Nowoczesna elewacja domu – jaki materiał wybrać?

Ważnym elementem aranżacji ogrodowej czy tarasowej jest elewacja domu. Jeśli chcemy by nasz dom i jego otoczenie utrzymane były w eleganckim nowoczesnym stylu, warto zadbać o ten element wykończenia. Jakie materiały najlepiej będą pasować do nowoczesnego stylu? Przygotowałam dziś dla Was kilka ciekawych propozycji.

Nowoczesna elewacja domu - miniaturki różnych materiałów nadających się na wykończenie.

Nowoczesna elewacja z betonu architektonicznego

Zdecydowanie najpopularniejszym rodzajem wykończenia nowoczesnych elewacji jest beton architektoniczny. Wbrew pozorom ten materiał daje nam bardzo szerokie możliwości aranżacyjne. Elewacja z betonu architektonicznego to niekoniecznie jednolita szara ściana. Płyty betonowe ścienne dostępne są w wielu odcieniach szarości, od bieli po czerń, więc nie tylko możemy wybrać interesujący nas odcień, ale też nadać elewacji unikalnego charakteru, wybierając na konkretne fragmenty ścian płyty o innych odcieniach.

Nowoczesna elewacja z betonu architektonicznego

Na palecie kolorów wybór się nie kończy. Płyty mogą mieć różny stopień porowatości, a jeśli chcielibyśmy postawić na coś bardziej oryginalnego, możemy zdecydować się na ozdobienie elewacji dekorami betonowymi, które również można wykorzystywać na zewnątrz. Dodatkową zaletą elewacji z betonu architektonicznego jest poprawienie termoizolacji całego budynku. Co ważne, beton architektoniczny po zaimpregnowaniu staje się materiałem o doskonałej odporności na warunki atmosferyczne. Eleganckie ściany będą więc długo cieszyły nasze oczy.

Nowoczesna elewacja z betonu architektonicznego

Nowoczesna cegła ozdobna na elewacje

Dobrym sposobem na nowoczesną elewację jest też wykończenie z dość tradycyjnego materiału – cegły. Dekoracyjne płytki ceglane dają bardzo duże możliwości aranżacyjne. Do wyboru mamy szeroką paletę barw, od bieli po ciemne odcienie brązu, przez szarości, czerwienie i beże. Dzięki temu możemy dobrać materiał odpowiednio do zamierzonego efektu. Klasyczne czerwienie będą znakomicie komponować się ze stylem industrialnym, szarości i biel to znakomite towarzystwo dla aranżacji minimalistycznych, a brązy czy beże znakomicie podkreślą modernistyczną bryłę budynku.

Nowoczesna cegła ozdobna na elewacje w eleganckiej aranżacji tarasowej.

Dodatkowe możliwości aranżacyjne zyskujemy dzięki fugowaniu. Zależnie od wybranego koloru fugi nowoczesna cegła ozdobna na elewacje może się prezentować zupełnie inaczej. Bardzo oryginalnym rozwiązaniem może być na przykład kontrastujące połączenie jasnej cegły z ciemną fugą – ostateczny wygląd elewacji zależy tylko od nas, a pole do popisu mamy naprawdę szerokie. Cegła dekoracyjna w każdej formie doskonale wpasowuje się w otoczenie i pięknie łączy się z ogrodową zielenią. Warto też pamiętać, że cegła ozdobna na elewacje to bardzo wytrzymały materiał, który będzie się pięknie prezentował nawet po dłuższym upływie czasu.

Nowoczesna cegła ozdobna na elewację

Nowoczesna elewacja z kamienia dekoracyjnego

Bardzo eleganckim pomysłem na nowoczesną aranżację jest też wykończenie z kamienia dekoracyjnego. Ten materiał daje bardzo szerokie możliwości – zależnie od użytego kształtu kamienia, kolorystyki czy fugowania, możemy uzyskać bardzo zróżnicowane efekty. Kamień dekoracyjny znakomicie prezentuje się jako detal na elewacji, jak choćby w widocznej poniżej aranżacji. W takim wydaniu taras nabiera nie tyko nowoczesnego, ale i bardzo eleganckiego szlifu.

Nowoczesna elewacja z kamienia dekoracyjnego

Nowoczesna elewacja z kamienia dekoracyjnego ma też inne zalety. Wykończenie z kamienia ozdobnego jest bardzo wytrzymałe, a gruba warstwa dekoracji sprawia, że budynek lepiej trzyma ciepło. Ponadto kamień to bardzo uniwersalny dekor i nadaje się do wykorzystania zarówno w aranżacjach nowoczesnych, jak i bardziej tradycyjnych. Jeśli więc lubimy podążać za trendami i wraz ze zmieniającą się modą zmieniać swoje otoczenie, elewacja z kamienia dekoracyjnego będzie bardzo dobrym wyborem.

Nowoczesna elewacja z kamienia dekoracyjnego

***

Który z tych materiałów jest Waszym zdaniem najlepszy? A może któryś z nich już ozdabia Waszą elewację? Czekam na Wasze opinie w komentarzach!

Wyszukiwania powiązane z tematem:
ławka ogrodowa nowoczesna


Autor: Natalia z Meblobranie.pl
Zostaw komentarz:

Jeszcze nikt nie skomentował tego artykułu..

Bądź pierwszy! Powiedz nam co myślisz!

Wszystkie treści wykorzystywane na blogu są objęte prawem autorskim i ich jakiekolwiek wykorzystywanie jest zabronione!