Jak stworzyć nowoczesny ogród? Praktyczne porady

Nie wiecie jak zabrać się za tworzenie nowoczesnego ogrodu? Zastanawiacie się jakie elementy wziąć pod uwagę i które materiały wykorzystać? W takim razie zapraszam do lektury – mam nadzieję, że moje porady pomogą Wam w samodzielnym stworzeniu prawdziwie nowoczesnego ogrodu!

Nowoczesny ogród z meblami Nilamito

Nowoczesny ogród – jak nadać mu funkcjonalności

Przy tworzeniu nowoczesnego ogrodu trzeba wziąć pod uwagę przede wszystkim funkcjonalność aranżowanego terenu. Nowoczesne ogrody to raczej otwarte przestrzenie, w których rabaty zajmują ściśle wytyczony teren, a goście i domownicy mogą swobodnie poruszać się po trawnikach czy ścieżkach. Eleganckie ścieżki, otwarte przestrzenie, na których można stworzyć kąciki wypoczynkowe czy urządzić grilla – w tę stronę dążą nowoczesne aranżacje. Pamiętajmy też o dostosowaniu ogrody do mieszkańców. Jeśli mamy dzieci, przygotujmy dla nich odpowiednie tereny do zabaw i zadbajmy o to, by rośliny rosnące w ogrodzie nie były trujące.

Jak stworzyć nowoczesny ogród

Minimalistyczny nowoczesny ogród

Podstawowa zasada nowoczesnych aranżacji ogrodów to minimalizm. Nie przesadzajmy z dodatkami – lepiej skupić się na kilku podstawowych elementach i to wokół nich tworzyć aranżację. Wybierzmy określony kształt, materiał i kolor, i przy aranżacji poszczególnych kolorów starajmy się nawiązywać do tej trójki. Przykładowo – kwadrat, drewno i szarość można potraktować jako połączenie modułowych mebli z drewnianym tarasem uzupełnionym betonem architektonicznym i doniczkami z tego samego materiału. Przy wyborze kolorystyki zestawu postawmy albo na odcień szarości, albo brązu – nawiążemy w ten sposób do połączenia drewno/beton.

Prosty nowoczesny ogród

Geometryczny ogród w nowoczesnym wydaniu

Bardzo ważnym elementem aranżacji nowoczesnego ogrodu jest geometria. Ogrody tego typu lubią kwadraty, prostokąty, trójkąty i koła – choć oczywiście nie wszystkie naraz. Dominujący motyw możemy uzupełnić o inny kształt, ale trzeba to robić z wyczuciem. Dobrym przykładem są doniczki ogrodowe z roślinami. W prostopadłościennej doniczce może rosnąć krzew przycięty w kulę, ale jeśli połączymy doniczki okrągłe z kwadratowymi, całość będzie wyglądała na mniej uporządkowaną. A uporządkowanie, choćby pozorne, to jedna z cech nowoczesnych aranżacji. Dlatego też jednolitość poszczególnych elementów jest tak ważna.

Jak stworzyć nowoczesny ogród - geometryczna aranżacja skupiająca się wokół tarasu

Surowy, nowoczesny ogród

Nowoczesny ogród lubi nowoczesne materiały. Świetnie sprawdza się tu beton architektoniczny, metal, szkło i plastik, które bardzo dobrze łączą się z bardziej naturalnymi elementami drewnianymi i kamiennymi. Szczególnie kamień jest tu cennym elementem aranżacji. Jego surowa naturalność w połączeniu z surowym betonem architektonicznym, złagodzona jedynie przez zieleń, daje bardzo elegancki i nowoczesny efekt. A jeśli wolelibyśmy nowoczesną aranżację w nieco cieplejszej odmianie, koniecznie uzupełnijmy aranżację drewnem.

Nowoczesny ogród skupiony wokół kamiennych ścieżek

Nowoczesny ogród z designerskimi elementami

Nowoczesność lubi dobre wzornictwo i wysoką jakość, więc przy wyborze zestawów mebli tarasowych, elementów małej architektury ogrodowej czy dodatków, decydujmy się na odpowiednio eleganckie rozwiązania. Liczy się prostota, minimalizm, ciekawy design i wysokiej jakości wykończenie – tak dobrane elementy nowoczesnego ogrodu gwarantują stworzenie eleganckiej i odpowiednio reprezentacyjnej przestrzeni. Obecnie większość producentów mebli ogrodowych ma w swojej ofercie mniej lub bardziej nowoczesne projekty, więc ze znalezieniem idealnego zestawu nie powinniśmy mieć problemu.

Jak stworzyć nowoczesny ogród - prosta aranżacja z trawnikiem i rabatami

Wyszukiwania powiązane z tematem:
fotel bujany nowoczesny do salonu

Polecamy inspiracje:

Autor: Natalia z Meblobranie.pl
Zostaw komentarz:

Jeszcze nikt nie skomentował tego artykułu..

Bądź pierwszy! Powiedz nam co myślisz!

Wszystkie treści wykorzystywane na blogu są objęte prawem autorskim i ich jakiekolwiek wykorzystywanie jest zabronione!