Stół kuchenny z szufladami – czyli klasyka inaczej

Stoły kuchenne nie muszą być nudne. Jeśli w naszym mieszkaniu preferujemy nietuzinkowe rozwiązania, warto zamienić prostokątne, typowe blaty na takie o oryginalnym kształcie lub wzbogacone o funkcjonalne szufladki.

Stół kuchenny z szufladami

W nowoczesnych wnętrzach można ładnie ukryć szuflady w stole kuchennym, dzięki czemu zyskuje on na praktyczności.

Oryginalność i funkcjonalność

W polskich domach wciąż dominują typowe prostokątne stoły. Znakomicie sprawdzają się dla osób, które nie lubią się wyróżniać i cenią wygodę. Warto jednak pamiętać, że oryginalność nie musi równać się niepraktyczność.  Świetnym przykładem jest stół kuchenny z szufladami. Łączy w sobie oryginalność z funkcjonalnością. Wyróżni się spośród innych stół dostępnych na rynku, bez względu na kształt. Rząd szufladek będzie znakomitym schowkiem dla różnego rodzaju drobiazgów – sztućców czy serwetek. Stoły kuchenne z szufladami nawiązują swoim designem to tradycyjnych mebli i klasycznych projektów, dlatego nadadzą każdej kuchni charakteru i elegancji. Szuflady uatrakcyjnią stół, wyróżnią go na tle innych modeli, i okażą się wyjątkowo praktycznym schowkiem na różne drobiazgi.

Blaszane szafki z szufladami

fot. westwing.pl

Nie tylko prostokątne

Chociaż w polskich kuchniach wciąż dominują prostokątne stoły, producenci proponują także modele w innych kształtach. Możemy wybierać spośród stolików kwadratowych, wmocowanych w ścianę i składanych. Szczególnie warte polecenia są jednak stoły kuchenne okrągłe. Produkowane są z drewna lub tworzyw sztucznych, dlatego dopasują się zarówno do wnętrz utrzymanych w nowoczesnym duchu, jak i tradycyjnych wystrojów. Okrągły stół nie narzuca hierarchii, co z kolei ułatwia budowanie przyjaznych relacji między osobami, które za nim siedzą. Dlatego świetnie sprawdzi się zarówno w rodzinnych kuchniach, jak i np. studenckich mieszkania. Brak kantów przy takim stole to także ogromna zaleta w domach, szczególnie w domach, w których mieszkają małe dzieci i są narażone na siniaki. Takie fasony szczególnie polecane są również w małych kuchniach. Ich specyficzne kształty ułatwią ich optymalne ustawienie i optyczne zyskanie trochę przestrzeni w ciasnym wnętrzu.

Stół z małymi szufladkami na serwetki czy sztućce

fot. czterykaty.pl

Recepta na niebanalny wystrój

Jeżeli cenimy kombinację oryginalności z funkcjonalnością mebli, bez wahania możemy wybrać fasony wzbogacone o szufladki. Ten dyskretny dodatek wyróżni nasz stół, a zarazem ułatwi przechowywanie różnych drobiazgów. Z kolei stoły okrągłe są szczególnie polecane do małych kuchni lub dla rodzin wychowujących małe dzieci. Jeżeli natomiast chcemy nadać nowego charakteru meblom, które już posiadamy, wystarczy kilka prostych tricków. Blaty stoły możemy udekorować kolorowymi podkładkami, które dodatkowo ochronią ich powierzchnię przed wysokimi temperaturami i zarysowaniem. Możemy także postawić na oryginalne dodatki na stół – na przykład nietuzinkowe pojemniczki na przyprawy czy stojak na serwetki. Jeżeli mamy zdolności manualne, bez trudu wykonamy je samodzielnie. Wydzierganie na drutach ręcznych podkładek na stół również stanowi niewymagające zadanie. Efekt? Oryginalny dodatek na stół i ogromna satysfakcja jego wykonawcy.Autor: Meblobranie
Zostaw komentarz:

Jeszcze nikt nie skomentował tego artykułu..

Bądź pierwszy! Powiedz nam co myślisz!

Wszystkie treści wykorzystywane na blogu są objęte prawem autorskim i ich jakiekolwiek wykorzystywanie jest zabronione!