Nowoczesny ogród, czyli jakie meble ogrodowe wybrać?

Jeśli zakładasz ogród lub chcesz trochę odświeżyć już istniejący, zastanawiasz się zapewne, jakie wypoczynkowe zestawy ogrodowe sprawdzą się w nim najlepiej. Nowoczesne modele dają dużo więcej wygody niż te dostępne jeszcze kilka bądź kilkanaście lat temu. Niestety, mnogość dostępnych opcji sprawia, że można się w nich pogubić. Sprawdźmy, o czym należy pamiętać podczas dokonywania rozsądnych zakupów.

meble ogrodowe drewniane nowoczesne

Meble ogrodowe nowoczesne – jak wybrać?

Meble ogrodowe z nowoczesnych czy tradycyjnych materiałów? To zależy od specyfiki twojego ogrodu i twoich potrzeb. Czy potrzebujesz przede wszystkim mebli lekkich, które łatwo będzie można przenieść? A może kluczowe znaczenie ma dla ciebie trwałość? Jesteś osobą lubiącą oryginalne, wręcz ekstrawaganckie rozwiązania, czy może lubisz trzymać się sprawdzonych standardów? Ile masz pieniędzy, które możesz przeznaczyć na wybór zestawu ogrodowego?

    • Pierwszą, podstawową opcją, są meble ogrodowe nowoczesne plastikowe. Jest to rozwiązanie bardzo często spotykane. Meble z plastiku są trwałe, łatwo je również utrzymać w czystości – a gdy się w końcu zepsują, bez poczucia straty można je zastąpić nowym modelem. Są ponadto lekkie, dzięki czemu nie będziesz mieć problemu z przemeblowaniem swojego ogrodu. Jeśli szukasz czegoś bardziej eleganckiego, zwróć uwagę na meble ogrodowe plastikowe plecione, imitujące technorattan.
    • Inną opcją jest drewno. Meble ogrodowe drewniane nowoczesne prezentują się bardzo elegancko, zwykle nie są również przesadnie ciężkie. Ważne jest jednak, by pamiętać o impregnacie i poświęcić im nieco więcej uwagi. Trud ten jednak z pewnością się opłaci, ponieważ meble ogrodowe nowoczesne drewniane będą gustownie wyglądać nawet po kilku latach użytkowania.

meble ogrodowe nowoczesne drewniane

    • Aluminium jest kolejną opcją, którą można rozważyć podczas zakupu nowoczesnych mebli ogrodowych. Nowoczesny materiał, lekki i trwały, zapewnia, że zestawy ogrodowe nowoczesne aluminiowe posłużą nam przez wiele sezonów. W przypadku aluminium nie ma również problemów z transportem – często tego typu meble tarasowe można złożyć, aby zajmowały mniej miejsca. Estetyka również nie stanowi zazwyczaj problemu, chociaż dla niektórych może być nieco zbyt surowa. Jednak jego cena może odstraszyć wielu potencjalnych klientów.
    • Tańszym wyborem będzie stal lub ewentualnie inny metal. Również w tym przypadku nie musimy martwić się o trwałość, większym wyzwaniem może być za to mobilność – zestawy ogrodowe nowoczesne stalowe, chociaż ciekawie wyglądające, są trudne w transporcie, a w przypadku większych konstrukcji wymagają sporej siły fizycznej do ich przenoszenia. Kwestie estetyczne z kolei wyglądają podobnie, jak w przypadku aluminium – zwykle wygląd mebli z metalu jest raczej ich zaletą.
    • Jeśli żadna z powyższych opcji nie do końca ci odpowiada, pomyśl o wyposażeniu ogrodu w nowoczesne meble ogrodowe drewniane z europalet. Jest to aktualny trend – są tanie, lekkie, ekologiczne, prezentują się naprawdę imponująco i śmiało można je określić mianem nowoczesnych mebli ogrodowych. Jasne jest jednak, że ich stylistyka nie każdemu przypadnie do gustu, jeśli preferujesz klasyczne rozwiązania, może to nie być coś dla ciebie.

zestawy ogrodowe nowoczesne

Designerskie nowoczesne meble ogrodowe

W niektórych przypadkach design twoich nowoczesnych mebli ogrodowych będzie już ograniczony wyborem materiału. Może jednak się zdarzyć, że zamierzasz dopasować materiał do określonego designu. W tym drugim przypadku dobrze jest prześledzić aktualnie obowiązujące trendy, jednak nie traktować ich jako wyrocznie. Warto również sięgnąć do archiwalnych materiałów promocyjnych, na przykład sprzed pięciu lub nawet dziesięciu lat i sprawdzić, które konstrukcje zachwalane wówczas jako zestawy ogrodowe nowoczesne przetrwały próbę czasu. Te, które nadal prezentują się gustownie, mogą być dobrym tropem, jeśli kupujesz meble ogrodowe na lata. Zazwyczaj dobrym pomysłem są też meble ogrodowe drewniane nowoczesne, które świetnie się prezentują nawet po długim czasie użytkowania.

Nowoczesne meble ogrodowe drewniane

Chcąc kupić prawdziwie nowoczesne meble ogrodowe, nie zapominajmy też o ekologii. Podejmiemy odpowiedzialną decyzję, jeśli materiał, z którego będą wykonane nasze stoły czy krzesła, nie będzie sprawiał problemu przyszłym pokoleniom. W tej sytuacji liderami są rzecz jasna meble ogrodowe nowoczesne drewniane i z europalet, jednak również podczas zakupu mebli z metali można dokonać odpowiedniego wyboru. Jeśli planujesz kupić zestawy ogrodowe nowoczesne z plastiku, warto pomyśleć o ich odpowiednim recyklingu, gdy już przestaną nadawać się do użytku.

nowoczesne meble ogrodowe drewniane

Wygodne zestawy ogrodowe nowoczesne

No i wreszcie – wygoda. Nie kupujemy przecież mebli tylko po to, żeby ładnie się prezentowały. Decydujemy się na nie, bo chcemy z nich korzystać. Nowoczesne zestawy ogrodowe to nie tylko gustowny wygląd, to również przyjemność z wypoczynku na nich. Przebierając wśród wielu dostępnych materiałów i niemal nieskończonej liczby wzorów, warto mieć cały czas na uwadze to, jak się nam z nich będzie korzystało. Czy wymiary krzeseł, stolików, huśtawek będą dla nas odpowiednie, czy zapewnią odpowiednią miękkość i prawidłową postawę ciała? To właśnie dobry wypoczynek nasz, naszej rodziny i przyjaciół powinien być kluczowym zagadnieniem przy wyborze mebli ogrodowych nowoczesnych.


Polecamy inspiracje:

Autor: Maciek z Meblobranie.pl
Zostaw komentarz:

Jeszcze nikt nie skomentował tego artykułu..

Bądź pierwszy! Powiedz nam co myślisz!

Wszystkie treści wykorzystywane na blogu są objęte prawem autorskim i ich jakiekolwiek wykorzystywanie jest zabronione!