Panele ścienne w pokoju dziecięcym – pomysł na metamorfozę

Kolorowe tapety z wzorami samochodów czy pluszowych misiów to klasyka dekoracji pokojów dziecięcych. Współcześnie mamy znacznie więcej możliwości na urozmaicenie wystroju, takich jak grafiki naścienne czy specjalne naklejki, a pośród tych wszystkich dekoracji wyróżniają się panele ścienne – niebanalne, eleganckie i nadające wnętrzom wyjątkowego charakteru.

wzory paneli ściennych do pokoju dziecięcego

Metamorfoza pokoju dziecięcego z wykorzystaniem paneli ściennych

Panele ścienne to świetny sposób na odmienienie wnętrza nie do poznania. Dzięki nim możemy uzyskać dowolny efekt – dodać aranżacji nowoczesnego szlifu, zwiększyć przytulność wnętrza czy podkreślić pasje młodego właściciela pokoju. Do wyboru mamy bardzo szeroki wybór zarówno wzorów, jak i materiałów, z jakich wykonywane są panele ścienne. Znajdziemy wśród nich panele gipsowe, MDF, betonowe, drewniane, dekorowane flauszem – możliwości są naprawdę duże.

Panele ścienne do pokoju dziecięcego

Ciekawe wzory paneli ściennych – motywy geometryczne

Jeśli chodzi o trendy, to dużą popularnością zarówno w salonach czy jadalniach, jak i pokojach dziecięcych, cieszą się wzory geometryczne. Prostokąty, kwadraty czy trójkąty to elementy pozwalające na dużą dowolność aranżacji. Pojedyncze figury można malować na różne kolory, by uzyskać ciekawą mozaikę na ścianie. Zachowanie jednolitej palety kolorystycznej (np. wykorzystanie różnych odcieni jednego koloru) pozwoli nam z kolei uzyskać bardziej dorosły efekt.

panele ścienne z geometrycznymi motywami

Ciekawe wzory paneli ściennych do pokoju dziecięcego

W ofertach producentów znajdziemy też liczne propozycje przeznaczone specjalnie dla dzieci. Wzory z klocków, puzzli, kwiatów czy zwierząt to klasyka dziecięcych pokojów. Jeśli zachowamy taką dekorację w jednolitym kolorze, np. bieli, to ściana będzie się prezentować bardziej elegancko. Co ważne, panele gipsowe czy MDF można po latach (podobnie jak zwykłą ścianę) przemalować na jednolity kolor, dzięki czemu dekoracja będzie dobrze się prezentować nawet w pokoju starszego malucha.

wzory paneli ściennych do pokoju dziecięcego

Uniwersalne motywy paneli ściennych

Oprócz wzorów geometrycznych czy dziecięcych do wyboru mamy również motywy, które mogłyby się sprawdzić w dorosłych wnętrzach. Warto zwrócić uwagę na wzory głośników (idealne do pokoju melomana!), wzory roślinne nadające wnętrzom romantycznego klimatu, czy delikatne fale. Takie dekoracje ścienne będą pasować zarówno do pokoju małego dziecka, jak i nastolatka, są więc bardziej uniwersalnym rozwiązaniem. Podobnie uniwersalne mogą być wspomniane na już motywy geometryczne.

dekoracyjne panele ścienne

Panele ścienne w pokoju dziecięcym

Jaki motyw paneli ściennych wybrać do pokoju dziecka? Zależy to przede wszystkim od gustu samego malucha – warto zapytać go o zdanie, jeśli jest już na tyle duży. A jeśli szykujemy pokój dla niemowlaka, postawmy na coś subtelnego i eleganckiego, co będzie pasowało do pokoju dziecka, ale jednocześnie będzie się podobać także nam. Pokój dziecięcy nie musi być koniecznie pełen koloru – bardziej subtelne barwy i dekoracje również znakomicie się tu sprawdzą.

panele ścienne do pokoju dziecięcego


Autor: Natalia z Meblobranie.pl
Zostaw komentarz:

Jeszcze nikt nie skomentował tego artykułu..

Bądź pierwszy! Powiedz nam co myślisz!

Wszystkie treści wykorzystywane na blogu są objęte prawem autorskim i ich jakiekolwiek wykorzystywanie jest zabronione!