Pawilon ogrodowy z technorattanu – wady i zalety

Technorattanowy pawilon ogrodowy to ciekawe rozwiązanie do eleganckich ogrodów. Jakie są jego wady i zalety? W jakich sytuacjach pawilon z technorattanu najlepiej się sprawdza? Czy warto postawić go w swoim ogrodzie? Przyjrzymy się dziś bliżej temu ciekawemu elementowi małej architektury ogrodowej.

pawilon technorattanowy do ogrodu Bello Giardino

Pawilon ogrodowy  z technorattanu

Jest to wyjątkowo elegancka opcja uzupełnienia architektury ogrodowej. Zazwyczaj podstawą konstrukcji jest aluminiowy lub stalowy stelaż ozdobiony z zewnątrz plecionką z technorattanu. Zasadniczą część altany tworzą więc cztery słupy i konstrukcja dachu. Taki pawilon uzupełnia się zazwyczaj o lekkie, wodoodporne materiały. Często tworzą one odsuwany dach osłaniający przed mocnym słońcem i lekkimi opadami, a także ściany-zasłonki sprawiające, że pomiędzy podporami tworzy się swoisty parawan, osłaniający wnętrze przed nadmiernym wiatrem.

Czy pawilon z technorattanu ma jakieś wady?

Pawilon ogrodowy z technorattanu zdecydowanie prezentuje się bardzo elegancko, a i funkcji praktycznych nie można mu odmówić. Ma jednak swoje wady – największą z nich jest dosyć duży rozmiar konstrukcji. Zmieści się on tylko w dość dużym ogrodzie, w którym mamy miejsce na osobny podest czy wydzieloną altankę. W małym ogrodzie taka konstrukcja będzie dość przytłaczająca i zajmie zbyt wiele miejsca – lepiej postawić wówczas na parawan czy też pojedynczy parasol ogrodowy. Jako wadę możemy też potraktować przewiewność altany. To bardzo duża zaleta w upalnych rejonach, jednak w bardziej wietrznych miejscowościach może nam przeszkadzać, że nie izoluje idealnie od wiatru. Pełną izolację zapewni nam bowiem tylko solidna konstrukcja z murowanymi czy drewnianymi ścianami.

Zalety pawilonu z technorattanu

Jeśli chodzi o zalety, pawilon ogrodowy z technorattanu ma ich naprawdę dużo. Po pierwsze jest to konstrukcja bardzo elegancka. Sprawia, że nasz ogród będzie prezentował się niczym ze stron ekskluzywnych katalogów mebli, szczególnie jeśli dobierzemy do altanki odpowiednie meble. Co ważne, konstrukcje te cechują się dużą opornością na warunki atmosferyczne (deszcz, wiatr, temperatury), nie wymagają specjalnej konserwacji, a czyścić je można po prostu wodą i delikatnym płynem do płukania. Technorattan sprawia, że pawilon wygląda dość lekko i naturalnie, dzięki czemu wspaniale wpasowuje się w ogrodowe aranżacje. Zasłonki i daszek z materiałów pozwalają nam dopasować się do panujących na dworze warunków – zasłonić się z odpowiedniej strony przed wiatrem czy też odsłonić się od bardziej nasłonecznionej strony. jest to bardzo elegancki dodatek , uprzyjemniający wypoczynek w ogrodzie pod względem estetycznym i praktycznym, a także bardzo łatwym w utrzymaniu i nie wymagającym dodatkowej pracy.

***

Podsumowując – pawilon z technorattanu to świetne rozwiązanie do dużych, obszernych ogrodów, w których tak rozległa konstrukcja nie będzie przytłaczać. Wówczas będzie stanowić prawdziwą ozdobę ogrodowej aranżacji i jednocześnie bardzo funkcjonalny dodatek. Jeśli natomiast mamy do dyspozycji bardzo mało miejsca, lepiej zdecydować się na parawan technorattanowy, osłonę-daszek nad przylegającym do budynku tarasem czy inne rozwiązania indywidualne.Autor: Natalia z Meblobranie.pl
Zostaw komentarz:

Jeszcze nikt nie skomentował tego artykułu..

Bądź pierwszy! Powiedz nam co myślisz!

Wszystkie treści wykorzystywane na blogu są objęte prawem autorskim i ich jakiekolwiek wykorzystywanie jest zabronione!