Solarne panele elastyczne – co warto o nich wiedzieć?

Ogniwa elastyczne fotowoltaiczne cieszą się rosnącą popularnością. Ich niewątpliwe zalety znajdują coraz więcej fanów w rozmaitych kręgach. Co warto o nich wiedzieć? Czy warto zainwestować w panele słoneczne elastyczne? Jak się za to zabrać?

ogniwa fotowoltaiczne elastyczne

Dlaczego warto postawić na elastyczne panele solarne?

Elastyczne panele fotowoltaiczne są dobrym wyborem z co najmniej kilku powodów. Pierwszy z nich jest prozaiczny – na dłuższą metę pozwalają zaoszczędzić całkiem sporą sumkę pieniędzy. Po jednorazowej inwestycji polegającej na ich kupnie i montażu solarne panele elastyczne przez długi czas dostarczać nam będą darmową energię elektryczną. Panele solarne elastyczne są również bardzo ekologicznym źródłem energii. Jest to więc nie tylko okazja do zaoszczędzenia pieniędzy, ale również do zadbania o środowisko naturalne. Panel fotowoltaiczny elastyczny nie emituje w końcu do atmosfery dwutlenku węgla ani innych szkodliwych gazów.

Są jednak ludzie, którzy przekonani są nawet do tego źródła energii, zastanawiają się jednak, w czym solary elastyczne będą lepsze od sztywnych paneli. Odpowiedź jest prosta. Nie dość, że jeśli chodzi o elastyczne panele fotowoltaiczne, cena będzie odpowiadała cenie ogniw tradycyjnych o porównywalnej mocy, to jeszcze dostajemy tu konkretne korzyści. Ogniwa takie lepiej trzymają się zakrzywionego podłoża, a także łatwiej się je montuje. Ponadto zajmują mniej miejsca niż sztywne konstrukcje i dają dzięki temu zdecydowanie większy komfort użytkowania.

Gdzie mogą przydać się elastyczne panele fotowoltaiczne?

Gdzie znajdą zastosowanie panele elastyczne? Ich konstrukcja sprawia, że mogą przydać się zwłaszcza na wakacjach. Panel solarny elastyczny z powodzeniem zamontować możemy na przykład na dachu kampera. Zwłaszcza w słonecznych sezonach letnich uzyskać w ten sposób możemy darmowe źródło energii elektrycznej, tak przydatnej, gdy wypoczywamy z przyjaciółmi, rodziną lub samotnie na jakimś odludziu. Oczywiste jest, że w przypadku tego rodzaju wojaży elastyczne moduły fotowoltaiczne mogą również zasilać nawet przyczepę kempingową. Dobrze sprawdzą się również w domkach letniskowych.

Inny rodzaj aktywności, do którego możemy wykorzystać baterie słoneczne elastyczne, to zamontowanie ich na jachcie. Tam również energia elektryczna z pewnością nieraz będzie przydatna, dlaczego więc nie czerpać z jej darmowego i przyjaznego środowisku źródła? Mało tego, panele fotowoltaiczne elastyczne o odpowiednio dużej mocy są w stanie zasilić nawet silnik elektryczny w motorówce. Oczywiste jest, że z tym źródłem zasilania nie wygramy raczej wyścigu motorówek, jednak do spokojnego rejsu, służącego komfortowemu wypoczynkowi w pełni się sprawdzą. Świadomość, że dbamy zarówno o swój portfel, jak i środowisko, na pewno nam ten rejs dodatkowo uprzyjemni.

Panel solarny elastyczny – na co zwracać uwagę przy zakupie?

Załóżmy, że podjęliśmy już decyzje i zaopatrujemy się w elastyczne ogniwa fotowoltaiczne. Na co powinniśmy zwrócić swą uwagę? Przede wszystkim zastanówmy się, ile energii chcielibyśmy móc dostarczyć swojej łodzi czy kamperowi. Czasem może okazać się, że pojedynczy elastyczny panel słoneczny nie wystarczy. Warto więc przeliczyć, jaka liczba ogniw będzie dla nas optymalna, a także upewnić się, że mamy odpowiednio dużo miejsca, by zamontować wszystkie wybrane ogniwa fotowoltaiczne elastyczne. Od tego, jakie elastyczne panele słoneczne wybierzemy (i w jakiej ilości) zależeć też będzie wybór innych elementów, jak choćby regulator ładowania czy przetwornica.

Jeśli nie mamy czasu lub nie czujemy się na siłach, najlepiej będzie, jeśli panel słoneczny elastyczny zamontuje na naszym pojeździe specjalista, który robi takie rzeczy zawodowo. Warto zawczasu zastanowić się nad tą ewentualnością. O czym jeszcze warto pamiętać? Kupując elastyczne panele fotowoltaiczne, podobnie jak każdy sprzęt, najlepiej wybrać znaną i cenioną markę, działającą już jakiś czas na rynku. Zwykle jest to wystarczająca gwarancja solidności produktu, a w ostateczności braku problemów z ewentualną gwarancją.


Autor: Dorota z Meblobranie.pl
Zostaw komentarz:

Jeszcze nikt nie skomentował tego artykułu..

Bądź pierwszy! Powiedz nam co myślisz!

Wszystkie treści wykorzystywane na blogu są objęte prawem autorskim i ich jakiekolwiek wykorzystywanie jest zabronione!