“Parapetówka” – co na prezent?

zestaw kieliszkow do Martini

www.meblobranie.pl/wyposazenie

“Parapetówka”, to jak powszechnie wiadomo przyjęcie wyprawiane z okazji zakupu nowego domu/mieszkania. To pierwsza impreza, jaką wyprawiamy w nowym miejscu, jeszcze zanim zostanie wykończone, a w środku są niemal jedynie “gołe parapety” – stąd nazwa. Zaproszeni goście zwyczajowo przynoszą świeżo upieczonym właścicielom mieszkania przydatne sprzęty i dekoracje, potrzebne do wykończenia wnętrza.

Idąc na przyjęcie z okazji zakupu nowego mieszkania często stajemy przed podobnym dylematem, co w przypadku zakupu ślubnego. O ile  Parze Młodych można sprezentować kopertę z pieniędzmi na dobry start, o tyle na “parapetówkę” powinniśmy przyjść zaopatrzeni w prezent (koniecznie “dla domu”). Taktyki są różne. Jeśli znamy pozostałych gości, możemy złożyć się na jeden, wspólny prezent i zakupić gospodarzom wspólny prezent, na przykład dobry ekspres do kawy, robot kuchenny, a nawet pralkę – w zależności od możliwości.

Nie zapomnijmy, że zakup prezentu, zwłaszcza dużego, powinien być poprzedzony konsultacją z właścicielami mieszkania, lub – jeżeli chcemy, żeby prezent był od początku do końca niespodzianką – z ich najbliższymi. Musimy upewnić się, że gospodarze nie wyposażyli już przypadkiem mieszkania w sprzęt, który chcemy zakupić.

Ważną kwestią jest również gust wyprawiających przyjęcie. Sprzęt, który z założenia ma służyć mieszkańcom długie lata (np. wspomniana pralka, lub zmywarka), powinien wpisywać się w ich gusta. To oni będą codziennie przechodzić obok prezentu i z niego korzystać. Dobrze, aby nie kojarzył im się z nietrafionym wyborem ich znajomych ;). W najgorszym wypadku gospodarze mogą sprzedać feralny prezent na portalu aukcyjnym i kupić coś, co bardziej wpasuje się w ich gusta. Po co jednak przysparzać im kłopotu i sobie niezręczności? Lepiej wybadać grunt zawczasu :).

Jeżeli składamy się na prezent małą grupą, lub kupujemy coś indywidualnie, mamy bardzo duże pole do popisu. Najchętniej wybierane na prezent są zwykle akcesoria kuchenne oraz dodatki i dekoracje do jadalni  i salonu. Możemy przebierać w kompletach naczyń, szkła stołowego, sztućców, obrazów, poduch, akcesoriów łazienkowych, pościeli i wielu innych. Odradzamy kupowanie tak zwanych “zbieraczy kurzu” czyli wszelkiego rodzaju figurek do postawienia i niepraktycznych gadżetów, które będą jedynie zabierały cenne miejsce. Naszym zdaniem drobne gadżety dla domu są dużo lepszym prezentem, niż te wielkie, zwłaszcza, jeśli gospodarze dostaną je w dużych ilościach. Jeśli każdy z gości przyniesie praktyczny i unikatowy prezent, to w jednej chwili możemy wyposażyć gospodarzom, na przykład całą kuchnię i jadalnię.

Poniżej znajdziecie obszerną galerię przykładowych niewielkich prezentów, które z pewnością przydadzą się gospodarzom :). Caaaałą masę dodatków i akcesoriów znajdziecie także w naszym sklepie w dziale wyposażenie wnętrz.


Autor: Basia z Meblobranie.pl
Zostaw komentarz:

Jeszcze nikt nie skomentował tego artykułu..

Bądź pierwszy! Powiedz nam co myślisz!

Wszystkie treści wykorzystywane na blogu są objęte prawem autorskim i ich jakiekolwiek wykorzystywanie jest zabronione!