Pomysł na aranżację jadalni

Ostatnio przedstawiałam Wam propozycje związane z wyspą w kuchni, a nieco wcześniej aranżacje kuchenne w różnych stylach. W związku z tym chyba warto iść krok dalej i zajrzeć również do jadalni. To jedno z najważniejszych pomieszczeń w każdym domu – dlatego warto poświęcić mu odrobinę uwagi.

krzeslo-bingo-krzeslo-do-kawiarni-21155-xl jadalnia14 jadalnia15

Dzisiejszy wpis nie będzie skupiał się na jednym, konkretnym stylu – będzie raczej mozaiką różnorodnych pomysłów na wystrój jadalni. To dość szczególne miejsce, ponieważ jadalnia to przestrzeń, w którym spędzamy czas z rodziną, bądź przyjaciółmi, czy znajomymi, na wspólnym spożywaniu posiłków. Biorąc pod uwagę te okoliczności, warto pamiętać, że powinno kojarzyć się z ciepłą, przyjemną i przyjazną atmosferę. Wprawdzie atmosfera i nastrój miejsca budowane są głównie przez ludzi, jednak wnętrza odgrywają także niemałą rolę. Ciepłe, lub odpowiednio dobrane, światło, przemyślany wystrój i, wpisująca się w klimat całego domu, kolorystyka to niebagatelne czynniki, mające wpływ na to, jak będziemy odbierać dane miejsce.

 jadalnia12aranżacja jadalni jadalnia13

Niekwestionowane centrum jadalni stanowi stół. To właśnie wokół niego gromadzimy się w gronie bliskich nam osób, by wspólnie spędzić czas. Decydując się na wyposażenie tego pomieszczenia, musimy pamiętać o tym, czy zazwyczaj spotykamy się w kameralnym gronie najbliższych, czy raczej wolimy większe spotkania. Ważne, by przy stole każdy z domowników i gości czuł się swobodnie, wygodnie i – po prostu – dobrze. Unikajmy zbyt małych i zbyt ciasnych stolików. Nawet najsmaczniejszy obiad, najbardziej apetyczna kolacja, ani najpyszniejsze ciasto nie odwrócą naszej uwagi od ciągle dokuczającej nam niewygody. Do tego odpowiednia ilość krzeseł i voilà! :)

jadalnia3 WNETRZA , POKOJ , MEBLE STYLIZACJA EVA MILCZAREK FOT. RADOSLAW WOJNAR PUBLIKACJA CZTERY KATY NR 11 (229) - 11 2010 WNETRZA , JADALNIA . MEBLE STYLIZACJA EVA MILCZAREK FOT. RADOSLAW WOJNAR PUBLIKACJA CZTERY KATY NR 9 (227) - 9 2010

Jak widzicie, jadalnie wykonane w różnych stylach, bywają równie urocze. Zarówno te tradycyjne, z drewnianym stołem i prostymi krzesłami, jak również bardziej nowoczesne i zaskakujące rozwiązania okazują się trafnym wyborem. Wydaje mi się, że jedyną dobrą wskazówką, poza odpowiednim doborem mebli, jest urządzenie jej z sercem i w taki sposób, byśmy czuli się w niej najlepiej. Jadalnia wcale nie musi być ogromna – czasem niewielki stolik z dwoma, czy czterema krzesłami lub fotelami może okazać się równie funkcjonalnym, co więcej – najodpowiedniejszym – rozwiązaniem. Wszystko uzależnione jest od tego, jaką powierzchnię możemy przeznaczyć na jadalnię oraz od tego, jak bardzo przywiązujemy wagę do tego, by było to miejsce epatujące ciepłem i zachęcające do spędzenia w nim wspólnych chwil z naszymi bliskimi.

jadalnia8 jadalnia10 jadalnia9

Zdjęcia pochodzą ze stron: Home Trendesign, Royalty living, Interior divine, Archithings, El home design, Diningroom design photo, Modeco design, Cztery Kąty.

Wyszukiwania powiązane z tematem:
krzesła do jadalni szare tapicerowane


Autor: Ewa z Meblobranie.pl
Zostaw komentarz:

Jeszcze nikt nie skomentował tego artykułu..

Bądź pierwszy! Powiedz nam co myślisz!

Wszystkie treści wykorzystywane na blogu są objęte prawem autorskim i ich jakiekolwiek wykorzystywanie jest zabronione!