Kolory we wnętrzu: pozytywny pomarańcz

Pomarańczowy to najbardziej energetyczny kolor, który ociepli każde wnętrze – bez względu na porę roku. Ta pozytywna barwa dodaje energii i wzmacnia optymistyczne podejście do życia. Warto zaprosić pomarańczowy do swojego wnętrza!

źródło Pinterest źródło Pinterest źródło lushome-com

Ciepły oranż

Pomarańczowy to barwa pochodna, powstała z połączenia czerwieni i żółci. To kolor wprowadzający w dobry nastrój, kojarzący się z ogniem, słońcem i radością. Pomarańczowy we wnętrzu rozświetli i ociepli dom, doda domownikom energii i nastroi ich pozytywnie do życia. Zimą oranż nada pomieszczeniom przytulności, a latem wprowadzi do wnętrza nieco tropikalny klimat.

wyjatkowy_red_fire_wysokie_proste_107-1535-xl hoker_skosny_87cm_edi_6572_l-30415-xl wyjatkowe_krzeslo_standart_waskie_98-32354-xl krzeslo-siesta-bella-sklep-internetowy-7201-xl krzeslo-siesta-dolce-7215-xl

Pomarańczowy – z czym łączyć?

Jeżeli nie lubicie żywych kolorów, które potrafią łatwo zdominować wnętrze, wybierzcie połączenie z dużą ilością szarości we wszystkich możliwych odcieniach – od grafitu po jasny popielaty czy srebrny. Jeśli jednak nie boicie się eksperymentów, łączcie pomarańcz z jaskrawym różowym lub głębokim fioletem – uzyskacie efekt dość orientalny, przywodzący na myśl ciepłe, odległe kraje.

lawa_z_rozsuwanym_blatem-31651-xl źródło: apartmenttherapy.com źródło homeklondike-org

Pomarańczowy wyjątkowo dobrze łączy się też z bielą, która nieco łagodzi ostrość żywych odcieni i sprawia, że wnętrze wydaje się jaśniejsze i czystsze. Dekoratorzy wnętrz polecają też łączenie pomarańczowego z niebieskim – te kontrastujące kolory wyjątkowo dobrze prezentują się w swoim towarzystwie. Warto pamiętać o umiarze i konsekwencji w stosowaniu dodatków. Czasem warto po prostu ocieplić wnętrze kilkoma pomarańczowymi dodatkami.

pufa-basketball-pufa-basketball-pilka-koszykowa-18097-xl    

Super duet

Największe wrażenie robi jednak połączenie zielonego z pomarańczowym. Moc zielonego koloru jest ogromna. Badania dowodzą, że ten odcień pozytywnie wpływa na układ nerwowy, uspakaja i pomaga się zrelaksować. Nic więc dziwnego, że na kolor zielony malowane są ściany w salach szpitalnych lub halach fabrycznych. Ten odcień łagodzi stres związany z chorobą lub wycieńczającą pracą.  Zielony i pomarańczowy tworzą zatem niezwykłą bombę energetyczną.

zuzanna-26098-m źródło nanosmile-net źródło bowjyq-cn

Pomarańczowy ociepla wnętrze, a zielony pozytywnie wpływa na osoby w nim przebywające. Biorąc jednak pod uwagę, że to niezwykle intensywne kolory, warto zachować ostrożność. Świetnym pomysłem będzie przykładowo wybór pomarańczowego odcienia ściany i zielonej pościeli w sypialni. Możemy także postawić na zielone dodatki – poduszki, bibeloty, oprawy lustra lub ramki na fotografie. Układ możemy również odwrócić – decydując się na zielone ściany i pomarańczowe dodatki lub meble.

Pobudzający pomarańczowy

exact_pomaranaczowy_przod-4339-xl expander_pomaranczowy_tyl-42600-xl overcross_pomaranczowy_przod-4560-xl wau_mango_tyl-42546-xl mobi_pomaranczowy_przod-4568-xl award1-30346-xl Viper_pomara_czowy-1454-xl

Niezwykle oryginalnie prezentują się pomarańczowe fotele lub biurka. Choć mamy tendencję do wyboru stonowanych, subtelnych barw podczas urządzania naszych gabinetów, warto jednak pamiętać, że pomarańczowy zwiększa optymizm, motywację, kreatywność i pobudza do myślenia. Potęguje wiarę w siebie i zmniejsza kompleksy. Zdecydowanie warto postawić zatem na ten piękny odcień.

Wyszukiwania powiązane z tematem:
skrzynie holywood 270 l różne kolory


Autor: Basia z Meblobranie.pl
Zostaw komentarz:

Jeszcze nikt nie skomentował tego artykułu..

Bądź pierwszy! Powiedz nam co myślisz!

Wszystkie treści wykorzystywane na blogu są objęte prawem autorskim i ich jakiekolwiek wykorzystywanie jest zabronione!