Wakacyjny salon pod chmurką – jak go urządzić?

Lato to wymarzony okres do wypoczynku na świeżym powietrzu. Sam urlop jest jednak najczęściej niewystarczający by nacieszyć się piękną pogodą. I właśnie dlatego warto zadbać o urządzenie wakacyjnego salonu pod chmurką na swoim balkonie czy tarasie, który pozwoli nam wykorzystać do wypoczynku nawet te słoneczne dni, których większą część zmuszeni jesteśmy spędzić w pracy. Jak się zabrać za tworzenie takiego idealnego letniego zakątka? Mam dla Was kilka porad.

Caprice narożnik z technorattanu Caffe

Kilka wskazówek przy urządzaniu kącika wypoczynkowego w ogrodzie?

Nawet na mniejszej przestrzeni można stworzyć wygodną i elegancką przestrzeń do wypoczynku. Wystarczy wybrać odpowiednie komplety ogrodowe, dopasowane do możliwości naszego balkonu czy tarasu. Na mały balkon nie ma sensu kupować dużego zestawu ogrodowego. Znacznie lepiej sprawdzą się niewielkie meble składane czy pojedyncze fotele, na których domownicy będą mogli wygodnie się rozsiąść.

Altito Doppio - Dwa fotele z technorattanu Dim Grey & Taupe

Z kolei jeśli taras jest duży, ale wąski, warto wybrać dopasowane do jego szerokości meble ogrodowe modułowe. W ten sposób zyskamy dużo wygodnych miejsc do siedzenia i jednocześnie nie będziemy mieli problemu z zachowaniem funkcjonalności tarasu. W kwestii samych mebli na taras warto zadbać o to, by były odporne na warunki atmosferyczne: deszcz, temperatury i promieniowanie UV. Prym w tej kategorii wiodą meble technorattanowe i ich imitacje wykonane z tworzyw sztucznych.

Zestaw wypoczynkowy technorattan LIGURITO VII Off-WHITE Elite & Taupe

Dodatki do mebli ogrodowych – jakie wybrać?

Urządzając idealny salon pod chmurką warto pamiętać o dwóch elementach. Przede wszystkim zadbajmy o parasol ogrodowy, który osłoni nas przed męczącym słońcem. Warto pamiętać o tym elemencie, żeby w okresie silnych upałów nie musieć rezygnować z wypoczynku na świeżym powietrzu. Dodajmy, że parasol ogrodowy jest niezbędny dla posiadaczy mocno oświetlonych południowych tarasów. Jeśli nasz balkon czy taras usytuowany jest od strony północnej, osłona nie jest aż tak niezbędna.

Zestaw technorattanowy STELVIO Caffe

Druga kwestia to dobór odpowiednich doniczek ogrodowych i roślin, które pozwolą nam nadać aranżacji bardziej ogrodowego charakteru. Rośliny mogą też posłużyć jako osłona przed nadmiernym słońcem czy odgrodzenie od ruchliwej ulicy. Szczególnie łatwo wykonać taką piękną zieloną ścianę, jeśli nad nami znajduje się taras lub balkon, w stronę którego mogą się piąć rośliny.

Zestaw mebli ogrodowych Corfu Weekend Curver Brązowy

Ogrodowe akcesoria pomogą stworzyć odpowiedni efekt i nastrój

Kiedy mamy już na naszym balkonie czy tarasie podstawowe ogrodowe wyposażenie, pozostaje nam jeszcze dobór odpowiednio efektownych dodatków. Mowa oczywiście o poduszkach ozdobnych, kocach na chłodniejsze dni, ciekawych wazonikach i ogrodowych dodatkach oraz ozdobnym oświetleniu. Szczególnie warto zwrócić uwagę na ostatni element, ponieważ wieczorem to właśnie on nada ton naszej aranżacji.

Keter Provence grafitowy - narożnik na taras

Na tarasach i balkonach świetnie sprawdzają się sznury światełek, ozdobne latarenki, biokominki, a także bardzo nowoczesny dodatek – doniczki wyposażone w oświetlenie LED. Taka donica nadaje magicznego wyglądu roślinom i całej aranżacji, a jednocześnie pozwala na zachowanie jej bardzo nowoczesnego charakteru. Warto rozważyć różne opcje dodatków i ostatecznie wybrać takie, które najlepiej będą współgrać z naszym ogrodem.

***

Jak prezentują się Wasze wakacyjne salony? A może macie jakieś rady dla osób dopiero urządzających swój kącik? Dajcie znać w komentarzach!


Autor: Natalia z Meblobranie.pl
Zostaw komentarz:

Jeszcze nikt nie skomentował tego artykułu..

Bądź pierwszy! Powiedz nam co myślisz!

Wszystkie treści wykorzystywane na blogu są objęte prawem autorskim i ich jakiekolwiek wykorzystywanie jest zabronione!