Nowoczesna sypialnia w bloku – jak ją urządzić?

Spanie zajmuje nam około 1/3 życia. Sen jest nam niezbędny do prawidłowego funkcjonowania, sprawnej pracy umysłowej i bycia w pełni zdrowym – to czy się wysypiamy ma duży wpływ na nasze życie. Dlatego tak ważne jest, by zadbać o odpowiedni wystrój sypialni. W tym pomieszczeniu powinniśmy czuć się zrelaksowani i w pełni u siebie, by bez problemu zasypiać i spać spokojnie przez całą noc. Minimalistyczny styl nowoczesny świetnie się w tej roli sprawdza. Jak samodzielnie stworzyć nowoczesną sypialnię w bloku? Podpowiadamy.

Historia nowoczesnego stylu w sypialni

Styl nowoczesny powstał na początku XX wieku, jako połączenie funkcjonalizmu i prostoty, zarówno w architekturze, jak i we wnętrzach. Nowoczesne aranżacje dążą do minimalizmu – nie ma tu miejsca na nieużyteczne elementy, wszystkie przedmioty mają mieć tu określoną funkcję. Zarówno forma, jak i wystrój, mają być proste. Dlatego też nowoczesna sypialnia w bloku powinna ograniczać się do łóżka, stolików nocnych i szafy – jeśli coś nie jest potrzebne, jest tu zwyczajnie zbędne. Jeśli chodzi o układ pomieszczenia, stawiamy na linie poziome i pionowe.

 Jak urządzić nowoczesną sypialnię w bloku?

Najlepiej postawić na meble w jednym stylu – świetnie sprawdzają się tu komplety, które prezentują się najbardziej harmonijne. Bardzo popularne są meble lakierowane na wysoki połysk, białe, proste i bez zdobień, ale można też zdecydować się na łóżko do sypialni z naturalnego drewna. Świetnym połączeniem jest też czerń i biel – to kontrastujące połączenie świetnie się sprawdza w nowoczesnych aranżacjach. Dobrym wyborem są też odcienie szarości. W kwestii drewna najlepiej postawić na naturalne odcienie lub drewno bielone.

Czym wyróżnia się nowoczesna sypialnia

Wystrój nowoczesnej sypialni powinien być funkcjonalny i przemyślany. Łóżko do sypialni powinno być proste, drewniane lub tapicerowane, wykończone gładko, bez wzorów. Na ścianach możemy sobie pozwolić na dekorację ścienną – beton architektoniczny czy nowoczesne panele ścienne, które podkreślą styl wnętrza. Dodatki, takie jak lampka nocna, najlepsze będą w prostych, geometrycznych formach. Lustrzane drzwi szafy są jak najbardziej na plus – powiększają optycznie pomieszczenie i podkreślają surowość wystroju.

***

Nowoczesna sypialnia w bloku to świetny wybór dla wielbicieli prostych i eleganckich rozwiązań. Warto też mieć na uwadze, że proste i uporządkowane wnętrza sprzyjają relaksowi, a co za tym idzie dobremu wypoczynkowi nocnemu. Jest więc to idealny rodzaj stylu do sypialni.Autor: Natalia z Meblobranie.pl
Zostaw komentarz:

Jeszcze nikt nie skomentował tego artykułu..

Bądź pierwszy! Powiedz nam co myślisz!

Wszystkie treści wykorzystywane na blogu są objęte prawem autorskim i ich jakiekolwiek wykorzystywanie jest zabronione!