Pawilon ogrodowy technorattan – wady i zalety

Pawilon ogrodowy technorattan to ciekawe rozwiązanie do eleganckich ogrodów. Jakie są jego wady i zalety? W jakich sytuacjach pawilon z technorattanu najlepiej się sprawdza? Czy warto postawić go w swoim ogrodzie? Przyjrzymy się dziś bliżej temu ciekawemu elementowi małej architektury ogrodowej.

Altana z technorattanu parawan technorattan Bello Giardino

Pawilon ogrodowy technorattan

Pawilon z technorattanu to wyjątkowo elegancka opcja uzupełnienia architektury ogrodowej. Zazwyczaj podstawą konstrukcji jest aluminiowy lub stalowy stelaż ozdobiony z zewnątrz plecionką z technorattanu. Zasadniczą część altany tworzą więc cztery słupy i konstrukcja dachu. Taki pawilon technorattan uzupełnia się zazwyczaj o lekkie, wodoodporne materiały. Często tworzą one odsuwany dach osłaniający przed mocnym słońcem i lekkimi opadami, a także ściany-zasłonki sprawiające, że pomiędzy technorattanowymi podporami tworzy się swoisty parawan, osłaniający wnętrze przed nadmiernym wiatrem.

Pawilon technorattan – wady

Pawilon ogrodowy z technorattanu zdecydowanie prezentuje się bardzo elegancko, a i funkcji praktycznych nie można mu odmówić. Ma jednak swoje wady – największą z nich jest dosyć duży rozmiar konstrukcji. Pawilon z technorattanu zmieści się tylko w dość dużym ogrodzie, w którym mamy miejsce na osobny podest czy wydzieloną altankę. W małym ogrodzie taka konstrukcja będzie dość przytłaczająca i zajmie zbyt wiele miejsca – lepiej postawić wówczas na parawan technorattan czy też pojedynczy parasol ogrodowy. Jako wadę możemy też potraktować przewiewność altany z technorattanu. To bardzo duża zaleta w upalnych rejonach, jednak w bardziej wietrznych miejscowościach może nam przeszkadzać, że pawilon technorattan nie izoluje idealnie od wiatru. Pełną izolację zapewni nam bowiem tylko solidna konstrukcja z murowanymi czy drewnianymi ścianami.

Pawilon z technorattanu – zalety

Jeśli chodzi o zalety, pawilon ogrodowy z technorattanu ma ich naprawdę dużo. Po pierwsze jest to konstrukcja bardzo elegancka. Pawilon technorattan sprawi, że nasz ogród będzie prezentował się niczym ze stron ekskluzywnych katalogów mebli, szczególnie jeśli dobierzemy do altanki odpowiednie meble. Co ważne, technorattanowe konstrukcje cechują się dużą opornością na warunki atmosferyczne (deszcz, wiatr, temperatury), nie wymagają specjalnej konserwacji, a czyścić je można po prostu wodą i delikatnym płynem do płukania. Technorattan sprawia, że solidna konstrukcja pawilonu wygląda dość lekko i naturalnie, dzięki czemu wspaniale wpasowuje się w ogrodowe aranżacje. Zasłonki i daszek z materiałów pozwalają nam dopasować się do panujących na dworze warunków – zasłonić się z odpowiedniej strony przed wiatrem czy też odsłonić się od bardziej nasłonecznionej strony. Pawilon technorattan jest więc dodatkiem bardzo eleganckim, uprzyjemniającym wypoczynek w ogrodzie pod względem estetycznym i praktycznym, a także bardzo łatwym w utrzymaniu i nie wymagającym dodatkowej pracy.

***

Podsumowując – pawilon technorattan to świetne rozwiązanie do dużych, obszernych ogrodów, w których tak rozległa konstrukcja nie będzie przytłaczać. Wówczas będzie stanowić prawdziwą ozdobę ogrodowej aranżacji i jednocześnie bardzo funkcjonalny dodatek. Jeśli natomiast mamy do dyspozycji bardzo mało miejsca, lepiej zdecydować się na parawan technorattan, osłokę-daszek nad przylegającym do budynku tarasem czy inne rozwiązania indywidualne.Autor: Natalia z Meblobranie.pl
Zostaw komentarz:

Jeszcze nikt nie skomentował tego artykułu..

Bądź pierwszy! Powiedz nam co myślisz!

Wszystkie treści wykorzystywane na blogu są objęte prawem autorskim i ich jakiekolwiek wykorzystywanie jest zabronione!