Poduszka na leżak ogrodowy – jaką wybrać?

Wydaje się, że do opalania na leżaku często wystarczy tylko ręcznik, a poduszkę możemy łatwo ubrudzić, np. kremem do opalania. Najważniejszą zaletą leżaka ogrodowego z poduszką jest jednak jego wygoda. Warto pomyśleć o poduszce na leżak, jeśli lubimy spędzać dłuższy czas w ogrodzie, ponieważ podwyższa komfort użytkowania. Przy wyborze najważniejsza jest jakość, by była trwała i odporna zarówno na warunki atmosferyczne, jak i zabrudzenia. Wybrane pod tym kątem poduszki ogrodowe na leżaki posłużą przez długie lata.

poduszki na leżaki z podnóżkiem

Poduszki ogrodowe na leżaki – jak wybrać?

Po pierwsze, warto zwrócić uwagę na wypełnienie poduszki na leżaki basenowe czy ogrodowe. Najtańsze to cienkie gąbki, które nie zapewniają znacznego komfortu, często pojawiają się w nich odgniecenia i odkształcenia. Dlatego bardziej polecane jest wypełnienie z pianki poliestrowej. Charakteryzuje się ona trwałością i zwartością, dzięki której dopasowuje się do ciała, zapewnia większy komfort oraz nie odkształca się.

poduszki na leżaki basenowe

Natomiast jeśli chodzi o formę, to najbardziej typową opcją jest wybór poduszki składającej się z dwóch części, czyli oparcia i siedziska połączonych pasem tkaniny, szczególnie jeśli chodzi o poduszki na leżaki wielopozycyjne. W kwestii kolorystyki mamy do wyboru produkty w najróżniejszych kolorach i wzorach. Oczywiście, musimy się liczyć z tym, że jasne poduchy na leżaki ogrodowe mogą szybciej się pobrudzić.

Materiał poduszki na leżaki z podnóżkiem

Rodzaj materiału odgrywa znaczącą rolę, ponieważ poduszki na leżaki z podnóżkiem powinny być przyjazne dla skóry, to znaczy nie podrażniać jej przy dłuższym odpoczynku. Najlepszym rozwiązaniem na leżak ogrodowy z poduszką mogłaby się wydawać bawełna, która jest przyjemna w dotyku. Niestety nie jest ona odporna na działanie warunków atmosferycznych.

poduchy na leżaki ogrodowe

Wiąże się to z szybkim wyblaknięciem kolorów, a materiał stosunkowo szybko płowieje na słońcu. Deszcz również nie sprzyja poduszkom na leżaki basenowe, ponieważ wskutek nasiąknięcia wodą może pojawić się na nich pleśń lub grzyb. Dlatego, jeśli poduszka na leżak ma nam posłużyć przez dłuższy czas, powinna być wykonana z dobrej jakości, odporniejszych na pogodę materiałów, jak np. poliester czy akryl.

Wypełnienie poduchy na leżaki ogrodowe

Oczywiście, poduszka na leżak ogrodowy nie składa się z samego materiału. Ważne jest to, co niewidoczne dla oka. Mowa oczywiście o tym, co nasza poduszka kryje w środku, bo nie jest to bez znaczenia. Optymalnym rozwiązaniem jest wypełnienie syntetyczne, ponieważ jest zaprojektowane z myślą o wolniejszym wsiąkaniu wilgoci. Jeśli już dojdzie do kontaktu z wodą, wyschnie szybciej niż wypełnienia naturalne.

poduszki ogrodowe na leżaki

Dlatego najlepszym rozwiązaniem jako wypełnienie poduszki na leżaki z podnóżkiem jest pianka poliuretanowa, kulka lub wata silikonowa, a także mieszanki wypełnień, które są odporniejsze na deszcz i inne wyżej wymienione zagrożenia. Mimo wszystko poduszki na leżaki basenowe nie powinny znajdować się cały czas pod gołym niebem, ponieważ nawet te najtrwalsze mogą nie przetrwać starcia z burzą czy gradem.

Dobieramy poduszki na leżaki wielopozycyjne

Na rynku dostępna jest cała gama najróżniejszych poduszek ogrodowych na leżaki. Dlatego przy wyborze warto zwrócić uwagę, jakich wymiarów jest nasz leżak. Nie jest to takie oczywiste. Jeśli posiadamy nietypowy model, lub jeśli pod wpływem impulsu, np. super promocji, zamówimy poduszkę przez Internet, bez wcześniejszego zmierzenia swojego letniego siedziska, możemy się rozczarować.

lezak ogrodowy z poduszka

Poduszki na leżaki wielopozycyjne powinny przylegać do oparcia i nie przesuwać się podczas wypoczynku. Dzieje się tak w przypadku zbyt dużego rozmiaru poduszki w stosunku do wymiarów leżaka, co może skutkować szybszym zniszczeniem materiału. Natomiast jeśli poduszka jest za mała, nie będzie ona wystarczająco komfortowa. Ponadto powinna posiadać kieszenie lub wiązania, aby można było ją łatwo przymocować.

Jakość poduszki na leżak ogrodowy

Jeśli chcemy, żeby leżak ogrodowy z poduszką posłużył nam dłużej niż jeden sezon, może warto wydać na niego odrobinę więcej, by móc dłużej się nim cieszyć. Jeśli postawimy na wyższą cenę, na pewno otrzymamy też lepszą jakość. Droższa poduszka na leżak z pewnością nie będzie się odkształcać tak szybko, jak jej tańsze odpowiedniki, a materiał nie powinien się rozchodzić czy przecierać.

poduszki na leżaki wielopozycyjne

Jeśli chodzi o pranie poduszki, to warto wybrać taką, która posiada zdejmowany materiał wierzchni. Pamiętajmy, że poduchy na leżaki ogrodowe nie tylko pełnią wiele funkcji – to przede wszystkim ostatnio bardzo modny dodatek. Nawet jeśli nasze meble ogrodowe nie są zbyt efektowne, właśnie pięknymi, kolorowymi poduchami można odwrócić od nich uwagę czy dodać im elegancji.


Polecamy inspiracje:

Autor: Maciek z Meblobranie.pl
Zostaw komentarz:

Jeszcze nikt nie skomentował tego artykułu..

Bądź pierwszy! Powiedz nam co myślisz!

Wszystkie treści wykorzystywane na blogu są objęte prawem autorskim i ich jakiekolwiek wykorzystywanie jest zabronione!