Rośliny do góry nogami “Boskke”

Proponując Wam donice ogrodowe firmy Boskke nie możemy nie wspomnieć o roślinach, które możemy w nich hodować.

Anturium

czyli inaczej Flamingo Flower, z ciemnymi błyszczącymi liśćmi w kształcie serca.  Kwiaty występują  w kolorach: czerwonym, białym i różowym.  Wymaga odpowiedniego naświetlenia,  należy unikać bezpośredniego światła słonecznego.

Areca Palm

inczej  Golden Palm Cane z pierzastymi zielonymi  liśćmi, promieniującymi  z kilku pni. Przez NASA uznana  jako roślina,  która promuje oczyszczanie powietrza.

Paproć

Paproć posiada długie, zielone  liście które świetnie wyglądają wisząc do góry nogami.  Przy hodowli tej rośliny należy unikać bezpośredniego  światła słonecznego.

Angielski bluszcz

Klasyczna, elegancka i łatwa w pielęgnacji roślina. Należy unikać bezpośredniego stałego kontaktu  światła słonecznego z rośliną.

Koper

Koper j aromatyczne zioło z szerokim zastosowaniem kulinarnym i leczniczym.

Pelargonia

jeden z najbardziej popularnych roślin kwiatowych. Mające duże jasne i pachnące kwiaty wydzielają przyjemne zapachy w pomiesczeniach.

Mięta

Doniczki mogą również posłużyć do hodowli domowych ziół.

Orchidea

Jeden z najbardziej popularnych gatunków kwiatów, ma piękne i eleganckie liście.  Przy hodowli należy unikać bezpośredniego kontaktu ze światłem słonecznym.

Pietruszka

Jedno z najbardziej znanych  ziół powszechnie stosowane w kuchni i medycynie. Zaleca się hodowle w jasnym świetle ewentualnie odpowiada jej słoneczne położenie.

Lilie

Charakteryzują się ciemnozielonymi błyszczącymi liśćmi o długich i białych kwiatach.  Nie należy hodować ich bezpośrednio na słońcu.

Rubber Plant

Rośliny posiadające grube, błyszczące, owalne liście, zazwyczaj zielone lub w ciemnoczerwonym kolorze.

Truskawka

Do Skyplantera można śmiało zasadzić truskawki.


Autor: aga
Zostaw komentarz:

Jeszcze nikt nie skomentował tego artykułu..

Bądź pierwszy! Powiedz nam co myślisz!

Wszystkie treści wykorzystywane na blogu są objęte prawem autorskim i ich jakiekolwiek wykorzystywanie jest zabronione!