Stół kuchenny mocowany do ściany, czyli najskuteczniejszy ratunek dla małej kuchni!

Zaaranżowanie wnętrza małej kuchni to nie lada wyzwanie. Jak umieścić w niej komplet szafek, zmywarkę, lodówkę i jeszcze stół? Istnieje na szczęście kilka banalnie prostych patentów, jak sprytnie urządzić nawet najmniejszą kuchnię i jeszcze dodatkowo ją optycznie powiększyć!

Stół kuchenny mocowany do ściany

W niewielkiej kuchnie idealnie sprawdzi się stół kuchenny mocowany do ściany

Jaki stół do małej kuchni?

Dekoratorzy wnętrz nie mają wątpliwości i zgodnie polecają stół kuchenny mocowany do ściany. W czym tkwi jego sekret? Zależnie od modelu, może mieć różne wymiary i kształty – od bardziej opływowych po prostokątne. Jednak każdy z nich bardzo szybko można zamocować wprost do ściany w kuchni. Zajmuje więc znacznie mniej miejsca, niż tradycyjny stolik. Mimo, że nie ma nóg, jest wyjątkowo stabilny i wytrzymały. Bez trudu utrzyma kubki z poranną kawą, talerze z zupą i kanapkami. Stół kuchenny mocowany do ściany to znakomita alternatywa dla tradycyjnych, topornych stołów, zajmujących połowę powierzchni kuchni. Co więcej, niektóre modele dodatkowo się jeszcze składają. Możemy je więc rozstawiać tylko wtedy, kiedy będą nam potrzebne – a to oznacza zaoszczędzenie dodatkowej przestrzeni w kuchni.

Stoły duże czy małe?

W przypadku niedużej kuchni, odpowiedź wydaje się być oczywista – najlepiej postawić na małe stoły kuchenne. Nie chodzi wyłącznie o oszczędność miejsca! Duże stoły dodatkowo zmniejszają optycznie kuchnię i sprawiają, że wydaje się być po prostu źle zagospodarowana. Małe stoły kuchenne nadadzą wnętrzu lekkości, a sprytnym zaaranżowaniem będzie ustawienie ich pod oknem. Parapet będzie mógł stanowić ich naturalne przedłużenie i służyć np. jako miejsce na serwetki czy przyprawy. Wybierając model dla siebie, zwróćmy szczególną uwagę na tworzywo z którego zostały zrobione. Drewno, choć klasyczne i zawsze modne, jest też niestety toporne i ciężkie. W przypadku małej kuchni, lepiej zastąpić je lekkimi, plastikowymi stolikami. Mają one jeszcze dodatkowy atut – nie wymagają szczególnej pielęgnacji i bez większej szkody mogą być zalane cieczą lub czymś ubrudzone. O drewniane stoły natomiast trzeba się szczególnie troszczyć – stosować specjalne olejki i chronić przed zalaniem, o co w każdej kuchni jest niezwykle trudne. Jeśli jednak bardzo zależy nam na drewnianych akcentach, takie meble możemy ustawić w salonie czy naszej sypialni.

Optyczne powiększenie – czyli kilka przydatnych tricków

Fizycznie nie uda nam się zwiększyć metrażu naszej kuchni, istnieje na szczęście kilka sprytnych tricków, jak zrobić to optycznie. Po pierwsze, wybierajmy jasne, pastelowe barwy mebli i ścian. Stoły kuchenne białe, najlepiej o błyszczącym, odbijającym światło blacie, to sprawdzony patent. Warto postawić na prosty, skromny wystrój i wybrać klasyczne meble. Tak jak w przypadku stołów kuchennych, najlepsze będą te, które mają błyszczącą powierzchnię. Lepiej unikać ciężkich zestawów i ciemnych, matowych stołów. Nie przesadzajmy także z gadżetami. Urocze naczynia na przyprawy lub ozdobne stojaki na serwetki, lepiej zastąpić prostymi odpowiednikami, np. ze szkła.Autor: Meblobranie
Zostaw komentarz:

Jeden komentarz do wpisu “Stół kuchenny mocowany do ściany, czyli najskuteczniejszy ratunek dla małej kuchni!”
  1. Bruno Sierpień 10, 2018 at 11:12 #

    Wszystko ładnie i pięknie. Tylko ja szukam po całym internecie i szukam małego stolika w kolorze białym lub czarnym mocowanego do ściany i przeważnie tak jak u was . Komentarze i opinie. To proszę mi znaleźć takowy i zaraz kupię. Pozdrowienia bb.

     

Wszystkie treści wykorzystywane na blogu są objęte prawem autorskim i ich jakiekolwiek wykorzystywanie jest zabronione!