Hamaki dla dzieci czyli leniwy wypoczynek w ogrodzie

Piękna pogoda to świetny pretekst by spędzić trochę czasu na świeżym powietrzu. Jak zaaranżować przestrzeń w ogrodzie, by również najmłodsi jego użytkownicy z chęcią leniuchowali pośród zieleni? Pomogą nam w tym hamaki, huśtawki czy wygodne leżaki ogrodowe.

Hamaki ogrodowe dla dzieci

Radzaje hamaków dla dzieci

Pojedynczy hamak ogrodowy to najbardziej klasyczny element wyposażenia ogrodowej przestrzeni wypoczynkowej. Zmieszczą się w nim zarówno dorośli, jak i maluchy. Do wyboru mamy hamaki z uchwytami do zawieszenia, hamaki na stelażach, hamaki materiałowe i siatkowe – krótko mówiąc wybór jest bardzo szeroki i wśród hamaków bez problemu można znaleźć coś odpowiadającego naszym potrzebom.

Huśtawki hamakowe alternatywą dla tradycyjnych hamaków

Ciekawą odmianą klasycznego hamaka są huśtawki hamakowe wykonane na kształt krzeseł, idealnie sprawdzające się zarówno przy leniwym wypoczynku, jak i w trakcie spotkań w ogrodzie. Zależnie od wykonania znajdziemy wśród nich propozycje obszerniejsze, bardziej stabilne, jak i huśtawki hamakowe – kokony, w których można schować się nie tylko przed światem, ale i nadmiernym słońcem.

huśtawka hamakowa dla dzieci

Huśtawki ogrodowe

Oprócz huśtawek hamakowych mamy też do wyboru klasyczne huśtawki ogrodowe. Znajdziemy wśród nich zarówno bujane kanapy o rozmaitych wykończeniach, jak i wiszące huśtawki-kokony, które dzięki eleganckiemu wykończeniu są w ostatnich latach popularnym dodatkiem do ogrodu. Ze względu na szerokość oferty i rozmaitość materiałów, z jakich wykonane są huśtawki, łatwo dopasujemy ten mebel do wystroju naszego ogrodu.

Leżaki ogrodowe

Dzieciom mogą się też spodobać leżaki ogrodowe – nie tylko kolorowe propozycje dla dzieci, ale też normalne dorosłe leżaki. Maluchy uwielbiają w swoich działaniach naśladować starszych, więc własny, przeznaczony tylko dla nich leżak, na którym podobnie jak mama czy tata będę mogły leżeć i popijać soczek ze słomką to nie lada gratka. Takie rozwiązanie świetnie się sprawdzi w większym przydomowym ogrodzie.

huśtawka kokon

Leniwy wypoczynek w ogrodzie

Przy wyborze mebli ogrodowych na leniwy wypoczynek dla dzieci nie zapominajmy o aspektach bezpieczeństwa. Po pierwsze nie wieszajmy hamaków zbyt wysoko, by upadek z siedziska nie był groźny. Z tego samego względu lepiej zawieszać leżanki dla dzieci nad trawnikiem niż nad betonem. Przy koszach wiszących pamiętajmy, że silne bujanie może spowodować utratę stabilności fotela – to zabawka raczej dla starszych dzieci.

Ochrona przed słońcem

Drugim bardzo ważnym elementem jest osłona przeciwsłoneczna. Maluchy nie mają jeszcze odruchu osłaniania głowy przed słońcem czy smarowania się kremami, musimy więc zadbać o wypracowanie u najmłodszych właściwych odruchów i jednocześnie zapewnić im kącik do zabaw odpowiednio osłonięty przed słońce. Pamiętajmy, że przykład idzie z góry – dajmy dobry przykład smarując się i okrywając głowę kapeluszem.

Hamak dla dzieci

***

Zadbanie o odpowiedni wystrój kącika wypoczynkowego i przypilnowanie aspektów bezpieczeństwa to gwarancja udanego wypoczynku we własnym ogrodzie, zarówno dla najmłodszych, jak i dla ich rodziców.Autor: Natalia z Meblobranie.pl
Zostaw komentarz:

Jeszcze nikt nie skomentował tego artykułu..

Bądź pierwszy! Powiedz nam co myślisz!

Wszystkie treści wykorzystywane na blogu są objęte prawem autorskim i ich jakiekolwiek wykorzystywanie jest zabronione!