Salon w stylu glamour – jak go urządzić?

Styl glamour to połączenie elegancji z odrobiną blichtru i przepychu. Jego początki odnajdujemy we wnętrzach barokowych i rokokowych, w których liczyły się skomplikowane detale i złocone zdobienia. Współcześnie styl glamour jest nieco bardziej zrównoważony. Łączy się tu najczęściej proste, minimalistyczne meble z eleganckimi zdobieniami, a jeśli decydujemy się na bardziej ozdobnie wykończone meble, stawiamy na proste barwy – biel i czerń – uzupełnione o srebro czy odcienie złota. Dzięki temu współczesne wnętrza glamour łączą w sobie przepych z elegancją. Jak stworzyć takie wnętrze? Przyjrzymy się temu procesowi krok po kroku.

Salon w stylu glamour ze stolikiem Pixel X

Styl glamour a ściany

Styl glamour bardzo lubi dekoracje ścienne 3D i bogato zdobione tapety – to często własnie one nadają wnętrzu określony styl. Jeśli chcielibyśmy na początek zdecydować się na coś spokojniejszego, zacznijmy od pojedynczej ściany czy jednego dekoracyjnego ornamentu. Połączenie gładkich ścian z jedną w bardzo oryginalnym wykończeniu, świetnie wpasowuje się we współczesne wnętrza glamour. W tego typu wnętrzach sprawi się też biała cegła czy dekoracje ścienne imitujące obicie ścian z tkaniny.

Salon w stylu glamour z dekoracją ścienną Loft Design System

Meble w stylu glamour

W kwestii mebli mamy do wyboru dwie drogi – możemy postawić na minimalistyczne meble ze skóry lub bardziej ozdobne meble tapicerowane welurem, żakardem czy pluszem, z ciekawymi wykończeniami. Wybierając fotele, krzesła i sofy pamiętajmy, by zachować jednolity styl całego wnętrza – dzięki temu całość będzie wydawać się bardziej harmonijna. Co ważne, we wnętrzach glamour można pozwolić sobie na bardziej oryginalne meble w stylu ludwikowskim i ustawienie w salonie nietypowych mebli, jak szezlong czy duża pufa.

Wnętrze w stylu glamour ze ścianami wykończonymi panelami Dunes

Stolik kawowy – jaki?

Ważnym elementem wykończenia salonu jest również stolik kawowy. W jego wyborze mamy naprawdę dużą swobodę – może być to coś prostego i nowoczesnego, co nieco uspokoi całą aranżację, lub coś bardzo oryginalnego, co podkreśli barokowo-rokokowe korzenie stylu glamour. Jeśli stawiamy na prosty model, nie zapomnijmy o odpowiednich elementach dekoracyjnych na stolik, takich jak ozdobne figurki, latarenki czy świeczniki, najlepiej w jednolitej, bogatej kolorystyce, jak srebro, złoto czy miedź.

Aranżacja salonu w stylu glamour ze stolikiem Pixel X

Glamour tkwi w szczególe

Dekoracje i dodatki to zdecydowanie najważniejszy element wystroju wnętrza w stylu glamour. Jeśli chodzi o oświetlenie wewnętrzne, zdecydowanie najpopularniejsze są kryształowe żyrandole i błyszczące lampy wiszące. Kolejny ważny element to lustro – koniecznie w bogato zdobionych ramach. Wyjątkiem są tutaj niewielkie pomieszczenia, w których ze względu na rozmiary lepiej wykończyć lustrami jedną ze ścian, rezygnując z bogatych ram. To pozytywnie wpłynie na jego proporcje.

***

Salon w stylu glamour powinien być pełen błysku, luksusu i przepychu, ale w tym wszystkim nie możemy zapomnieć o dobrym guście. Dzięki temu uzyskamy wnętrze nie tylko bogate, ale jednocześnie bardzo eleganckie. Jestem pewna, że uda się Wam ta trudna sztuka – po zakończeniu prac, nie zapomnijcie pochwalić się efektami!


Polecamy inspiracje:

Autor: Natalia z Meblobranie.pl
Zostaw komentarz:

Jeszcze nikt nie skomentował tego artykułu..

Bądź pierwszy! Powiedz nam co myślisz!

Wszystkie treści wykorzystywane na blogu są objęte prawem autorskim i ich jakiekolwiek wykorzystywanie jest zabronione!