Polski Stół – kolekcja naczyń

Polski Stół to projekt zainicjowany przez trzech polskich producentów zastawy stołowej. Zdecydowali się oni połączyć swoje siły by stworzyć nowatorską kolekcję naczyń nawiązujących do tradycyjnego dolnośląskiego rzemiosła. Efekty są naprawdę zachwycające.

Polski Stół - kolekcja naczyń nawiązująca do polskiego rzemiosła

Polski Stół

Nowatorski projekt Polskiego Stołu zainicjowały trzy firmy: Porcelana Kristoff z Wałbrzycha, Fabryka naczyń kamionkowych „Manufaktura” w Bolesławcu i Huta Julia z Piechowic. Każdy z producentów włożył w projekt to, co miał najcenniejszego – ręcznie zdobioną porcelanę, stempelkowaną kamionkę czy szlifowany kryształ. W ten sposób powstały trzy komplety stołowe, które łączą tradycję ze współczesnością – wysoką jakość ręcznych wyrobów i nowoczesne wzornictwo.

Zestaw śniadaniowy 1

Zestaw śniadaniowy 1 składa się z kryształowej szklanki, porcelanowej miseczki i kamionkowego talerza.

Zestaw śniadaniowy 2

Zestaw śniadaniowy 2 to kamionkowy kubek, kryształowy kieliszek na jajko i porcelanowy talerz.

Zestaw deserowy

Zestaw deserowy tworzą kamionkowa taca, kryształowy kieliszek do wina i porcelanowe salaterki.

Wszystkie komplety znakomicie sprawdzą się zarówno w tych nowoczesnych, jak i bardziej tradycyjnych wnętrzach. Możliwość kupienia całego zestawu dopasowanych do siebie naczyń oszczędza też kłopotów z dopasowywaniem zastawy. Przede wszystkim pochwalić należy jednak samą ideę stworzenia przez różnych producentów wspólnej kolekcji – dzięki takim działaniom polskie wzornictwo staje się elementem rozpoznawalnym i pożądanym na całym świecie.

Zestawy zostały zaprezentowane na Łódź Design Festival 2015 i są dostępne w sprzedaży na stronach producentów, a także w kilku punktach stacjonarnych we Wrocławiu. Od dziś można je również kupić w sklepie firmowym Fabryki Naczyń Kamionkowych „Manufaktura” w Warszawie.

Strona internetowa projektu: polskistol.comAutor: Natalia z Meblobranie.pl
Zostaw komentarz:

Jeszcze nikt nie skomentował tego artykułu..

Bądź pierwszy! Powiedz nam co myślisz!

Wszystkie treści wykorzystywane na blogu są objęte prawem autorskim i ich jakiekolwiek wykorzystywanie jest zabronione!