Meble technorattanowe Nilamito vs Farlito – podobieństwa i różnice

Zapewne wielu z Was, przeglądając oferty sklepów internetowych, zastanawia się czym się różnią poszczególne modele mebli. Wiele kompletów wygląda na zdjęciach bardzo podobnie – czemu więc ich ceny znacząco się różnią? Chcielibyśmy dokładnie wyjaśnić Wam różnice pomiędzy poszczególnymi kompletami, żebyście mogli podejmować decyzje bardziej świadomie, i dlatego zdecydowaliśmy wprowadzić teksty o takiej tematyce na naszego bloga. Dziś pierwszy tekst, w którym przyjrzymy się bliżej zestawowi z technorattanu Nilamito V i Farlito V. Zapraszamy do lektury.

Meble technorattanowe Nilamito vs Farlito porównanie zestawów

Pozornie Nilamito i Farlito różnią się tylko kolorystyką i liczbą poduszek. W rzeczywistości różnic jest znacznie więcej

Rodzaj plecionki

Zacznijmy od zasadniczego elementu mebli technorattanowych – plecionki. W obu modelach zastosowano płaską plecionkę w odcieniach brązu. Oba modele są cieniowane – zastosowana w nich plecionka stanowi przeplot jaśniejszych i ciemniejszych włókien niejednolitych kolorystycznie. Zerknijcie na zdjęcie poniżej. Wyraźnie na nim widać, że kolorystyka na obu wyplotach inaczej się prezentuje. Trzeba także zauważyć, że plecionka na meblach Nilamito Brown ma strukturę skórki pomarańczy i jest połyskliwa, natomiast plecionka Farlito Caramel jest w pełni gładka i niepołyskliwa. Warto zaznaczyć, że rozróżnienie dotyczy tylko tej konkretnej kolorystyki.

plecionka technorattanowa

W obu modelach plecionka jest cieniowana, utrzymana w odcieniach brązu. Plecionka Nilamito ma jednak strukturę skórki pomarańczy i jest połyskliwa, a plecionka Farlito jest gładka i matowa.

Szerokość podłokietników

Oglądając powyższe zdjęcie mogliście zwrócić uwagę na jeszcze jedną znaczącą różnicę – szerokość podłokietników. Meble Nilamito mają podłokietniki o szerokości aż 12 cm, z kolei szerokość podłokietników Farlito wynosi 8 cm. Takiej samej szerokości są również oparcia mebli. W kwestii podłokietników warto też zwrócić uwagę na jeszcze jeden element – poduszki. Do zestawu Nilamito dołączone są wygodne poduszki podłokietnikowe, których w komplecie Farlito nie ma.

nilamito vs farlito

Podłokietniki w modelu Nilamito mają szerokość 12 cm, a w modelu Farlito – 8 cm.

Grubość i materiał poduszek

Z poduszkami wiążą się kolejne różnice między kompletami. W skład zestawu z Nilamito wchodzą cztery poduszki siedziskowe, trzy poduszki oparciowe, dwie poduszki podłokietnikowe i dwa jaśki. W komplecie technorattanowym Farlito mamy tylko cztery poduszki siedziskowe i trzy poduszki oparciowe. Różnica jest więc znaczna. Poza ilością, poduszki w obu modelach różnią się też zastosowanym materiałem i rozmiarami.

zestawy z technorattanu Nilamito i Farlito

Zestaw technorattanowy Nilamito wyposażony jest w większą ilość poduszek niż komplet Farlito.

W zestawie Nilamito poduszki uszyte są z materiału, który absolutnie nie kojarzy się z meblami ogrodowymi – jest elegancki i przyjemny w dotyku. Aż ciężko uwierzyć, że poszewki są tak dobrze zabezpieczone przed wodą! Dodatkowo brzegi poszewek wykończono efektownymi lamówkami. Z kolei w modelu Farlito użyto ładnego materiału, często używanego do szycia eleganckich poduszek ogrodowych, który w zestawieniu z poduszkami Nilamito nie robi aż takiego wrażenia.

meble Nilamito i Farlito różnice

Poduszka siedziskowa na meblach Nilamito jest nieco grubsza niż w modelu Farlito.

Rozmiary poduszek również są zróżnicowane. W modelu Nilamito poduszki siedziskowe mają grubość 12 cm, a w komplecie z technorattanu Farlito 8 cm. Z kolei poduszki oparciowe grubość mają podobną, ale te w zestawie technorattanowym Nilamito są o kilka centymetrów wyższe. Pozostałe różnice w wymiarach wynikają ze zróżnicowania rozmiarów obu modeli – temu aspektowi przyjrzymy się bliżej w następnym akapicie.

Rozmiary modeli

Najważniejszą różnicą między meblami Nilamito a zestawem Farlito są rozmiary mebli. Siedziska modułów Nilamito mają wymiary 70 cm na 70 cm, a oparcia mebli i podłokietniki mają szerokość 12 cm. Z kolei w modelu Farlito siedzisko ma wymiary 62 cm na 62 cm, a podłokietniki i oparcia są szerokości 8 cm. Stąd też wynika znaczna różnica w wymiarach mebli – narożnik Nilamito w klasycznym ustawieniu ma długość 234 cm i szerokość 152 cm (przy krótszym boku 82 cm), a sofa Farlito ma wymiary 202 cm na 132 cm (przy krótszym boku 70 cm).

wymiary mebli Nilamito i Farlito

Oba modele dość znacznie różnią się rozmiarami.

Trzeba jednak zauważyć, że jeśli chodzi o wysokość siedzisk i oparć oba modele mają zbliżone rozmiary. Wysokość siedziska obu narożników wynosi 30 cm, a wysokość oparcia różni się tylko jednym centymetrem – Nilamito ma 67 cm, a Farlito 66 cm. Komfort korzystania z mebli jest więc porównywalny. Istotną informacją jest też rodzaj materiału, z jakiego wykonano stelaże obu mebli. W serii mebli technorattanowych Nilamito stelaże są aluminiowe, a zestawy Farlito oparte są na stelażu stalowym. Ma to wpływ na cenę – aluminium jest droższe, a stal tańsza.

moduly wysokosc

Wysokość modułów jest zbliżona, ale siedzisko w modelu Farlito jest mniejsze.

Co można jeszcze powiedzieć o obu tych kompletach? Zestaw Nilamito z pewnością jest bardziej dopracowany w szczegółach. Poduszki z eleganckiego materiału wykończone lamówkami, estetyczne srebrne nóżki przy wykończeniach modułów – dzięki nim komplet wygląda ekskluzywnie. Do zestawu Nilamito dołączone są też łączniki do mebli, a do kompletu Farlito nie – jednak ze względu na większy ciężar stalowego stelaża, ta różnica nie jest tak istotna. Dla niektórych może też mieć znaczenie możliwość wyboru różnych modeli stolika – w zestawach Nilamito dostępny jest stolik kwadratowy, prostokątny lub wysoki stół obiadowy (za dopłatą).

***

Jakie wnioski płyną z naszego zestawienia? Narożnik technorattanowy Farlito V to produkt dobrej jakości w niskiej cenie. Elegancka plecionka i miękkie poduchy wpływają na komfort korzystania z kompletu. Ze względu na mniejsze rozmiary mebla, Farlito łatwiej jest zmieścić na niewielkim tarasie czy większym balkonie. Meble z techorattanu Nilamito V to z kolei model z wyższej półki. Obszerne rozmiary modułów i wysoka jakość wykończenia czynią ten model idealną propozycją dla wymagających klientów.Autor: Natalia z Meblobranie.pl
Zostaw komentarz:

Jeszcze nikt nie skomentował tego artykułu..

Bądź pierwszy! Powiedz nam co myślisz!

Wszystkie treści wykorzystywane na blogu są objęte prawem autorskim i ich jakiekolwiek wykorzystywanie jest zabronione!