Pompony dekoracyjne we wnętrzach

pompony we wnętrzach

juliasroomfordessert.blogspot.com

Przeglądając portale i blogi wnętrzarskie nie sposób nie natknąć się na przykłady własnoręcznie wykonanych dekoracji dla domu. DIY (ang. Do It Yourself czyli Zrób To Sam) bije rekordy popularności, a zwolennicy samodzielnego tworzenia “czegoś z niczego” prześcigają się w pomysłach na tworzenie dekoracyjnych elementów wystroju wnętrz (i nie tylko! O tym szerzej następnym razem). Tym razem przyjrzymy się wszelkiego rodzaju pomponom, które coraz śmielej i częściej pojawiają się jako element dekoracyjny mieszkania. Muszę przyznać, że wyglądają rewelacyjnie! Sprawdźcie sami.

pompon w aranżacji wnętrz

karaspartyideas.com

Dekoracja stołu

Do przystrojenia stołu doskonale nadają się pompony wykonane z tak zwanych papilotek, czyli karbowanych papierowych foremek do muffinek. Pompon jest niezwykle szybki w przygotowaniu, a do tego efektowny. Do przygotowania są nam potrzebne:

1) papilotki – do kupienia w większości marketów spożywczych oraz w internecie. Zakup papilotek w internetowym sklepie lub serwisie aukcyjnym ma jednak tę przewagę nad zakupami w tradycyjnym sklepie, że wybór wzorów,  rozmiarów i kolorów papierowych foremek jest dużo większy.
2) szpilki z dużą główką – dostaniecie je w każdej pasmanterii
3) klej – najlepiej sprawdzi się specjalny pistolet do klejenia na ciepło, ale zwykły klej do papieru o gęstej konsystencji także nie powinien nas zawieść.
4) styropianowa lub piankowa kula – do kupienia w sklepach z artykułami plastycznymi, w sklepach dla florystów i oczywiście w internecie. Styropianowe kule w różnych rozmiarach można dostać także w większości sklepów sieci Empik.

A oto jak wykonać taki pompon: 

pompony dekoracyjne we wnętrzu

marthastewart.com

Pod sufitem

Najbardziej popularne są pompony tworzone z bibuły. Wykonanie ich wymaga od nas nieco więcej zachodu niż w przypadku poprzedniego modelu. Nie jest to jednak nic trudnego i zapewniam, że przy odrobinie chęci uda Wam się stworzyć równie piękny okaz, jak te pokazane na poniższych zdjęciach :). Do przygotowania pomponu potrzebne nam będą:

1) Kilkadziesiąt arkuszy bibuły
2) Giętki drucik do przewiązania środka “harmonijki”
3) Nożyczki do przycięcia krawędzi “harmonijki”

Jak wykonać taki pompon? Prześledźcie poniższą obrazkową instrukcję :)

pompony

craftaholicsanonymous.net

Poznaliście już te najłatwiejsze do wykonania i najpopularniejsze pompony. Jeśli spodobały się Wam pompony we wnętrzach i w małym paluszku macie już technikę wykonywania powyższych modeli, możecie spróbować czegoś trudniejszego, na przykład pomponów wykonanych z materiału! Instrukcję obrazkową i opis (po angielsku) znajdziecie na stronie Craftaholics Anonymous.

jak zrobić pompony dekoracyjne

ohcrafts.net

Inne, równie urocze pompony (idealne do tworzenia łańcuchów z małymi pomponikami), to te tworzone z włóczki. Klikając na zdjęcie po lewej dowiecie się jak je wykonać :). Pełny opis (po angielsku) znajdziecie na stronie Oh Crafts.

A oto garść inspiracji w jaki sposób wykorzystać pompony we wnętrzu.


Autor: Basia z Meblobranie.pl
Zostaw komentarz:

Jeszcze nikt nie skomentował tego artykułu..

Bądź pierwszy! Powiedz nam co myślisz!

Wszystkie treści wykorzystywane na blogu są objęte prawem autorskim i ich jakiekolwiek wykorzystywanie jest zabronione!