Wnętrzarskie trendy: nowoczesne sofy na nóżkach

Wnętrzarskie trendy to nie tylko całkiem nowe propozycje, ale często też nowoczesne interpretacje dawnych projektów. Obecnie projektanci chętnie wracają do wzornictwa lat 50. i 60. Widać to zarówno w trendach vintage, jak i we współczesnych projektach mebli. Świetnym przykładem są nowoczesne meble pokojowe na nóżkach – eleganckie, lekkie i stylowe, nieodłącznie kojarzące się z powojennymi trendami wnętrzarskimi.

Actona Faith nowoczesna sofa rozkładana na nóżkach jasnoszara

Meble pokojowe na nóżkach

Trend na meble pokojowe na nóżkach szczególnie widoczny jest we wzornictwie nawiązującym do stylu skandynawskiego, ale znajdziemy też wiele tego typu projektów w bardziej nowoczesnym wydaniu. Często są to nóżki z naturalnego drewna, które dodatkowo podkreślają przytulność i naturalność wystroju. Wśród mebli pokojowych na nóżkach znajdziemy szafki, komody, stoły, całe meblościanki, a także krzesła, fotele i to, co nas najbardziej interesuje w dzisiejszym artykule – nowoczesne sofy na nóżkach.

Sofa na nóżkach 3 osobowa Stella

Sofy rozkładane na nóżkach

Nowoczesne sofy na nóżkach to zdecydowanie warty uwagi trend. Wykończone w ten sposób meble wyglądają lżej niż klasyczne sofy na cokoliku, świetnie wpasowują się we współczesne wnętrza minimalistyczne i skandynawskie, a także stanowią prawdziwą ozdobę aranżacji. Co ważne, większość współczesnych projektów to sofy rozkładane na nóżkach, a więc meble nie tylko stylowe, ale i praktyczne. Jedynym minusem jest brak pojemnika na pościel w tego typu modelach – to cena jaką musimy zapłacić za to eleganckie wykończenie. Nowoczesne sofy na nóżkach doskonale będą się prezentować zestawione z innymi meblami pokojowymi na nóżkach, a także w innych wariantach wykończeń.

Actona Campania wygodna sofa rozkładana na nóżkach

Nowoczesne sofy na nóżkach

Wybór modeli nowoczesnych sof na nóżkach jest naprawdę szeroki. W ofertach sklepów znajdziemy proste i klasyczne projekty w stylu sofy na nóżkach Elly czy sofy na nóżkach Campania, a także bardziej oryginalne nowoczesne sofy rozkładane na nóżkach, jak sofa na nóżkach Leconi czy sofa na nóżkach Perugia. Uniwersalny design tego typu modeli sprawia, że wnętrze nimi umeblowane doskonale będzie się prezentować w bardzo różnorodnych aranżacjach. Z pewnością warto zwrócić uwagę na trend na sofy na nóżkach i poważnie rozważyć wprowadzenie ich do swojego wnętrza.

Actona Leconi stylowa sofa rozkładana na nóżkach jasnoszaraAutor: Natalia z Meblobranie.pl
Zostaw komentarz:

Jeszcze nikt nie skomentował tego artykułu..

Bądź pierwszy! Powiedz nam co myślisz!

Wszystkie treści wykorzystywane na blogu są objęte prawem autorskim i ich jakiekolwiek wykorzystywanie jest zabronione!