Stół okrągły czy prostokątny w niewielkim salonie?

Przy niewielkim metrażu odpowiednia aranżacja jest kluczowa. Pozwala ona efektywnie wykorzystać przestrzeń, a tym samym mieszkać komfortowo. Jednym z ważniejszych wyborów jest jaki stół do salonu wybrać – okrągły czy prostokątny?

okrągły czy prostokątny stół w małym salonie w bloku

Różnice między stołem okrągłym a prostokątnym

Stół okrągły czy kwadratowy – podstawową różnicą w ich przypadku jest kształt. Każdy z nich warunkuje to, czy mebel będzie pasował do pozostałych sprzętów małego pokoju dziennego, oraz jaką przestrzeń będzie zajmował.

Okrągły stół ma tę zaletę, że łatwo zmieścić przy nim więcej gości. Korzystanie z niego jest bardzo komfortowe. Oprócz tego, okrągły stół w małym salonie w bloku dodaje odrobiny elegancji. Może być ciekawym i funkcjonalnym akcentem prawie każdego mieszkania.

stół okrągły czy kwadratowy do małego pokoju dziennego

Prostokątny stół do salonu to niezawodna klasyka, choć zazwyczaj oferuje on mniej miejsc do siedzenia ze względu na ostre rogi. Jednak doskonale sprawdza się w prawie każdej przestrzeni i łatwo go ustawić. Korzystanie z niego jest także dość komfortowe. Jednak który z nich – okrągły czy prostokątny stół – lepiej sprawdzi się w niewielkim salonie?

Jaki stół do małego pokoju dziennego wybrać?

Niewielki salon jest dość wymagający – odpowiednia aranżacja pozwala zorganizować odpowiednią przestrzeń do codziennego relaksu czy rodzinnych spotkań. Jednym z ważniejszych elementów nawet małego pokoju dziennego jest stół. Jaki wybrać – stół okrągły czy kwadratowy – do niewielkiego salonu?

Podstawowym problemem jest odpowiednia aranżacja miejsca. Jeśli w małym salonie w bloku znajduje się wiele sprzętów, ustawianie stołu oraz jego kształt powinien być dopasowany do całego wnętrza. Odpowiednia forma pozwoli wpasować mebel nawet w najmniejszą przestrzeń.

stół w małym salonie w bloku

W tym przypadku zazwyczaj lepiej sprawdzają się stoły prostokątne. Ich kształt ułatwia odpowiednie zaplanowanie aranżacji i maksymalne wykorzystanie przestrzeni. Czasem jednak, gdy dysponujemy miejscem o nietypowych wymiarach, stół okrągły może idealnie pasować do małego pokoju dziennego.

Stół okrągły czy kwadratowy – co wziąć pod uwagę?

Niezależnie od tego, czy wybrany zostanie stół okrągły, czy prostokątny, warto także zwrócić uwagę na jakość samego mebla. Dobrze wykonane modele mogą służyć i ozdabiać mieszkanie przez wiele lat. Istotne także, by odpowiednio komponował się z pozostałymi elementami wystroju pod kątem koloru, faktury czy ozdobników.

Jednak nie można zapominać, że stół do małego pokoju dziennego to przede wszystkim mebel funkcjonalny. Dlatego, oprócz dopasowania kształtu do ilości przestrzeni, trzeba także zastanowić się nad tym, czy będzie dobrze się sprawdzał w konkretnych warunkach.

okrągły czy prostokątny stół do małego pokoju dziennego

Większe rodziny mogą docenić ilość miejsc siedzących, jakie zapewnia niewielki, okrągły stół w małym salonie w bloku. W przypadku mniejszej ilości mieszkańców dobrze może sprawdzić się funkcjonalny i łatwy do ustawienia stół prostokątny. Dobrym pomysłem w niewielkim salonie mogą być także meble składane.

Składany stół w małym salonie w bloku – czy warto?

W przypadku dysponowania niewielką ilością miejsca warto zdecydować się na stół rozkładany. Daje on większe możliwości i może być niezwykle przydatny. Na co dzień w niewielkim mieszkaniu w bloku zazwyczaj wystarcza mniejszy mebel.

Jeśli jednak przychodzą goście lub organizowana jest większa uroczystość, można odrobinę przearanżować salon, a stół – rozsunąć. Jest to funkcjonalne rozwiązanie, które dobrze się sprawdza w wielu przypadkach. W zależności od potrzeb i upodobań swobodnie można wybrać rozkładany stół okrągły czy prostokątny.

stół okrągły czy kwadratowy w niewielkim salonie

Wiele sklepów oferuje szeroki asortyment, spośród którego łatwo zakupić funkcjonalny mebel nawet do niewielkiego salonu w bloku. Istotne jest, by wybrać produkt, który będzie dobrej jakości i wytrzyma lata. W tym celu warto sprawdzić także działanie mechanizmu, który jest najdelikatniejszym elementem tego typu stołu.

Co lepiej wybrać, okrągły czy prostokątny stół?

Obecnie wybór różnych mebli jest bardzo szeroki. Łatwo znaleźć model, który będzie pasował do konkretnego wnętrza. Stół okrągły czy prostokątny w niewielkim salonie może być funkcjonalny i praktyczny.

Wybór konkretnego modelu zależy przede wszystkim od konkretnych potrzeb, oczekiwań, a także tego, jaka przestrzeń jest do dyspozycji. Okrągłe modele mogą się sprawdzić, gdy na mebel wybrane zostało miejsce o mniej typowym kształcie. Prostokątny z kolei zdecydowanie łatwiej zaaranżować.

stół okrągły czy prostokątny w niewielkim salonie

Choć odpowiedź na pytanie, jaki stół – okrągły czy prostokątny – postawić w niewielkim salonie nie jest jednoznaczna, częściej wybierany jest ten drugi. O wiele łatwiej w jego przypadku zaplanować oraz maksymalnie wykorzystać przestrzeń. Jednak odpowiednio dobrany niewielki, okrągły stół do małego pokoju dziennego także może być odpowiednim rozwiązaniem.Autor: Dorota z Meblobranie.pl
Zostaw komentarz:

Jeszcze nikt nie skomentował tego artykułu..

Bądź pierwszy! Powiedz nam co myślisz!

Wszystkie treści wykorzystywane na blogu są objęte prawem autorskim i ich jakiekolwiek wykorzystywanie jest zabronione!