Ogród przyjazny dzieciom – jak stworzyć dziecięcy raj w przydomowym ogrodzie?

Wielkimi krokami zbliżają się wakacje. Często w tym okresie nie możemy sobie pozwolić na wyjazd z dzieckiem, z różnych przyczyn – warto więc zadbać o to, by nasze pociechy miały możliwość zabawy w przydomowym ogrodzie. Wówczas zachęcimy je do wypoczynku na świeżym powietrzu, a także przyciągniemy do naszych dzieci potencjalnych towarzyszy zabaw z sąsiedztwa, zapewniając im w ten sposób towarzystwo rówieśników. Chyba już sami widzicie, że warto podjąć ten trud i zapewnić dzieciom najlepsze możliwe wakacje bez wyjeżdżania z domu!

Plac zabaw dla dzieci Paradise

Plac zabaw dla dzieci w ogrodzie

Zacznijmy od prostych elementów, typowych dla placów zabaw. W przydomowych ogrodach świetnie sprawdzają się huśtawki ogrodowe, zarówno pojedyncze, wieszane na drzewach lub specjalnych stelażach, jak i duże huśtawki z sofą dla 3-4 osób. Innym popularnym wśród dzieci elementem są zjeżdżalnie ogrodowe – dla najmłodszych niewielkie, łatwe do przenoszenia, dla starszych większe, solidne konstrukcje. Dobrym pomysłem jest też sam plac zabaw dla dzieci. Duża, solidna konstrukcja, zapewniająca rozmaite atrakcje i formy aktywności świetnie sprawdzi się już wśród starszych przedszkolaków i młodszych uczniów.

Fotel wiszący do ogrodu Kacper

W zależności od modelu, możemy dzieciom zapewnić naprawdę zróżnicowaną rozrywkę. Ceny dużych drewnianych placów zabaw ze zjeżdżalnią, huśtawką i innymi atrakcjami, zaczynają się od około 1000 zł, większe mogą kosztować nawet kilkanaście tysięcy. Mini place zabaw z tworzywa sztucznego dla najmłodszych to z kolei koszt około 500 zł. Plac zabaw – niezależnie od wieku – warto uzupełnić o piaskownicę, w której najmłodsi chętnie będą lepić piaskowe babki, a starsi – budować zamki z piasku. Niektóre modele placów zabaw dla dzieci wyposażone są dodatkowo w miejsce przeznaczone na przygotowanie piaskownicy.

Plac zabaw dla dzieci Funny

Basen i inne wodne atrakcje

Przy dużych upałach obowiązkowo powinniśmy się postarać o jeszcze jeden element – basen dla dzieci. Nie musi być do duży basen, maluchom wystarczy nawet niewielki, płytki brodzik, w którym będą mogły się popluskać i ochłodzić przy dużych temperaturach. W trakcie upałów świetnie się też sprawdzają zraszacze do trawników – maluchy uwielbiają wokół nich organizować wspólne zabawy, także nawet takie niewielkie źródło wody może stanowić ciekawą rozrywkę.  Na koniec ważna uwaga – pamiętaj, że jeśli zdecydujesz się na basen o większych rozmiarach, dzieci powinny z niego korzystać wyłącznie pod nadzorem dorosłych!

Plac zabaw dla małych dzieci Funtivity

Hamaki ogrodowe dla dzieci

Elementem wystroju ogrodu przyjaznego dzieciom mogą być też hamaki. Może ze względu na lekkie huśtanie się takiego siedziska, a może z uwagi na pozytywne skojarzenia z książek dla dzieci, hamaki ogrodowe są przez dzieci niezwykle lubiane. Co ważne, hamaki produkowane są w bardzo wielu wariantach, rozmiarach i formach, więc swobodnie można dostosować je do swoich potrzeb. Stelaże na przykład umożliwiają postawienie hamaku nawet w ogrodzie, w którym brakuje solidnych, starszych drzew. Ciekawostką są hamaki dla niemowlaków, które są miękką i przewiewną alternatywą kołyski – idealną do ogrodu, a także do wnętrza.

Hamak ogrodowy dla dzieci Animudo

***

Pamiętajcie, że niezależnie od tego jak wiele atrakcji dla naszego dziecka przygotujemy, dla malucha liczy się przede wszystkim nasze towarzystwo i uwaga. Dlatego warto czasem zaangażować się w dziecięce zabawy, a plac zabaw i inne atrakcje umieścić w takim miejscu, żeby nawet przygotowując obiad czy pracując w domu móc obserwować dziecięce zabawy.



Autor: Natalia z Meblobranie.pl
Zostaw komentarz:

Jeszcze nikt nie skomentował tego artykułu..

Bądź pierwszy! Powiedz nam co myślisz!

Wszystkie treści wykorzystywane na blogu są objęte prawem autorskim i ich jakiekolwiek wykorzystywanie jest zabronione!