Schody – najlepsze aranżacje

Schody nie muszą być jedynie koniecznym elementem konstrukcyjnym, dzięki któremu możemy przemieszczać się między kondygnacjami. Wewnętrzne schody mogą pełnić rolę pięknej dekoracji i centralnego elementu we wnętrzu. Jak osiągnąć ten efekt?

Klatka schodowa nad salonem

Schody jako dekoracja wnętrza

Schody nie muszą być ukrywane w zakamarkach, oddzielane od części dziennej mieszkania. Można je odpowiednio wyeksponować i stworzyć z nich prawdziwą ozdobę salonu. Ciekawym pomysłem jest pomalowanie ich na intensywny kolor, który będzie przyciągał uwagę osób wchodzących do wnętrza.

różowe schodyschody pomalowane na kolorowoKlatka schodowa z ażurowym przepierzeniem

W przypadku małych przestrzeni doskonale sprawdzą się wąskie, kręte schody wykonane na stalowym stelażu. Ale nie tylko! Drewno również można wykorzystać do stworzenia ciekawej klatki schodowej. Rozwiązań jest bardzo wiele. Tylko wyobraźnia (i zasobność portfela) mogą nas ograniczać.

schody jako pojedyncze kawałki drewnaCzarna klatka schodowa pośrodku jasnego pomieszczenia

Klatka schodowa – uzupełnienie nowoczesnego wnętrza

W nowoczesnych wnętrzach i loftach coraz popularniejsze stają się klatki schodowe w stylu industrialnym. Takie schody wykonane są zazwyczaj z ciekawie uformowanego metalu. Może to być na przykład ażurowa blacha połączona z drewnem, metalowa siatka czy schodki ukształtowane w nietypowy sposób.

schody industrialnemetalowa klatka schodowaażurowa klatka schodowa

W eleganckich aranżacjach dobrze sprawdzą się schody o gładkich, miękkich liniach, zaplanowane niczym przestrzenna rzeźba. W takim wydaniu dobrze wygląda klatka schodowa utrzymana w bieli, której kolor dodatkowo będzie przywodził na myśl rzeźbiarskie skojarzenia.

klatka schodowa jak rzeźbabiała klatka schodowaczarno-białe schody

Funkcjonalny element mieszkania

W ostatnich latach coraz popularniejsze staje się również wykorzystanie schodów jako półek. Można z klatki schodowej uczynić całkiem dosłowny regał na książki lub też po prostu uzupełnić przestrzeń pod schodami funkcjonalnymi półkami. Dzięki takiemu rozwiązaniu schody staną się funkcjonalnym elementem wnętrza.

schody jako półki na książkiklatka schodowa z półkamiklatka schodowa z półkami

Jeżeli nie posiadamy piętrowego domu, wcale nie musimy być pozbawieni możliwości zamontowania w naszym wnętrzu schodów. W loftach lub starych kamienicach, w których strop jest wystarczająco wysoki, możemy pozwolić sobie na przykład na antresolę. Prowadzące na nią schody mogą stać się wyrazistym i oryginalnym dodatkiem do mieszkania.

Wyszukiwania powiązane z tematem:
najlepsze fotele obrotowe dla dzieci


Autor: Basia z Meblobranie.pl
Zostaw komentarz:

Jeszcze nikt nie skomentował tego artykułu..

Bądź pierwszy! Powiedz nam co myślisz!

Wszystkie treści wykorzystywane na blogu są objęte prawem autorskim i ich jakiekolwiek wykorzystywanie jest zabronione!