Ogród dla Seniorów w Dobrej z naszymi ławkami ogrodowymi!

Minął już rok od czasu kiedy w Dobrej (powiat łobeski) otwarty został Ogród dla Seniorów. Uroczy zielony zakątek stworzyła Grupa Nieformalna “Pod Bocianem”. Dzięki pracy własnych rąk oraz wsparciu mieszkańców i lokalnych służb, udało im się stworzyć zakątek idealny do odpoczynku i relaksu. Wolontariacki projekt wzbudził nasz podziw i uznanie, więc tym bardziej cieszymy się, że to właśnie nasze ławki ogrodowe stały się nieodłączną częścią Ogrodu dla Seniorów.

Ogród na początku października 2015.

Tak prezentował się Ogród dla Seniorów krótko po jego otwarciu. Z roku na rok posadzona na skwerze zieleń z pewnością będzie coraz bardziej imponująca.

Ogród dla Seniorów przed i po

Przed podjęciem prac dzisiejszy ogród był po prostu pustą, niezagospodarowaną działką. Pomysłodawcą projektu założenia w tym miejscu ogrodu i koordynatorem działań była Grupa Nieformalna “Pod Bocianem”. Projekt udało się zrealizować dzięki funduszom FIO Mikrodotacje Koszalińskiej Agencji Rozwoju Regionalnego i funduszom Urzędu Miejskiego w Dobrej. Członkowie grupy wykonali wszystkie prace nieodpłatnie. Wspomogli ich miejscowi mieszkańcy oraz pracownicy Zakładów Gospodarki Komunalnej w Dobrej i Agencji Mienia Komunalnego.

Ogród w okresie tuż przed podjęciem prac. Pusta działka pokryta jest wyłącznie trawą.

Pusty plac leżał odłogiem dopóki Grupa Nieformalna “Pod Bocianem” nie dostrzegła jego potencjału. Na zdjęciu widać działkę tuż przed rozpoczęciem prac.

Początki prac. Trawę i stary murek usunięto, a tylne ogrodzenie zaczęto odnawiać.

Pierwszym krokiem ku stworzeniu ogrodu było usunięcie zniszczonego murku i wyrównanie gruntu. Stary betonowy mur odświeżono i pomalowano na piękny odcień zieleni.

Następnie wyznaczono ścieżkę spacerową i rozpoczęto nasadzenia roślin.

Po przygotowaniu działki zaczęto realizację projektu Ogrodu dla Seniorów. Wyznaczono ścieżki, ustawiono ławki i rozpoczęto nasadzenia roślin.

Gotowy ogród otoczony został eleganckim ogrodzeniem. Tak prezentowała się całość w dniu otwarcia, na początku września 2015 roku.

Wkrótce pusta działka zmieniła się nie do poznania. Tak prezentował się ogród w dniu oficjalnego otwarcia.

Oaza zieleni w centrum miasta

Głównym celem twórców ogrodu było stworzenie dla seniorów przestrzeni do wypoczynku i relaksu. Ogród zaprojektowała samodzielnie jedna z członkiń grupy – pani Anna Krzemińska-Pagińska. Projekt inspirowany był ogrodami holenderskimi, a jego głównym założeniem było maksymalne wydłużenie okresu kwitnienia. Tak żeby użytkownicy jak najdłużej mogli się cieszyć jego urokiem. W ogrodzie zasadzono m.in. rododendrony, krzewuszki cudowne, hortensje, tulipany i krokusy.

Ogród po miesiącu od otwarcia. Zieleń zachęca do wejścia i wypoczynku.

Pusty plac w Dobrej zmienił się nie do poznania. Z zaniedbanej działki stworzono przyciągający uwagę ogród.

Za bramą widać zielony trawnik i drobne krzewy.

Już miesiąc po otwarciu niewielki skwer zwracał uwagę soczystą zielenią. Elegancie ogrodzenie dodało mu prestiżu i uroku.

Po otwarciu furtki widać od razu nasze ławeczki, ustawione wzdłuż ścieżki.

Po wejściu do ogrodu widać od razu drewniane ławki ogrodowe, które zachęcają do wypoczynku i spokojnego podziwiania rabat.

Uroczy ogród pięknie się prezentuje i zachęca do wypoczynku.

Rośliny na razie nie imponują wielkością, ale z czasem to miejsce stanie się bujną oazą zieleni.

Mamy nadzieję, że Ogród dla Seniorów z naszymi ławkami spełnia swoje zadanie i dobrze służy użytkownikom. Więcej zdjęć z Dobrej i fotorelację z otwarcia Ogrodu możecie znaleźć na stronie Gminy Dobra.Autor: Natalia z Meblobranie.pl
Zostaw komentarz:

Jeszcze nikt nie skomentował tego artykułu..

Bądź pierwszy! Powiedz nam co myślisz!

Wszystkie treści wykorzystywane na blogu są objęte prawem autorskim i ich jakiekolwiek wykorzystywanie jest zabronione!