Narożnik na balkon z technorattanu Raffinato
Meble ogrodowe z technorattanu Nilamito V
Meble ogrodowe narożnik Ligurito V

Modułowy narożnik ogrodowy Allibert Nevada Low

Allibert Nevada Low to bardzo popularny narożnik modułowy z tworzywa sztucznego wyprodukowany przez markę Allibert. Komplet tarasowy składa się z czterech modułów sofy (trzy siedziska z oparciem i pufa) oraz stolika. Do zestawu dołączone są cztery poduszki na siedziska i trzy na oparcia. Model naśladuje płaską plecionkę technorattanową i dostępny jest w dwóch kolorach: brązowym i grafitowym. Dołączone do kompletu poduszki są w odrobinę jaśniejszym odcieniu. Narożnik do ogrodu Nevada Low to najtańszy model w zestawieniu. Zestaw można rozbudować o wygodny leżak Daytona z regulowanym oparciem.

Narożnik do ogrodu Nevada Allibert

Meble Nevada Low w kolorze brązowym ustawione jako fotel i mini narożnik.

meble_plastikowe_do_ogrodu_allibert-38777-l-43836-xl

Dwa połączone grafitowe komplety ogrodowe Nevada Low.

Narożnik ogrodowy Keter Provence

Keter Provence to również modułowy model z tworzywa sztucznego, ale nieco bardziej rozbudowany. Na zestaw marki Keter składa się pięć modułów sofy i wygodny stolik. Wygodne, szerokie podłokietniki, zabudowany dół mebli, poduszki na siedziska i oparcia stanowią o elegancji i komforcie tego modelu. Struktura mebla naśladuje płaską plecionkę technorattanową. Ogrodowa sofa narożna dostępna jest w trzech kolorach: brązowym, cappuccino i grafitowym. W każdym komplecie poduszki są w nieco jaśniejszym kolorze. Koszt kompletu to około 2500 zł, ale warto obserwować cenę na bieżąco, by nie przegapić atrakcyjnej promocji.

Narożnik ogrodowy Keter Provence Grafit

Narożnik Keter Provence w wersji grafitowej. Dostępny jest też model brązowy i cappuccino

Keter Provence brązowy

Na zdjęciu widać Keter Provence w kolorze brązowym. We wszystkich wersjach kolorystycznych poduszki są odrobinę jaśniejsze od mebli

Komplet tarasowy Corfu Relax Set

Corfu Relax Set to narożnik ze stolikiem – najnowsza propozycja w bardzo lubianej serii mebli Corfu marki Curver. Mebel wykonany jest z tworzywa sztucznego, ale swoją strukturą naśladuje płaski technorattan. Komplet ogrodowy składa się z narożnej sofy (pięć siedzisk) i stolika kawowego. Do zestawu dołączone są poduszki na siedziska. Komplet dostępny jest w tych samych kolorach co inne propozycje z serii mebli Corfu: brązowym, grafitowym, cappuccino i białym. Dołączone poduszki są w nieco innym odcieniu. Narożna sofa tarasowa Corfu to jeden z tańszych modeli – jest tylko trochę droższa od narożnika Nevada Low.

Narożnik na taras Corfu Relax Set grafitowy

Komplet Corfu Relax set w wersji grafitowej. Meble dostępne są też w kolorze brązowym, cappuccino i białym

Zestaw mebli modułowych Tinto

Meble ogrodowe narożnik Tinto to komplet modułowy wykonany z technorattanu. Model marki Bello Giardino wykonany jest z wzdłużnie prążkowanej płaskiej plecionki – lekko chropowatej, co dodaje kompletowi elegancji. Na zestaw składają się dwa moduły narożne, jeden moduł środkowy, jedna pufa i stolik kawowy ze szklanym blatem. Do kompletu dołączone są cztery poduszki na siedziska i pięć poduszek na oparcia. Zestaw można kupić w trzech kolorach: czarnym, ciemnobrązowym i szarym. Do narożnika dołączone są jasne poduszki. Jest to najtańszy model technorattanowy w zestawieniu – jego cena wynosi mniej niż 2500 zł.

Narożnik technorattan Tinto

Zestaw technorattanowy Tinto dostępny jest w trzech kolorach: czarnym, ciemnobrązowym i szarym. Na zdjęciu widoczny jest model w kolorze czarnym

Komplet ogrodowy z technorattanu Farlito V

Meble ogrodowe z technorattanu Farlito V to technorattanowy komplet modułowy. Zestaw produkowany jest przez markę Gardinetta. Płaska plecionka na meblach różni się w zależności od kolorystyki modelu – w ciemnych odcieniach jest połyskliwa, wzdłużnie prążkowana ze skośnymi nacięciami, natomiast w modelu Carmel Latte jest gładka, niepołyskliwa i cieniowana. W komplecie znajdują się dwa moduły narożne, jeden moduł środkowy, jedna pufa i kwadratowy stolik przykryty szkłem. Do zestawu dołączone są cztery poduszki na siedziska i trzy na oparcia. Dostępne kolory to: Black Along & Ice Grey, Brown Along & Latte oraz Carmel & Latte. Zestaw tarasowy jest atrakcyjny cenowo – tylko trochę droższy od kompletu Tinto. Można do niego dokupić pokrowiec oraz łączniki, dzięki którym poszczególne moduły nie będą się rozjeżdżać.

Narożnik ogrodowy z technorattanu FARLITO V

Komplet ogrodowy z technorattanu Farlito V w kolorze Carmel & Latte. Plecionka w tym kolorze jest matowa i gładka

Komplet ogrodowy z technorattanu FARLITO V

Model Farlito V w odcieniu Black Along & Ice Grey ma wzdłużnie prążkowaną, skośnie ponacinaną plecionkę. Technorattan jest lekko połyskliwy

Narożnik tarasowy z technorattanu FARLITO V

Zestaw Farlito V w kolorze Brown Along & Latte ma połyskliwą, wzdłużnie prążkowaną plecionkę. Jasnobrązowe poduszki kontrastują z ciemnym odcieniem mebla

Zestaw technorattanowy Fenomale

Narożnik ogrodowy Fenomale to technorattanowy model marki Bello Giardino. Płaska plecionka mebla różni się trochę w zależności od koloru – w modelu czarnym jest wzdłużnie prążkowana, natomiast w modelu brązowym jest płaska. W komplecie znajduje się pięcioosobowy narożnik ogrodowy i stolik ze szklanym blatem. Do kompletu dołączone są poduszki: pięć na siedziska i osiem na oparcia. Dostępne kolory to wspomniane czerń i brąz – w obu wersjach poduszki są w jasnym kolorze. Cena zestawu tarasowego to około 2600 zł.

Zestaw technorattanowy Fenomale

Model czarny ma wzdłużnie prążkowaną plecionkę. Mebel świetnie się będzie prezentował w ogrodzie czy na tarasie

Zestaw technorattanowy Fenomale

Zabudowany narożnik w odcieniu brązowym ma płaską plecionkę. Jasne poduszki zapewniają duży komfort korzystania z mebla

Zestaw technorattanowy Raffinato

Technorattanowy komplet na taras Raffinato to narożnik modułowy wykonany z czarnej, wzdłużnie prążkowanej plecionki technorattanowej. Produkt marki Bello Giardino w podstawowej wersji składa się z dwóch modułów narożnych, modułu środkowego i pufy. Dołączone do kompletu tarasowego poduszki są nieco jaśniejsze. To cztery poduszki na siedziska, pięć poduszek na oparcia i trzy jaśki. Komplet ogrodowy kosztuje ponad 3000 zł. Cena zestawu ze stolikiem wynosi 500 zł więcej.

Zestaw technorattanowy RAFFINATO

Elegancki komplet Raffinato stworzony jest z czarnej, wzdłużnie prążkowanej plecionki. Dołączone do kompletu poduszki są nieco jaśniejsze

Zestaw mebli z technorattanu Nilamito V

Komplet technorattanowy Nilamito V to zestaw modułowy wykonany z płaskiej plecionki technorattanowej. W zależności od kolorystyki, plecionka modelu marki Gardinetta nieco się różni. W modelach Grey & Grey i Ash & Taupe jest szczotkowana, matowa i ma jednolity kolor. W modelach Brown & Ecru i Brown & Grey jest cieniowana, połyskliwa i ma strukturę skórki pomarańczy. Ten konkretny model składa się z dwóch modułów narożnych, modułu środkowego, pufy i stolika. Do kompletu ogrodowego dołączone są poduszki na siedziska (cztery) i oparcia (pięć), a także dwa jaśki. Poszewki poduszek na siedziska i oparcia wykończone są eleganckimi lamówkami. Zestaw kosztuje około 3500 zł. Przy zestawach Nilamito istnieje możliwość rozbudowy kompletu – dostępne są zestawy nawet z siedmioma modułami, można też wybrać aż trzy wersje dołączonego do zestawu stolika (w tym stół obiadowy). Dodatkowo dostępne są fotele, leżaki i skrzynie pasujące do zestawu. Komplety tarasowe można obejrzeć w zakładce meble Nilamito.

Meble technorattan na taras NILAMITO V

Kolor Ash & Taupe to najmodniejsze w tym sezonie połączenie barw

Zestaw mebli z technorattanu NILAMITO V

Komplet Nilamito V Brown & Grey wygląda bardzo elegancko, a dodatkowo na brązowych meblach i szarych poduszkach mniej widoczne są zabrudzenia

Meble z technorattanu do ogrodu NILAMITO V

Zestaw Grey & Grey wyjątkowo dobrze prezentuje się na tle zieleni

Narożnik technorattan NILAMITO V uzupełniony leżakiem Nilamito

Zestaw Nilamito V Brown & Ecru został ustawiony w niestandardowej konfiguracji. Uzupełnieniem kompletu jest leżak Nilamito w tym samym kolorze

Nowoczesne meble z technorattanu Ligurito V

Narożnik technorattanowy Ligurito V to wyjątkowy model mebli technorattanowych na tle innych propozycji z zestawienia – technorattanowa plecionka modelu jest półokrągła, szczotkowana i matowa, dzięki czemu doskonale imituje naturalny rattan. W przypadku mebli brązowych jest cieniowana, natomiast w jasnym modelu jest jednolita kolorystycznie. Zestaw ogrodowy składa się z dwóch modułów narożnych, modułu środkowego, pufy i stolika. Do kompletu dołączone są cztery poduszki na siedziska, pięć poduszek na oparcia i dwa jaśki. Poduszki na oparcia i siedziska wykończone są eleganckimi lamówkami. Dostępne kolory to: Off-White Elite & Taupe, Brown Elite & Grey, Brown Elite & Ecru. Koszt takiego kompletu to około 4400 zł. Istnieje możliwość rozbudowania zestawu o kolejne moduły. Dostępne są także pasujące do zestawu fotele ogrodowe, leżaki i technorattanowe skrzynie. Listę dostępnych modeli można znaleźć w zakładce meble Ligurito.

Ligurito V Off-White Elite & Taupe

Model Ligurito V w kolorystyce Off-White Elite & Taupe

poszczególne moduły mebli z technorattanu LIGURITO

Tworzące narożnik Ligurito V Brown Elite & Grey moduły. Patrząc od lewej: moduł środkowy, moduł narożny (dwa w komplecie), pufa

Nowoczesne meble technorattanowe LIGURITO IX

Meble Ligurito Brown Elite & Ecru w wersji powiększonej. Model Ligurito V składa się jedynie z czterech modułów tworzących narożnik

***

Co sądzicie o naszych propozycjach narożników ogrodowych? Czy któryś zestaw szczególnie się Wam spodobał? A może macie jakieś pytania, na które nie odpowiedział nasz artykuł? Jeśli tak, to zapraszamy do kontaktu! Chętnie rozwiejemy wszelkie wątpliwości dotyczące naszych narożników na taras :)Autor: Natalia z Meblobranie.pl
Zostaw komentarz:

2 komentarze do wpisu “Narożniki ogrodowe – przegląd modeli marzec/kwiecień 2016”
 1. Viola Styczeń 9, 2017 at 16:59 #

  świetne
  mam już grafitowy komplet corfu , sofa 2-osobowa i dwa fotele, chętnie dokupilabtm narożnik ale gdzie i za ile?
  jest świetny idealny ja mój taras☺
  pozdrawiam
  Viola

   

Wszystkie treści wykorzystywane na blogu są objęte prawem autorskim i ich jakiekolwiek wykorzystywanie jest zabronione!