Strefa zabaw w ogrodzie – przydomowy plac zabaw

Maluchom warto stworzyć w ogrodzie odpowiednią strefę zabaw, by zachęcić je do spędzania czasu na świeżym powietrzu i zapewnić dużo miejsca do zabaw w towarzystwie kolegów. Jak stworzyć odpowiedni przydomowy plac zabaw dla dzieci? Przygotowaliśmy dla Was kilka porad.

Przydomowy plac zabaw

Przydomowy plac zabaw

Dzieci uwielbiają posiadać przestrzeń przeznaczoną wyłącznie dla nich, w której mogą schować się przed rodzicami i oddać ulubionym zabawom. Dlatego też domki ogrodowe dla dzieci to strzał w dziesiątkę – maluchy mogą w nich stworzyć prywatne, zamknięte przed rodzicami miejsce, jednocześnie pozostając pod czujnym okiem opiekunów. Taki domek dla dzieci może też stać się podstawą do stworzenia kącika do zabaw w ogrodzie czyli przydomowego placu zabaw. O jakie elementy warto uzupełnić taką prywatną dziecięcą bazę?

Przydomowy plac zabaw

Piaskownica dla dzieci

Na początek klasyczny dodatek – piaskownica. Uwielbiana szczególnie przez małe dzieci, z prawdziwą pasją oddające się lepieniu babek z piasku i budujące zamki dla lalek czy innych zabawek. Kupując piasek należy zwrócić uwagę by był to piasek odpowiedni do piaskownic dla dzieci, pozbawiony zanieczyszczeń czy toksyn. Najlepszym wyborem jest w tym wypadku piasek atestowany, przeznaczony specjalnie do piaskownic. Warto też pamiętać by zamykać piaskownicę poza czasem użytkowania, by piasek nie został zanieczyszczony przez zwierzęta.

piaskownica dla dzieci

Huśtawki ogrodowe

Jaki jeszcze element placu zabaw można określić jako podstawowy? Z pewnością nie można zapomnieć o huśtawkach ogrodowych. Możliwości mamy naprawdę szerokie – od prostych huśtawek robionych domowymi sposobami, przez gotowe konstrukcje przeznaczone dla dzieci w określonym wieku, aż po wiszące czy stojące samodzielne huśtawki ogrodowe. Ciekawym rozwiązaniem są na przykład huśtawki hamakowe czy bujaki przypominające kokony, w których można wygodnie się rozłożyć i leniwie pokołysać się na świeżym powietrzu.

huśtawki ogrodowe

Zjeżdżalnie ogrodowe

Popularnym elementem wyposażenia przydomowych placów zabaw dla dzieci są też zjeżdżalnie ogrodowe, dostępne w wielu wariantach kolorystycznych. Często można je dobrać jako element uzupełniający do domków ogrodowych dla dzieci, dostępne są też jako elementy wolnostojące. Ich rozmiar powinien zależeć od wieku dziecka – dla starszych dzieci warto kupić większą zjeżdżalnię, pozwalającą na dłuższe zjazdy, a dla maluchów bezpieczniejsze będą mniejsze konstrukcje, odpowiadające rozmiarami ich potrzebom.

przydomowy plac zabaw dla dzieci

Trampoliny dla dzieci

Plac zabaw dla dzieci można też uzupełnić o trampoliny ogrodowe. Jest to rodzaj zabawki ogrodowej, który pozwoli na bezpieczne rozładowanie nadmiaru energii naszych pociech. Dodatkową zaletą jest też fakt, że ćwiczenia na trampolinie, jak każda forma aktywności, wzmacniają mięśnie i poprawiają ukrwienie całego ciała. Świetnie więc się sprawdzi również jako wsparcie rozwoju fizycznego naszego malucha. Trampoliny dla dzieci to gwarancja żywiołowej, bezpiecznej zabawy tuż pod czujnym okiem opiekuńczych rodziców.

Przydomowy plac zabaw

Dodatkowe atrakcje dla dzieci

Oprócz klasycznych dodatków, można uzupełnić plac zabaw o atrakcje bardzo proste, a jednocześnie zapewniające wiele radości. Prosta lina do wspinaczki, pleciona siatka, po której maluch będzie mógł się wspinać, dodatki w stylu lunety czy koła okrętowego – tego typu drobne elementy tworzą dobre tło do dziecięcych zabaw, inspirujące je do tworzenia nowych, ciekawych scenariuszy. W wyszukiwaniu takich dodatków możemy posłużyć się zarówno własną wyobraźnią, jak i gotowymi rozwiązaniami proponowanymi przez producentów.

***

Stworzenie odpowiedniej przestrzeni do zabawy dla naszego malucha nie sprawi nam problemu – wystarczy wybrać zestaw atrakcji odpowiednio dopasowany do jego wieku i potrzeb. Gotowe rozwiązania proponowane przez producentów z pewnością ułatwią nam przejście przez cały proces.Autor: Natalia z Meblobranie.pl
Zostaw komentarz:

Jeszcze nikt nie skomentował tego artykułu..

Bądź pierwszy! Powiedz nam co myślisz!

Wszystkie treści wykorzystywane na blogu są objęte prawem autorskim i ich jakiekolwiek wykorzystywanie jest zabronione!