Pokrowiec na materac – jaki wybrać?

Pokrowiec na materac do spania to element wyposażenia sypialni, na który z pewnością warto zwrócić szczególną uwagę. Odpowiednio dobrany pokrowiec umożliwi nam lepsze utrzymanie materaca w czystości, zachowanie większej higieny w sypialni, a także pozwoli na zwiększenie komfortu snu i wypoczynku. Jakie właściwości mają poszczególne rodzaje pokrowców na materace? I jakie modele oferują współpracujący z nami producenci? Dziś przyjrzymy się dostępnym w naszym sklepie modelom.

Materac lateksowy Hevea Celebrities Baby

Jak wybrać dobry pokrowiec na materac

Wybór odpowiedniego modelu pokrowca na materac zależy przede wszystkim od naszych potrzeb. Jakich właściwości oczekujemy po pokrowcu na materac? Czy ma on być dla nas jedynie barierą chroniącą właściwy materac przez brudem i plamami? Czy ma dodatkowo chronić naszą skórę i wspomagać jej termoregulację? A może mamy problemy z nadmiernym poceniem się i potrzebujemy pokrowca, który będzie lepiej absorbował wilgoć? Do każdego rodzaju wymagań i indywidualnych problemów możemy dopasować odpowiedni model pokrowca na materac. Przyjrzymy się teraz składom różnych rodzajów pokrowców i sprawdźmy jakie właściwości daje nam taki a nie inny skład tkaniny.

Pokrowiec na materac Biaxial Janpol

Pokrowiec na materac Biaxial Janpol to wyjątkowo rozciągliwy rodzaj pokrowca – można go rozciągnąć do 50% wymiarów we wszystkich kierunkach. Z tego względu świetnie współgra z ergonomicznymi materacami, które dopasowują się do kształtów ciała. Można go również wykorzystywać przy stelażach regulowanych. Pokrowiec zwiększa elastyczność punktową, a odpowiednia grubość dzianiny gwarantuje komfort snu. Dla niektórych znaczenie może również mieć ciekawy wzór i kolorystyka pokrowca. Pokrowiec na materac Biaxial Janpol można prać w temperaturze do 30°C. Dzianina posiada Certyfikat OEKO-TEX® Standard 100.

Pokrowiec na materac Biaxial Janpol

Pokrowiec na materac Celliant Sleep® Janpol

Pokrowiec na materac Celliant Sleep® Janpol wykonany jest ze specjalnego rodzaju dzianiny. W jej tworzeniu wykorzystano opatentowaną technologię Celliant Sleep®, która pozwala na połączenie materiału z energią ludzkiego ciała. W dzianinie zawarto kompozycję 13 minerałów aktywnych, które przy styczności z ciałem pochłaniają produkowaną przez nie energię naturalną, co zapewnia zwiększenie natleniania tkanek średnio o 7%, łagodzi ból, przyspiesza leczenie oraz zapewnia lepszy sen. Dodatkowe natlenienie tkanek umożliwia lepszą regulację temperatury ciała, pokrowiec daje też efekt przekazywania energii do organizmu podczas snu. Dzianina powstała w toku badań klinicznych prowadzonych przez naukowców z uniwersytetów w USA i jej działanie jest udowodnione medycznie. Dzianina nadaje się do prania w temperaturze do 60°C. Pokrowiec na materac Celliant Sleep® Janpol posiada Certyfikat OEKO-TEX® Standard 100.

Pokrowiec na materac Celliant Sleep® Janpol

Pokrowiec na materac Actipro Janpol

Pokrowiec na materac Actipro Janpol jest świetnym rozwiązaniem dla alergików. Włókna dzianiny zastosowanej w pokrowcu zawierają naturalne probiotyki, dzięki czemu pokrowiec eliminuje pożywienie dla roztoczy oraz redukuje nieprzyjemne zapachy i szkodliwe bakterie. Pokrowiec na materac do spania można prać w temperaturze do 60°C. Dzianina, zastosowana przy tworzeniu pokrowca na materac Actipro Janpol, posiada Certyfikat OEKO-TEX® Standard 100.

Pokrowiec na materac Actipro Janpol

Pokrowiec na materac Argan Oil Janpol

Pokrowiec na materac Argan Oil Janpol to propozycja idealna dla osób borykających się z problemami ze skórą. Włókna dzianiny zastosowanej w pokrowcu poddane zostały procesowi mikrokapsułkowania olejem arganowym. Olej arganowy zawiera witaminę E, kwas ferulowy oraz inne antyoksydanty, dzięki czemu dzianina ma właściwości nawilżające i korzystnie wpływa na ciało oraz skórę. Pokrowiec jest również naturalnym źródłem energii. Pokrowiec na materac Argan Oil Janpol można prać w temperaturze do 60°C. Materiał wykorzystany do szycia pokrowca posiada Certyfikat OEKO-TEX® Standard 100.

Pokrowiec na materac Argan Oil Janpol

Pokrowiec na materac Bamboo Janpol

Pokrowiec na materac Bamboo Janpol to pokrowiec wykonany z dzianiny, w której zawarto naturalne włókna bambusa. Jest to produkt ekologiczny o wysokich właściwościach antybakteryjnych. Dodatek bambusa zwiększa również higroskopijność materiału i przepuszczalność powietrza. Materiał, z którego wykonano pokrowiec, jest miękki i luksusowy w dotyku. Dzianina wpływa również korzystnie na cyrkulację krwi w organizmie. Pokrowiec można prać w temperaturze do 60°C. Materiał pokrowca na materac Bamboo Janpol posiada Certyfikat OEKO-TEX® Standard 100.

Pokrowiec na materac Bamboo Janpol

Pokrowiec na materac Bodyfit Janpol

Pokrowiec na materac Bodyfit Janpol to świetna propozycja dla alergików – materiał, z którego zrobiono pokrowiec, wykonany został z włókien zawierających naturalne probiotyki. Dzięki temu pokrowiec eliminuje pożywienie dla roztoczy, a także redukuje nieprzyjemne zapachy i szkodliwe bakterie. Pokrowiec na materac Bodyfit Janpol można prać w temperaturze do 60°C. Wykorzystany do produkcji pokrowca materiał posiada Certyfikat OEKO-TEX® Standard 100.

Pokrowiec na materac Bodyfit Janpol

Pokrowiec na materac Ecosphere Tencel Janpol

Pokrowiec na materac Ecosphere Tencel Janpol wykonany został z materiału z surowca podlegającego pełnej regeneracji. Jest to rodzaj dzianiny oddychającej, która zapewnia naturalną regulację temperatury ciała podczas snu. Pokrowiec bardzo dobrze przejmuje i odprowadza wilgoć. Dużą zaletą pokrowca jest szlachetny wygląd materiału oraz przyjemna, jedwabista w dotyku struktura dzianiny. Pokrowiec na materac Ecosphere Tencel Janpol można prać w temperaturze do 60°C. Wykorzystany do uszycia pokrowca materiał posiada Certyfikat OEKO-TEX® Standard 100.

Pokrowiec na materac Ecosphere Tencel Janpol

Pokrowiec na materac Finesse Janpol

Pokrowiec na materac Finesse Janpol wykonany został z wykorzystaniem najdelikatniejszych włókien. Dzięki temu pokrowiec charakteryzuje się niepowtarzalną miękkością w dotyku. Obecność jedwabiu w składzie pokrowca zapewnia również wyjątkową jakość dzianiny. Osobom zwracającym uwagę na aspekty estetyczne spodoba się  również ciekawy, delikatny wzór pokrowca. Pokrowiec na materac Finesse Janpol nadaje się do prania w temperaturze do 30°C. Dzianina zastosowana do wykonania pokrowca posiada Certyfikat OEKO-TEX® Standard 100.

Pokrowiec na materac Finesse Janpol

Pokrowiec na materac Medicott Silverguard, Medicare Silverprotect Janpol

Pokrowiec na materac Medicott Silverguard/ Medicare Silverprotect Janpol to idealna propozycja dla alergików. W pokrowcu zastosowano specjalną powłokę silverguard/ silverprotect, która zapewnia ochronę przed bakteriami i niweluje zapachy towarzyszące rozwojowi drobnoustrojów. Co ważne, pokrowiec utrzymuje właściwości antyalergiczne nawet po wielokrotnym praniu. Materiał jest w pełni dostosowany do naturalnej flory skóry człowieka. Pokrowiec na materac Medicott Silverguard/ Medicare Silverprotect Janpol można prać w temperaturze do 60°C. Materiał posiada Certyfikat OEKO-TEX® Standard 100.

Pokrowiec na materac Medicott Silverguard, Medicare Silverprotect Janpol

Pokrowiec na materac Restretto Janpol

Pokrowiec na materac Restretto Janpol wykonany został z użyciem włókien S. Cafe® wyprodukowanych w technologii P4DRYTM. Co to dokładnie oznacza? Włókna zostały wyprodukowane z wykorzystaniem osadu z parzonej kawy – to ekologiczne i nowatorskie rozwiązanie w produkcji pokrowców na materace. Włókna S. Cafe® są trwałe, bezwonne oraz delikatne dla skóry. Co ważne, kawowe włókna mają niezwykłe właściwości kapilarnej absorpcji – czyli mówiąc prościej dobrze regulują wilgotność w materacu. Pokrowiec na materac Restretto Janpol nadaje się do prania w temperaturze do 60°C. Zastosowana do produkcji pokrowca dzianina posiada Certyfikat OEKO-TEX® Standard 100.

Pokrowiec na materac Restretto Janpol

Pokrowiec na materac Sensolution Janpol

Pokrowiec na materac Sensolution Janpol to model wysokiej jakości, charakteryzujący się wyjątkową odpornością na brud i pozwalający na zachowanie wysokiego poziomu higieny materaca. Dzianina cechuje się wysoką absorpcją wilgoci i jednocześnie szybko wysycha. Materiał jest odporny na kurczenie, antystatyczny oraz przyjemnie miękki w dotyku. Dzianina jest również przyjazna dla środowiska, co dla niektórych może mieć istotne znaczenie. Co ważne, pokrowiec na materac Sensolution Janpol nadaje się do prania w temperaturze do 95°C, więc można go niemalże wygotować, skutecznie usuwając wszelkie bakterie i drobnoustroje. Materiał wykorzystany do produkcji pokrowca posiada Certyfikat OEKO-TEX® Standard 100.

Pokrowiec na materac Sensolution Janpol

Pokrowiec na materac Smartcel Clima Janpol

Pokrowiec na materac Smartcel Clima Janpol wykonany został z wyjątkowej dzianiny, reagującej na zmiany temperatury ciała i dążącej do utrzymania jej stałego poziomu. Zastosowana przy produkcji technologia pomaga w odprowadzeniu nadmiar ciepła z organizmu do pokrowca, a podczas obniżenia temperatury ciała oddaje nagromadzone ciepło z powrotem. Dzięki temu dzianina zapewnia relaksujący sen. Właściwości termoregulacyjne pokrowca porównywalne są z działaniem parafiny. Pokrowiec można prać w temperaturze do 60°C. Materiał posiada Certyfikat OEKO-TEX® Standard 100.

Pokrowiec na materac Smartcel Clima Janpol

Pokrowiec na materac Stressfree Janpol

Pokrowiec na materac Stressfree Janpol wykonany jest ze specjalnego rodzaj materiału, który odprowadza z ciała nagromadzone ładunki elektryczne. Dzięki temu pokrowiec zapewnia głębszy i bardziej spokojny sen, co wpływa na zmniejszenie poziomu stresu i zapewnia większe zrelaksowanie podczas nocnego wypoczynku.  Pokrowiec na materac Stressfree Janpol nadaje się do prania w temperaturze do 60°C. Dzianina wykorzystana do produkcji pokrowca posiada Certyfikat OEKO-TEX® Standard 100.

Pokrowiec na materac Stressfree Janpol

Pokrowiec na materac Jersey Standard do prania Janpol

Pokrowiec na materac Jersey Standard do prania Janpol to wariant tradycyjnego pokrowca na materac wykonanego pod kątem odporności na wielokrotne pranie. Pokrowiec wykonany jest z dzianiny typu jersey przepikowanej dodatkowo ociepliną. Wariant pokrowca przeznaczony do prania różni się od pokrowca standardowego utratą podziału na stronę letnią i zimową. Pokrowiec na materac Jersey Standard do prania Janpol nadaje się prania w temperaturze do 60°C, a sama dzianina posiada Certyfikat OEKO-TEX® Standard 100.

Pokrowiec na materac Jersey Standard do prania Janpol

Pokrowiec na materac Aegis Natural Care Hevea

Pokrowiec na materac Aegis Natural Care Hevea to rodzaj pokrowca antyalergicznego powleczonego specjalną powłoką Aegis Microbe Shield. Jest to rodzaj powłoki antymikrobiotycznej oraz antybakteryjnej, chroniącej przed bakteriami, grzybami, glonami, drożdżami, pleśnią i roztoczami. Powłoka AEGIS jest bezzapachowa i bezbarwna, i – co ważne – nie wypłukuje się podczas prania. Materiał dobrze wpływa na zdrowie, jest przyjazny dla ludzi i środowiska. Dzięki powłoce materac ma funkcje ochronne i sprawdza się jako element profilaktyki. Pokrowiec na materac Aegis Natural Care Hevea jest bezzapachowy, miękki, odporny na mycie i wielokrotne pranie. Pokrowiec można prać w temperaturze do 60°C. Dzianina posiada Certyfikat Eko-Tex Standard 100.

Pokrowiec na materac Aegis Natural Care Hevea

Pokrowiec na materac Tencel Silky Feeling Hevea

Pokrowiec na materac Tencel Silky Feeling Hevea wykonany został w specjalnej technologii nano-włókien Tencel®, w oparciu o 100% naturalne włókno wykonane z celulozy, a dokładniej – miazgi drzewnej eukaliptusa z upraw zrównoważonych. Materiał jest sprężysty, elastyczny i jedwabisty w dotyku. Dzianina dobrze absorbuje wilgoć, jest oddychająca i przyjazna dla środowiska, a dzięki utrzymywaniu stałego poziomu wilgoci posiada też właściwości antystatyczne. Pozwala to na pełniejszy relaks w nocy – lepsze rozluźnienie układu mięśniowego, a co za tym idzie lepszy sen. Pokrowiec można prać w temperaturze do 60°C. Dzianina posiada Certyfikat Eko-Tex Standard 100 oraz Certyfikat Bezpieczny dla Dziecka.

Pokrowiec na materac Tencel Silky Feeling Hevea

Pokrowiec na materac Aloe Green Power Hevea

Pokrowiec na materac Aloe Green Power Hevea pokryty jest apreturą z aloesu, dzięki czemu dzianina jest miękka i świeża w dotyku, a także doskonale wpływa na ciało i skórę. Pokrowiec z aloesem daje poczucie komfortu, chłodzi, stymuluje krążenie, ma właściwości antystresowe, a dodatkowo jego zapach odstrasza owady. Aloes jest bogaty w minerały i witaminy, co działa pielęgnująco na skórę i spowalnia proces starzenia. Dodatkowo pokrowiec jest antybakteryjny i antyalergiczny. Apretura jest odporna na czyszczenie i wielokrotne pranie – pokrowiec na materac Aloe Green Power Hevea można prać w temperaturze do 60°C. Dzianina posiada certyfikaty Eko-Tex Standard 100 i Bezpieczny dla Dziecka.

Pokrowiec na materac Aloe Green Power Hevea

Pokrowiec na materac Cashmere Beauty Hevea

Pokrowiec na materac Cashmere Beauty Hevea zawiera w sobie domieszkę miękkich włókien z wełny kóz kaszmirskich. Dzięki temu pokrowiec jest wyjątkowo miękki i jedwabisty, a także bardzo wytrzymały. Dzianina doskonale przepuszcza powietrze, dzięki czemu zapewnia oddychanie materaca i wysoką termoregulację ciała użytkownika. Materiał jest odporny na ścieranie i długo zachowuje swój pierwotny wygląd, łatwo utrzymać go w czystości i zachować odpowiednią higienę w sypialni. Pokrowiec na materac Cashmere Beauty Hevea można prać w temperaturze do 60°C. Dzianina posiada Certyfikat Eko-Tex Standard 100.

Pokrowiec na materac Cashmere Beauty HeveaAutor: Natalia z Meblobranie.pl
Zostaw komentarz:

Jeszcze nikt nie skomentował tego artykułu..

Bądź pierwszy! Powiedz nam co myślisz!

Wszystkie treści wykorzystywane na blogu są objęte prawem autorskim i ich jakiekolwiek wykorzystywanie jest zabronione!