Sposób na wnękę w mieszkaniu – aranżacje

Wnęki to jeden z elementów niemal każdego mieszkania – niektórzy nie są z nich zadowoleni, inni wręcz przeciwnie – sami starają się o to, by w ich domu było choć kilka dekoracyjnych wnęk. To jeden z aktualnych trendów, na który decydujemy się coraz częściej. Zagospodarowanie tego typu przestrzeni nie jest wcale tak trudne – nie musi wiązać się z tradycyjnymi, drewnianymi szafami od podłogi do sufitu, zmniejszającymi optycznie niewielkie przedpokoje bądź stanowiącymi olbrzymie drewniane “łaty” w pokojach.

Wnęka w centralnym punkcie salonu

Meble dopasowane do wnęki

Nowoczesne szafy wnękowe dostępne są nie tylko w szerokiej gamie kolorystycznej, ale również wykonywane są z różnego rodzaju materiałów, które bez problemu można dostosować do już zaaranżowanego wnętrza. Doskonale wpisują się w klimat minimalistycznych, prostych wnętrz – komponując się z resztą zastosowanych kolorów – lub też stanowią charakterystyczny element, kontrastujący z resztą wystroju. W każdym z  tych wypadków dają szerokie możliwości działania, a dopasowanie szafy do własnych oczekiwań okazuje się zupełnie bezproblemowe.

Wnęka z półkamiwww.interiorstyledesign.tumblr.com

Wnęki dekoracyjne

Coraz częściej możemy spotkać się z wnękami dekoracyjnymi, wykonywanymi na życzenie właścicieli mieszkań. Sprawdzają się w charakterze dodatkowej przestrzeni na książki czy płyty, są też idealnym miejscem na telewizor. Dużo uroku dodaje im dodatkowe, nastrojowe oświetlenie.

Wnęka w łazienceWnęka nas sofą, wykorzystana jako podświetlona wystawa zdjęć.

Do stworzenia wnęk wykorzystywane są najczęściej płyty gipsowo-kartonowe. Ich niekwestionowaną zaletą jest niska cena, ale mają też inny duży plus – pozwalają na dowolne aranżowanie przestrzeni. Płyty można zastosować w każdym pomieszczeniu. Możemy je przycinać według naszych potrzeb, jak również wycinać w nich otwory, przez co nasza wyobraźnia zyskuje kolejne pole do popisu.

Zagospodarowanie wnęki w łazienceSypialnia z wnękami

Bardzo często w dekoracyjnych wnękach montowane jest dodatkowe oświetlenie, które umożliwia ocieplenie pomieszczenia bądź wprowadzenie do niego elementu urozmaicającego zbyt prosty i przewidywalny wystrój. A jakie są wasze pomysły na urządzenie wnęki? Podzielcie się nimi w komentarzach :)


Autor: Ewa z Meblobranie.pl
Zostaw komentarz:

Jeszcze nikt nie skomentował tego artykułu..

Bądź pierwszy! Powiedz nam co myślisz!

Wszystkie treści wykorzystywane na blogu są objęte prawem autorskim i ich jakiekolwiek wykorzystywanie jest zabronione!